Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Oturum Uygulamaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Oturum Uygulamaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Oturum Uygulamaları

Şimdi basit bir bean örneği gördüğümüze göre, oturum bean’lerini uygulamanın ayrıntıları hakkında konuşalım (bundan sonra entity bean’e geleceğiz). Bir oturum çekirdeği, bir JavaBeans bileşeni olmanın ek yararı ile birlikte normal bir uzak nesneye çok benzer.

Oturum çekirdeği, uzak bir EJB sunucusunda çalışan, istemcinin uzak bir uzantısı olarak hizmet eder. Genellikle, bir oturum çekirdeği tek bir müşteri tarafından kullanılır ve oturum çekirdeği tarafından tutulan durum verilerinin sahibi bu müşteridir.

İstemci, bir session bean referansı alır ve bean’deki metotları çağırarak servisleri gerçekleştirmesini ister. Bu yöntem çağrıları, uzak bir veritabanındaki verileri alabilir veya güncelleyebilir, istemciye döndürülecek verileri filtreleyebilir veya istemcinin çekirdek ile sürdürdüğü oturumla ilgili durum bilgilerini (varsa) güncelleyebilir.

Bir oturum çekirdeği, sunucusunun ömrünün ötesinde yaşamaz. İstemcinizin bir oturum çekirdeği başvurusu varsa ve sunucu yeniden başlarsa, bu oturum çekirdeği başvurusu artık geçerli değildir. Aynı sunucudan aynı türde bir oturum bean’i yeniden alabilirsiniz, ancak sunucu yeniden başlatılmadan önce sahip olduğunuz bean ile aynı durumda olacağı garanti edilmez.

Bir EJB kabı ayrıca, bean sunucuda etkin olmayan bir durumdayken (yani, oturum zaman aşımını aşan bir süre boyunca oturum bean’ine herhangi bir müşteri referansı yoksa) belirli bir zaman aşımı süresinden sonra bir oturum bean’ini yok etme seçeneğine de sahiptir. fasulye).

Durum bilgisi olan oturum çekirdekleri, isteğe bağlı olarak EJB kapsayıcısından işlem sınırları bildirimi alabilir. Konteyner, yeni bir müşteri işlemi başladığında ve müşteri işlemi tamamlandığında veya geri alındığında bean’i bilgilendirir. Oturum çekirdeği bir geri alma bildirimi alırsa, durum bilgisini manuel olarak sıfırlamalıdır.

Oturum çekirdekleri, javax.ejb.SessionBean arabirimini uygular. Bu arabirim, javax.ejb.EnterpriseBean arabirimini genişletir ve ejbActivate(), ejbPassivate(), ejbRemove() ve setSessionContext() yöntemlerini belirtir.

Önceki bölümde belirtilen standart EJB nesne yöntemlerine ek olarak, bir oturum çekirdeğinin ayrıca SessionBean arayüzünde belirtildiği gibi bir setSessionContext() yöntemini uygulaması gerekir.

Kap, bu yöntemi, bean oluşturulduktan hemen sonra, bean için çalışma zamanı bağlamını temsil eden bir javax.ejb.SessionContext nesnesinden geçirerek, session bean’de çağırır. Oturum bağlamı, çekirdeğin ömrü boyunca geçerlidir.

Oturum çekirdeği, bağlam nesnesinde getEJBObject() yöntemini çağırarak çekirdekle ilişkili uzak nesneye bir başvuru almak için SessionContext’i kullanabilir.

Bean, bean için uzak arabirimi uygulamak için gerekli olmadığından, bu nesne bean’in kendisinden farklı olabilir ve uzak arabirime, ana arabirime ve sağladığınız bean uygulamasına dayalı olarak sunucu tarafından oluşturulan bir sınıfı uygulayabilir. . Bunun hakkında daha sonra, EJB nesnelerini konuşlandırma hakkında konuşurken.

Kapsayıcının bir oturum çekirdeğine ilettiği SessionContext, çekirdeğin bir varlık mı yoksa oturum çekirdeği mi olduğuna bakılmaksızın, çalışma zamanı bağlam bilgisi için genel bir temsil olan bir EJBContext’tir.

Diğer şeylerin yanı sıra, EJBContext, bean’in ana arayüzüne (getEJBHome()), bean’i dağıtmak için kullanılan ortam özelliklerinin bir listesine (getEnvironment()) ve istemcinin kimliğine bir referans almasına izin veren erişimcilere sahiptir. şu anda bean (getCallerIdentity()) ile bir işlem yürütüyor.


Google hesabıma Bağlı uygulamalar
Google bağlı hesaplar
Hesaba erişimi olan uygulamalar
Google oturum aç
İndir, Kaydol Google bağlı uygulamalar
Gmail Bağlı uygulamalar
Google oturum açmak ne demek
Üçüncü taraf uygulamalar nelerdir


Durumsuz ve Durum Bilgili Oturum 

Oturum çekirdekleri, durum bilgisi olan veya durum bilgisi olmayan olabilir. Durum bilgisi olmayan bir oturum çekirdeği, yöntem çağrıları genelinde durumu korumaz. Bir müşteri, durum bilgisi olmayan bean ile bir dizi uzak yöntem çağrısı ve/veya işlem yaparsa, bean, her yöntem çağrısının veya işlemin başlangıcında aynı durumdadır.

ProfileServerBean’imiz böyle bir fasulyedir. Aynı türdeki durum bilgisiz oturum çekirdekleri birbiriyle aynı olarak kabul edilebilir ve havuzda toplanıp birden fazla müşteri tarafından yeniden kullanılabilir.

Durum bilgisi olmayan bir oturum çekirdeği, bozulabilecek paylaşılan durum verileri olmadığından, birbiriyle çakışma korkusu olmadan birden çok uzak istemci tarafından aynı anda kullanılabilir. Yeniden etkinleştirildiklerinde geri yüklenmesi gereken bir durumları olmadığı için durumsuz çekirdeklerin pasifleştirilmesi gerekmez. Konteyner, artık gerekli olmadığını hissettiği tüm durum bilgisiz oturum çekirdeklerini yok eder.

Öte yandan, durum bilgisi olan bir oturum fasulyesi, müşterinin fasulye ile etkileşimleri tarafından doğrudan erişilebilen ve değiştirilebilen durumu korur. Durum bilgisi olan bir oturum çekirdeğine genellikle birden fazla uzak istemci tarafından erişilmesi amaçlanmamıştır; durum bilgisi olan oturum çekirdeğinin durumu, uzak yöntemleriyle birlikte, çekirdeği oluşturan istemcinin bir uzantısı gibi davranır.

Durum bilgisi olmayan ve durum bilgisi olan oturum çekirdekleri arasındaki farkı göstermek için, ProfileServerBean’imizi alıp durum bilgisi olan bir oturum çekirdeğine dönüştürelim. ProfileServerBean durum bilgisizdir çünkü yaptığı tek şey kullanıcı profilleri için istekleri kabul etmek ve profilleri doğrudan müşteriye RMI nesne referansları olarak geri göndermektir.

İstemci daha sonra Profil nesnesiyle doğrudan etkileşime girer ve Profil, etkileşimin durumunu profil girişlerinin değerleri biçiminde yönetir. Profil, durum bilgisi olan bir kurumsal çekirdek olsaydı, ProfileServer’a hiç ihtiyacımız olmazdı.

Örnek, durum bilgisi olan bir Profil çekirdeği için uzak arabirimi gösterir. Durum bilgisi olmayan ProfileServerBean örneğinde kullandığımız RMI tabanlı Profil için uzak arabirime benzer. Girdilere adlarını kullanarak erişen setEntry() ve getEntry() yöntemlerine sahiptir. Profile bean ayrıca kullanıcısının adı için erişimcilere sahiptir.

Durum bilgisi olan ProfileBean’in uygulanması Örnek’te gösterilmiştir. Kapsayıcının ihtiyaç duyduğu fasulye yöntemleri için gerekli uygulamalara sahiptir ve iki ejbCreate() yöntemi içerir: biri bağımsız değişken içermeyen, adsız bir profil oluşturan, diğeri ise profilin kullanıcısının adını alır.

ProfileHome arabirimindeki karşılık gelen create() yöntemleri Örnek’te gösterilmiştir. Bu durum bilgili oturum çekirdeğinin durumu, profil kullanıcısının adını tutan bir String alanında ve profil girişlerini tutan bir Properties nesnesinde tutulur.

ProfileBean ve durum bilgisi olmayan ProfileServerBean arasındaki temel tasarım farkı, veri üyelerinde ProfileBean üzerinde depolanan durum bilgisidir. Uzak Profil arayüzünden erişim sağlayanları al/ayarla, burada bu alanlardaki işlemler olarak uygulanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın