Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kurumsal JavaBeans – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kurumsal JavaBeans – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Kurumsal JavaBeans

JavaBeans’in istemci tarafı GUI’ler için yaptığını, Enterprise JavaBeans sunucu tarafı kurumsal programlar için yapar. Enterprise JavaBeans (EJB), iş mantığı ve iş verileri birimleri için bir bileşen modelidir.

İş mantığını istemciden çıkarıp bir sunucuya veya orta katmana yerleştiren ince istemci programlama modellerinin kurumsal uygulamalarda pek çok avantajı vardır. Bununla birlikte, bu ara yazılımı yazma görevi, iş mantığının işlemler, güvenlik, ağ oluşturma vb. için kodla karıştırılması gerektiği gerçeğiyle her zaman karmaşık olmuştur.

EJB modeli, yüksek seviyeli iş mantığını düşük seviyeli temizlik işlerinden ayırır. EJB modelindeki bir bean, iş mantığını uygulayan veya iş verilerini temsil eden bir RMI uzak nesnesidir. Kurumsal bir çekirdek ile fabrika çıkışı RMI uzak nesnesi arasındaki fark, EJB bileşenlerinin bir EJB konteyneri içinde çalışması ve bunun da bir EJB sunucusu içinde çalışmasıdır.

Kap ve sunucu, işlem yönetimi, kaynak havuzu oluşturma, yaşam döngüsü yönetimi, güvenlik, ad hizmetleri, dağıtım hizmetleri vb. gibi özellikler sağlayabilir. Konteyner ve sunucu tarafından sağlanan tüm bu hizmetlerle, kurumsal çekirdekler (ve kurumsal fasulye programcıları) tamamen iş mantığına odaklanmakta özgürdür.

Bir EJB sunucusu tarafından sağlanan belirli hizmetler dizisi uygulamaya bağlıdır. EJB belirtimi, işlem yönetimi ve kaynak havuzu oluşturma alanlarında en güçlüsüdür, dolayısıyla bunlar, tüm EJB sunucu uygulamalarında beklenen özelliklerdir.

EJB spesifikasyonu, EJB sunucuları, konteynerleri ve fasulyeleri tarafından sürdürülecek sözleşmeleri ve izlenecek sözleşmeleri belirten bir belgedir. EJB bileşenlerini yazmak kolaydır: EJB modelinin dayattığı kural ve sözleşmelere uymaya özen göstererek iş mantığınızı uygulamak için kod yazmanız yeterlidir.

Diğer Java Enterprise API’lerinin aksine, EJB gerçekten bir API değildir; bileşen tabanlı kurumsal bilgi işlem için bir çerçevedir. Enterprise JavaBeans’i anlamanın anahtarı, çekirdekler, kapsayıcılar ve EJB sunucusu arasındaki etkileşimlerde yatmaktadır. “Kurumsal JavaBeans”. Elbette, EJB uygulama çerçevesiyle ilişkili bir API vardır.

Bir sunucu uygulaması, bir istemciye hizmet sağlamak için bir sunucu içinde çalışan bir Java kodu parçasıdır. Servlet adı applet üzerinde bir kalkıştır, servlet bir sunucu tarafı applet’idir. Java Servlet API, isteklere ve yanıtlara dayalı bir protokol kullanan her tür sunucunun işlevselliğini genişletmek için genel bir mekanizma sağlar.

Şu anda, sunucu uygulamaları öncelikle web sunucuları tarafından kullanılmaktadır. Onları destekleyen web sunucularının sayısındaki artışta, sunucu uygulamaları, CGI betiklerinin Java tabanlı bir alternatifidir. Ayrıca Microsoft’un Aktif Sunucu Sayfaları (ASP) veya Netscape’in Sunucu Tarafı JavaScript’i gibi rakip teknolojilerin yerini alabilirler.


Spring bean Nedir
@Bean annotation Nedir
Spring container nedir
Spring Boot Bean Nedir
Pojo nedir
Java bean
Responsebody nedir
Spring Batch nedir


Sunucu uygulamalarının bu diğer teknolojilere göre avantajı, sunucu uygulamalarının işletim sistemleri ve sunucular arasında taşınabilir olmasıdır. Servlet’ler, çağrılar arasında kalıcıdır ve bu da onlara CGI programlarına göre büyük performans avantajları sağlar. Servlet’ler ayrıca Java platformunun geri kalanına tam erişime sahiptir, bu nedenle veritabanı erişimi gibi özellikler otomatik olarak da desteklenir.

Servlet API, mevcut bir ağ hizmeti veya protokolü üzerinde bir Java katmanı olmadığı için diğer birçok Java Enterprise API’sinden farklıdır. Bunun yerine sunucu uygulamaları, kurumsal bilgi işlem dünyasında Java’ya özgü bir geliştirmedir. İnternet ve World Wide Web’in ortaya çıkmasıyla birlikte, birçok kuruluş, herhangi bir masaüstünde çalışabilen evrensel olarak kullanılabilen ince istemci olan web tarayıcılarından yararlanmakla ilgilenmektedir.

Bu modelde, web sunucusu kurumsal ara katman yazılımı haline gelir ve istemciler için uygulamaları çalıştırmaktan sorumludur. Servletler burada mükemmel bir seçimdir. Kullanıcı web sunucusuna bir istekte bulunur, web sunucusu uygun sunucu uygulamasını çağırır ve sunucu uygulaması isteği yerine getirmek için JNDI, JDBC ve diğer Java Enterprise API’lerini kullanır ve sonucu genellikle HTML biçiminde de kullanıcıya döndürür.

Servlet API, javax.servlet ve javax.servlet.http paketlerinde uygulanan Java 2 platformunun standart bir uzantısıdır. Javax.servlet paketi, genel istemci isteklerini ve sunucu yanıtlarını temsil eden sınıfları tanımlarken, javax.servlet.http paketi, tümü tek bir istemci oturumunun parçası olan birden çok istemci isteğini izlemeye yönelik sınıflar dahil olmak üzere HTTP protokolü için de özel destek sağlar.

JMS: Kurumsal Mesajlaşma

JMS (Java Message Service), ağa bağlı mesajlaşma servisleriyle çalışmak ve mesaj odaklı ara yazılım (sevgiyle MOM olarak anılır) yazmak için Java Enterprise API’dir. “Mesaj” kelimesi, farklı bağlamlarda farklı şeyler anlamına gelir. JMS bağlamında mesaj, bir sistemden diğerine gönderilen de veri yığınıdır.

Veriler bir tür olay bildirimi işlevi görür ve neredeyse her zaman bir insan tarafından değil, bir bilgisayar programı tarafından okunması amaçlanır. Dağıtılmamış bir sistemde, bir Event nesnesi programa bazı önemli olayların (kullanıcının bir fare düğmesini tıklaması gibi) gerçekleştiğini de bildirir.

Dağıtılmış bir sistemde, bir mesaj benzer bir amaca hizmet eder: sistemin bir kısmına ilginç bir olayın meydana geldiğini bildirir. Yani ağ bağlantılı bir mesaj servisini dağıtılmış bir olay bildirim sistemi olarak da düşünebilirsiniz.

JNDI ve JDBC gibi, JMS de mevcut, satıcıya özel mesajlaşma servislerinin üzerine yerleştirilmiş bir API’dir. JMS’yi uygulamalarınızda kullanmak için, özel mesaj sunucunuzu destekleyen bir JMS sağlayıcı uygulaması edinmeniz de gerekir.

JMS, Java Enterprise API’lerinin önemli bir parçası olmasına rağmen, kullanımı JDBC ve JNDI gibi API’ler kadar da evrensel değildir, dolayısıyla bu çalışma JMS üzerine bir eğitim bölümü içermemektedir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın