Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Opsiyonel İşlem Desteği – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Opsiyonel İşlem Desteği – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam Metni İçeriği

Oturum Çekirdeği

Bir EJB kapsayıcısına, bir oturum çekirdeğinin durum bilgisi olan mı yoksa durum bilgisi olmayan mı olduğu dağıtım zamanında söylenmelidir. Konteyner, diğer şeylerin yanı sıra, oturum fasulyelerinin havuzlanmasının nasıl ele alınacağını ve fasulyenin pasifleştirilip pasifleştirilmeyeceğini belirlemek için bu bilgiyi kullanır. Durum bilgisiz çekirdekler herhangi bir müşteri tarafından kullanılabildiğinden, konteyner durum bilgisiz çekirdekleri bir havuzda toplar ve bunları gerektiği gibi müşterilere dağıtır.

Yeni durum bilgisi olmayan çekirdeklere ihtiyaç duyulursa, kapsayıcı bunları oluşturur ve ihtiyaç duyulmadığında (örneğin, müşteri isteklerinin oranı düşer), basitçe yok edilirler. Kapsayıcının havuzunu doldurmasına izin vermek için, herhangi bir durum bilgisiz oturum çekirdeği, argüman içermeyen tek bir create() yöntemi sağlamalıdır.

Durumsuz çekirdekler, bağımsız değişkenlerden etkilenebilecek bir müşteri durumuna sahip olmadıklarından, yalnızca bağımsız değişkensiz oluşturma yöntemini uygular. Durum bilgisiz çekirdekler üzerindeki ek bir kısıtlama, işlem eşitlemesine katılamamaları ve bir sonraki bölümde açıklanan SessionSynchronization arabirimini uygulayamamalarıdır.

Opsiyonel İşlem Desteği

Oturum çekirdekleri genellikle kalıcı paylaşılan verileri temsil etmediğinden ve durum bilgili oturum çekirdeklerine aynı anda yalnızca tek bir müşteri tarafından erişilebildiğinden, kullanıcı işlem sınırları böyle bir çekirdek için önemli olmayabilir.

Bununla birlikte, oturum çekirdeği kullanıcı için veritabanı verilerini yönetiyorsa, başlangıçta verileri önbelleğe alabilmek ve sonunda veritabanı güncellemelerini işleyebilmek için kullanıcı işlemlerinin başlangıcı ve bitişi hakkında bilgi edinmek isteyebilir. Bu nedenle, EJB spesifikasyonu, session bean’lerinin isteğe bağlı olarak javax.ejb.SessionSynchronization arabirimini uygulamasına izin verir.

Bu arabirimi uygulayarak, oturum çekirdeği, kapsayıcının kendisini işlemlerin başlangıcı ve bitişi hakkında bilgilendirmesini istediğini belirtir.

Bu durumda, bean arabirimde bildirilen üç yöntemi uygulamalıdır: afterBegins(), beforeCompletion() ve afterCompletion(). Konteyner, yeni bir işlem başladıktan hemen sonra bean’in afterBegin() yöntemini çağırır. Bu, bean’in işlem sırasında ihtiyaç duyabileceği kaynakları tahsis etmesine ve örneğin veritabanı verilerini önbelleğe almasına olanak tanır.

İşlem tamamlanmadan hemen önce kap, bean’in BeforeCompletion() yöntemini çağırır. Bu yöntemde, bean, işlem sırasında başlatmış olabileceği kaynakları veya önbelleğe alınmış verileri serbest bırakabilir.

afterCompletion() yöntemi, işlem tamamlandıktan hemen sonra çağrılır. Konteyner, işlem gerçekleştirilmişse doğru olan ve işlem geri alınmışsa yanlış olan bir boole değeri iletir. Fasulye bu bildirimi geri alma işlemleriyle başa çıkmak için kullanabilir, örneğin bean’in işlem sırasında yapılan değişiklikleri geri almasına izin verebilir.

Entity Beans Uygulama

Bir varlık çekirdeği, bir veritabanında veya başka bir kalıcı depolamada depolanan verileri temsil eder. Varlık çekirdekleri, istemci oturumları boyunca ve sunucunun kullanım ömrü boyunca kalıcıdır. Belirli bir türdeki her varlık çekirdeği, aynı çekirdeği birden fazla istemciden arayabilen benzersiz bir kimliğe sahiptir.

Belirli bir kimliğe sahip bir varlık çekirdeğine ne zaman ve nerede başvuru alırsanız alın, bean temsil ettiği kalıcı verilerin mevcut durumunu yansıtmalıdır. Birden çok istemci aynı anda bir varlık çekirdeğine erişebilir.

EJB kapsayıcısı, varlık çekirdeği için bu eşzamanlı işlemleri yöneterek müşteri işlemlerinin birbirinden uygun şekilde izole edilmesini sağlar. Entity bean desteğinin EJB 1.0 spesifikasyonu tarafından kesin olarak gerekli olmadığına dikkat edin. Bu, EJB uyumlu uygulama sunucularında entity bean desteğini zorunlu kılan EJB 1.1 spesifikasyonunda değiştirilmiştir.

Bir varlık çekirdeği, kabı tarafından pasifleştirilebilir, ancak pasifleşmenin anlamı biraz farklıdır. Bir konteyner, bean’i temsil ettiği kalıcı veri varlığından ayırmak istediğinde bir varlık bean’ini pasifleştirir (süreçte ejbPassivate() yöntemini çağırır).


Java PDF
Java Dersleri
Java nesne Tabanlı PROGRAMLAMA Ders Notları
Java PDF indir
Java Ders Notları PDF
Java Nesne Yönelimli programlama örnekleri
Herkes için Java pdf
Java PDF Türkçe


Fasulye pasifleştirildikten sonra, müşterinin talep ettiği başka bir varlıkla ilişkilendirilmek üzere kabın varlık çekirdekleri havuzuna konulabilir veya sunucudan tamamen kaldırılabilir.

Temel düzeyde, entity bean’leri session bean’lerine benzer şekilde uygulanır. Bir ev arabirimi, bir uzak arabirim ve bir fasulye uygulaması sağlamanız gerekir.

Bununla birlikte, bir varlık çekirdeği, kalıcı durumunun yönetimini desteklemek ve istemcilerin varlık çekirdeğini kalıcı depolamadan aramasına izin vermek için ana arabiriminde ve çekirdek uygulamasında bazı ek yöntemler gerektirir. Entity bean’leri ayrıca, kalıcı deposuna birincil anahtarı veya dizini olarak hizmet eden bir sınıf sağlamalıdır.

Bir varlık çekirdeği için kalıcı depolamanın yönetilebileceği iki yol vardır: EJB kabı tarafından veya çekirdeğin kendisi tarafından. Konteyner tarafından yönetilen varlık bean olarak adlandırılan ilk durumda, bean, veritabanı çağrılarını konteynere bırakır.

EJB sunucusuyla sağlanan dağıtım araçları, çekirdeğinizi dağıtmak için kullandığı sınıflarda bu veritabanı çağrılarını oluşturmaktan sorumludur. Bean tarafından yönetilen varlık bean’leri adı verilen ikinci durumda, bean uygulamanızın bir parçası olarak bean’inizin kalıcı depolamasını yönetmek için veritabanı çağrıları sağlarsınız.

Varlık bean’inizin kalıcılığını işlemek için EJB konteynerine güvenebiliyorsanız, sizi fasulyelerinize JDBC kodu eklemek zorunda kalmaktan kurtardığı için bu çok büyük bir avantaj olabilir. Ancak EJB’deki otomatik kalıcılık desteği sınırlıdır ve kalıcılığı doğrudan bean uygulamanızda yönetmeniz gereken zamanlar vardır. Bu senaryoların her birinin artılarını ve eksilerini bu bölümde biraz sonra tartışacağız.

Birincil Anahtarlar

Bir varlık çekirdeği geliştirirseniz, EJB kapsayıcısına, çekirdek için birincil anahtar görevi gören bir sınıf sağlamalısınız. Birincil anahtar, kalıcı depolamadaki bir öğeyi benzersiz şekilde tanımlamak için gereken tüm bilgileri içerir.

Örneğin, bir kişinin veritabanındaki kayıtları için birincil anahtar, bir ad ve soyadı veya bir sosyal güvenlik numarası (ABD vatandaşları için) veya başka bir kimlik numarası olabilir. Bir banka hesabını temsil eden bir EJB nesnesi geliştiriyorsanız, birincil anahtarı, Hesap nesnesi için benzersiz bir tanımlayıcı olan hesap numarasını tutan bir nesne yapabilirsiniz.

Bir EJB kapsayıcısı tipik olarak tüm oturum ve varlık çekirdekleri için benzersiz tanımlayıcılar oluşturur, böylece tek tek çekirdekleri dahili olarak izleyebilir. Varlık fasulyeleri için kullanılan birincil anahtar, daha genel benzersiz bir tanımlayıcıdır, çünkü istemciler bir varlık fasulyesi için birincil anahtarı görebilir ve birincil anahtar doğrudan fasulye uygulaması tarafından durumunu kalıcı depolamadan yüklemek/güncellemek için kullanılır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın