Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Metin Dizilerini Arama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Metin Dizilerini Arama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Eksikleri Bulma

İlk olarak, hangi kodun yamalanması gerektiğini belirlemelisiniz. Bazen oldukça açıktır ve belirli sınıfı veya arayüzü hemen bileceksiniz. Kodu nasıl bulacağınız söylenemeyecek kadar akıllı olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman kesinlikle nasıl yama yapılacağından bahseden bölüme geçin. Aksi takdirde, arkanıza yaslanın, rahatlayın ve sonuca ulaşmak için birkaç yaklaşım öğrenin.

Genel Yaklaşım

Yama yapılacak bir sınıfı bulmanın genel yöntemi, bir başlangıç noktası bulmak ve değiştirmek istediğiniz koda ulaşana kadar yürütme sırasında gezinmekten oluşur. Değiştirmek istediğiniz kod ile başlangıç noktasının yakınında karşılaşmazsanız, yeni bir başlangıç noktası elde edin ve işlemi tekrarlayın. Hızlı sonuçlar için iyi bir başlangıç noktası çok önemlidir.

Bazen başlamak için bir sınıf seçmek oldukça açıktır. Örneğin, API veya mantık düzeltme eki için giriş noktası, değiştirmek istediğiniz arabirim veya sınıf olacaktır. Bir sınıfın özel yöntemini genel bir yönteme dönüştürmek istiyorsanız, başlangıç noktası söz konusu sınıftır. Java istisnasına neden olan bir hatayı düzeltmeniz gerekirse, başlangıç noktası yığın izlemenin en üstündeki sınıftır.

Durum ne olursa olsun, bir başlangıç sınıfı oluşturduktan sonra kaynak kodunu elde etmeli (gerekirse bayt kodunu çözerek) ve gerekirse, gerçekten yama yapılması gereken sınıfa geçmelisiniz.

Bu işlem, az önce açıklanan yöntemden başlayarak ve yolda çağrılan her sınıfı inceleyerek bir dizi diyagramını çaprazlamaya benzer. Yüzlerce sınıfı olan büyük sistemlerde, birkaç başlangıç noktası belirlemeniz ve değiştirmeniz gereken koda en kısa yolu sağlayanı seçmeniz gerekebilir.

Metin Dizilerini Arama

Büyük, sofistike bir sistem düzinelerce pakete ve yüzlerce sınıfa sahiptir. Net bir başlangıç noktanız yoksa, uygulama mantığında gezinmeye çalışırken kolayca kaybolabilirsiniz. WebLogic gibi bir uygulama sunucusunun başlangıç kodunu düşünün. Başlangıç sırasında, WebLogic yüzlerce görevi yerine getirir ve bunları gerçekleştirmek için birçok iş parçacığı kullanır ve sınırsız kafein kaynağıyla bile, onu weblogic.Server sınıfından geçerek kırmaya çalışmanızı tavsiye etmeyiz.

Bu tür durumlar için en güvenilir yaklaşım, hedef sınıfa yakın olduğu bilinen bir dizi için metin tabanlı aramadır. İyi yazılmış ürünler ve kitaplıklar, bir günlük dosyasında kapsamlı hata ayıklama bilgileri üretecek şekilde yapılandırılabilir.

Bakım ve sorun gidermeye yönelik bariz faydaların yanı sıra bu, söz konusu işlevsellikten sorumlu kodun bulunmasını kolaylaştırır. Uygulamayı yürütme dizisinin ayrıntılı bir günlüğünü yazacak şekilde yapılandırdığınızda ve bir yerde bir sorun oluştuğunda, giriş noktasını belirlemek için son başarılı (veya ilk hatalı) günlük mesajını kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, bayt kodu dizeleri düz metin olarak depolar; bu, bir günlük dosyasında gördüğünüz bir alt dize için tüm .class dosyalarında arama yapabileceğiniz anlamına gelir. Güvenlik çerçevesini kullanırken, belirli adlara Geçersiz kullanıcı adı metniyle bir istisna atıldığını varsayalım.

Reddedilme nedeni bilinmiyor, çözüm de öyle. Yığın izleme kullanılamıyorsa koda ulaşmanın en kolay yolu, çerçevenin tüm .class dosyalarında Geçersiz kullanıcı adını aramaktır.

Büyük olasılıkla, tüm kodda bir veya iki örnek olacaktır ve sınıf dosyasının derlemesini açarak, sorunun kökenini anlayabileceksiniz. Aynı şekilde, tüm sınıf dosyalarında bir yöntem veya sınıf adı, bir GUI etiketi, bir HTML sayfasının bir alt dizesi veya Java kodunda gömülü olduğunu düşündüğünüz herhangi bir dize için arama yapabilirsiniz.


Java dizi tanımlama
Java diziye eleman ekleme
Java. dizi özellikleri
Java dizi elemanlarını karşılaştırma
Java. boş dizi oluşturma
Java diziler örnek Sorular
Java Diziler
Java kullanıcıdan dizi Alma


Gizlenmiş Kodla Çalışma

Daha kötü bir senaryo, gizlenmiş kodla uğraşmak zorunda olduğunuz zamandır. İyi bir karartıcı, paketleri, sınıfları, yöntemleri ve değişkenleri yeniden adlandırır. Piyasadaki en iyi ürünler bile Java dizelerini kodlar, bu nedenle bir izleme mesajı aramak hiçbir sonuç vermez. Bu, görevinizi uygulamayı parça parça anlamak için cehennem gibi bir zahmete dönüştürür.

Burada daha yaratıcı bir yaklaşım kullanmalısınız; aksi halde samanlıkta iğne aramaya benzer. Gizleme ilkelerini bilmek, navigasyonda size yardımcı olabilir. Gizleyici, uygulama sınıfını ve yöntem adlarını değiştirme özgürlüğüne sahip olsa da, bunu sistem sınıfları için yapamaz.

Örneğin, bir kitaplık bir dosyanın varlığını denetler ve dosya orada değilse bir istisna atarsa, istisna dizgisi üzerinde ikili arama yapmak, karartıcı onu kodlayacak kadar akıllıysa hiçbir sonuç vermeyebilir.

Ancak File veya FileInputStream üzerinde arama yapmak sizi ilgili koda yönlendirebilir. Benzer şekilde, uygulama sistem tarihini veya saatini yanlış okursa, Calendar sınıfının java.util.Date veya getTime yöntemini arayabilirsiniz. En büyük sorun, gizlenmiş sınıfların kaynak koda dönüştürme işleminden sonra her zaman yeniden derlenememeleridir.

Daha önce sunulan Sohbet uygulamasını, konuşma penceresinde yalnızca ana bilgisayar adı yerine kullanıcı adını ve ana bilgisayar adını gösterecek şekilde değiştireceğiz. Hatırladığınız gibi, orijinal uygulama, gösterildiği gibi, alınan her mesaj için ana bilgisayar adını ve ardından iki nokta üst üste görüntüler.

Bu, yardımcı programın uygulanmasını kolaylaştırır, ancak kullanıcılar, mesajları göndermek için hangi bilgisayarın kullanıldığını görmek yerine kesinlikle hangi kişiden mesaj aldıklarını görmeyi tercih edeceklerdir. Sohbet ücretsizdir ve geliştirmelere açıktır, ancak bunun için herhangi bir kaynak kodu yoktur.

Java uygulamalarında yaygın olduğu gibi, bayt kodu bir veya birkaç JAR dosyasında gönderilir, bu nedenle ilk görev bir çalışma dizini oluşturmak ve içindeki tüm kitaplıkları açmaktır. Bu, araştırmamızın hedefi olan .class dosyalarına kolay gezinme ve doğrudan erişim sağlar. jar xf chat.jar yürüten bir çalışma dizini oluşturduktan sonra aşağıdaki dosyaları görüyoruz.

Daha önce sunulan başlangıç noktasını bulmanın tüm yaklaşımlarını deneyelim ve hangisinin bu uygulama için en iyi sonucu verdiğini görelim.

Sınıf Adını Kullanma

Neyse ki bayt kodu karışık değil, bu yüzden sınıf adlarına bakıp kazananı seçip seçemeyeceğimize bakabiliriz. 5 saniyelik bir inceleme, MainFrame’in ilk bakış için en iyi aday olduğu sonucuna varmalıdır. Derlenmiş koda göz attığımızda, konuşmanın tüm kaydının buna benzeyen appendMessage yöntemiyle yapıldığını görüyoruz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın