Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Null Değeri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Null Değeri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam Metni İçeriği

Null Değeri

Dışa aktarılmamış bir yöntem için, paketin yazarı olarak yöntemin çağrıldığı koşulları kontrol edersiniz, bu nedenle yalnızca geçerli parametre değerlerinin iletildiğinden emin olabilirsiniz ve sağlamalısınız. Bu nedenle, genel olmayan yöntemler genellikle parametrelerini normal kontroller yerine iddiaları kullanarak kontrol etmelidir. İddiaları destekleyen platformun bir sürümünü kullanıyorsanız, assert yapısını kullanmalısınız; aksi halde geçici bir onaylama mekanizması kullanmalısınız.

Bir yöntem tarafından kullanılmayan ancak daha sonra kullanılmak üzere saklanan parametrelerin geçerliliğini kontrol etmek özellikle önemlidir. Örneğin, bir int dizisi alan ve dizinin bir Liste görünümünü döndüren statik fabrika yöntemini düşünün. Bu yöntemin bir istemcisi null değerini iletirse, yöntem açık bir denetim içerdiğinden yöntem bir NullPointerException oluşturur.

Denetim atlanmışsa, yöntem, bir istemci onu kullanmaya çalıştığında NullPointerException oluşturacak yeni oluşturulan bir List örneğine bir başvuru döndürür. O zamana kadar, ne yazık ki, List örneğinin kökenini belirlemek çok zor olabilir ve bu da hata ayıklama görevini büyük ölçüde karmaşıklaştırabilir.

Yapıcılar, daha sonra kullanmak üzere saklanacak olan parametrelerin geçerliliğini kontrol etmeniz gerektiği ilkesinin özel bir durumunu temsil eder. Sınıf değişmezlerini ihlal eden bir nesnenin oluşturulmasını önlemek için parametrelerin geçerliliğini yapıcılara kontrol etmek çok önemlidir.

Bir yöntemin hesaplamasını yapmadan önce parametrelerini kontrol etmeniz gerektiği kuralının istisnaları vardır. Önemli bir istisna, geçerlilik kontrolünün pahalı veya pratik olmayacağı ve geçerlilik kontrolünün hesaplama sürecinde örtük olarak gerçekleştirildiği durumdur.

Örneğin, Collections.sort(List) gibi bir nesne listesini sıralayan bir yöntem düşünün. Listedeki tüm nesneler karşılıklı olarak karşılaştırılabilir olmalıdır. Listeyi sıralama sürecinde, listedeki her nesne, listedeki başka bir nesneyle karşılaştırılacaktır.

Nesneler karşılıklı olarak karşılaştırılabilir değilse, bu karşılaştırmalardan biri, tam olarak sort yönteminin yapması gereken bir Class Cast İstisnası oluşturur. Bu nedenle, listedeki öğelerin karşılıklı olarak karşılaştırılabilir olup olmadığını önceden kontrol etmenin pek bir anlamı olmayacaktır. Bununla birlikte, bu tekniğin gelişigüzel uygulanmasının, başarısızlık atomitesinin kaybına neden olabileceğini unutmayın.

Bazen bir hesaplama, bazı parametreler üzerinde gerekli geçerlilik denetimini örtük olarak gerçekleştirir ancak denetim başarısız olursa yanlış özel durum oluşturur. Diğer bir deyişle, geçersiz bir parametre değerinin sonucu olarak hesaplamanın doğal olarak atacağı istisna, atma yöntemini belgelediğiniz istisna ile eşleşmiyor. Bu şartlar altında, doğal istisnayı doğru olana çevirmek için açıklanan istisna çeviri deyimini kullanmalısınız.

Bu maddeden parametreler üzerindeki keyfi kısıtlamaların iyi bir şey olduğu sonucunu çıkarmayın. Aksine, yöntemleri pratik olduğu kadar genel olacak şekilde tasarlamalısınız. Parametrelere ne kadar az kısıtlama koyarsanız, yöntemin kabul ettiği tüm parametre değerleriyle makul bir şey yapabileceğini varsayarsak o kadar iyidir. Ancak çoğu zaman, uygulanan soyutlamanın özünde bazı kısıtlamalar vardır.

Özetlemek gerekirse, bir yöntem veya yapıcı her yazdığınızda, parametrelerinde hangi kısıtlamaların bulunduğunu düşünmelisiniz. Bu kısıtlamaları belgelemeli ve bunları yöntem gövdesinin başında açık kontrollerle uygulamalısınız. Bunu yapma alışkanlığı kazanmak önemlidir; gerektirdiği mütevazı iş, bir geçerlilik denetimi ilk kez başarısız olduğunda faiziyle geri ödenecektir.


Null tanısı Ne Demek
Null ne demek
Null okul
Null Türk Telekom
Null e okul
Null null
Telefonda Null ne Demek
Null neresi


Savunma Kopyaları

Java programlama dilini bu kadar keyifli kılan şeylerden biri de güvenli bir dil olmasıdır. Bu, yerel yöntemlerin yokluğunda, C ve C++ gibi güvenli olmayan dillerin başına bela olan arabellek taşmalarına, dizi taşmalarına, vahşi işaretçilere ve diğer bellek bozulması hatalarına karşı bağışık olduğu anlamına gelir.

Güvenli bir dilde sınıflar yazmak ve sistemin başka herhangi bir bölümünde ne olursa olsun değişmezlerinin doğru kalacağını kesin olarak bilmek mümkündür. Bu, tüm belleğe tek bir dev dizi olarak davranan dillerde mümkün değildir.

Güvenli bir dilde bile, biraz çaba harcamadan diğer sınıflardan izole olmazsınız. Sınıfınızın müşterilerinin değişmezlerini yok etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacakları varsayımıyla savunmacı bir şekilde programlamanız gerekir.

Birisi sisteminizin güvenliğini kırmaya çalışırsa bu aslında doğru olabilir, ancak büyük olasılıkla sınıfınız, API’nizi kullanan programcının dürüst hatalarından kaynaklanan beklenmedik davranışlarla başa çıkmak zorunda kalacaktır.

Her iki durumda da, kötü niyetli müşteriler karşısında sağlam olan sınıflar yazmak için zaman ayırmaya değer. Başka bir sınıfın, bir nesnenin iç durumunu nesneden biraz yardım almadan değiştirmesi imkansız olsa da, böyle bir yardımı, bunu yapmak istemeden sağlamak şaşırtıcı derecede kolaydır. Örneğin, değişmez bir zaman dilimini temsil ettiğini iddia eden aşağıdaki sınıfı göz önünde bulundurun.

İlk bakışta, bu sınıf değişmez gibi görünebilir ve bir dönemin başlangıcının bitişini takip etmediği değişmezini zorunlu kılar. Bununla birlikte, Date’in değişken olduğu gerçeğinden yararlanarak bu değişmezi ihlal etmek kolaydır.

Yeni kurucu yerindeyken, önceki saldırının Dönem örneği üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Parametrelerin geçerliliği kontrol edilmeden önce savunma kopyalarının yapıldığını ve geçerlilik kontrolünün orijinaller yerine kopyalar üzerinde yapıldığını unutmayın.

Bu doğal görünmese de, gereklidir. Parametrelerin kontrol edildiği zaman ile kopyalandıkları zaman arasındaki “güvenlik penceresi” sırasında başka bir iş parçacığından parametrelerde yapılan değişikliklere karşı sınıfı korur.

Ayrıca, savunma kopyalarını oluşturmak için Date’in klon yöntemini kullanmadığımızı da unutmayın. Date nihai olmadığı için, klon yönteminin sınıfı Java.util.Date olan bir nesne döndürmesi garanti edilmez; özellikle kötü niyetli yaramazlık için tasarlanmış güvenilmeyen bir alt sınıfın bir örneğini döndürebilir.

Böyle bir alt sınıf, örneğin, oluşturulduğu sırada özel bir statik listedeki her bir örneğe bir başvuru kaydedebilir ve saldırganın bu listeye erişmesine izin verebilir. Bu, saldırgana tüm örnekler üzerinde serbest saltanat verir. Bu tür bir saldırıyı önlemek için, türü güvenilmeyen taraflarca alt sınıflanabilen bir parametrenin savunma kopyasını oluşturmak için klon yöntemini kullanmayın.

Değiştirilen kurucu önceki saldırıya karşı başarılı bir şekilde savunurken, erişimcileri değiştirilebilir dahili öğelerine erişim sunduğundan bir Period örneğini değiştirmek yine de mümkündür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın