Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JVM Üzerindeki Etkiler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JVM Üzerindeki Etkiler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JVM Üzerindeki Etkiler

Bir JVM, en kötü durum performansını kontrol etmek için çok az şey yapabilir. Tüm gerçek zamanlı programlar gibi, gerçek zamanlı yazılım çalıştıran bir JVM, talep disk belleğine alınmış bellek kullanmamalıdır. En verimli JVM’ler önbellek yerleşimini de hesaba katar. Bayt kodu yorumlayıcısının JVM tasarımcısının en popüler olmasını beklediği kısımlarını önbellekte tutabilirler. Bunun ötesinde Java programları çaresizdir.

Bir Java programı, donanım ayrıntılarının performanslarını nasıl etkilediğini kontrol edebilse bile, Java dini (Bir Kez Yaz, Her Yerde Çalıştır veya WORA) denememeleri gerektiğini belirtir. Donanım bağımlılıkları getirmeden bir Java programının performansını kontrol etmek için donanıma duyarlı teknikleri kullanmaya çalışmak bile bir çelişkidir.

Java programları yazılımdır. Programcı yeterince fedakarlık yapmaya istekliyse, Java yazılımı kesinlikle benzer C programlarınınki gibi zaman kesinliği elde edebilir, ancak bu, kahramanca çabalar gerektirecektir ve bu yanlış bir yaklaşımdır.

1. Java programlarında donanım bağımlılıklarını belgelemek zordur. Java veri yapılarının boyutunu bile göstermeyecekken, verilerin önbellek satırı hizalamasını nasıl ifade edersiniz?
2. Programcı, donanıma bağlı optimizasyonlar için düşük seviyeli inceleme araçları veya “ince ayar ve kıyaslama” teknikleri kullanmaya bırakılır. Bu teknikler işe yarar, ancak sonraki alanların hizalamasını ayarlamak için bir sınıfa eklenen bir alanı açıklamak için gereken belgeleri hayal edin.
3. Bunu düşünmek bile kendini işine adamış bir Java programcısının terli ve biraz baygın hissetmesi için yeterlidir.

Java’dan yerel koda kaçmanın birkaç yolu vardır. Bu mekanizmalar, özellikle programcıların diğer dillerde yazılmış kodları Java programlarına bağlamasını sağlamak için dahil edilmiştir. C veya derleme dili kodunda makineye bağlı optimizasyon gerçekleştirmek nispeten kolaydır ve yerel yöntemler ve süreçler doğası gereği makineye bağımlıdır.

Cesaret kırıcı başka bir haber: yerel yöntemler, makineye bağlı optimizasyonların çalışmasına izin veriyor gibi görünüyor, ancak gelişmiş işlemcilerde tüm zamanlama çalışmaları gibi, güvenilir bir şekilde çalışan mikro ölçekli optimizasyonlar göründüğünden daha zor. Yerel kod, verim için optimizasyonu destekler, ancak kod önbelleği ve belirtilen diğer faktörleri kontrol edemediği sürece performans mikrosaniye ölçeğinde tahmin edilemez. RTSJ, JVM’nin performansını mikro düzeyde optimize etmeye çalışmaz.

Programların son teslim tarihlerini onlarca veya yüzlerce milisaniye kadar kaçırmasına neden olan aşağıdakiler gibi sorunları hedefler:

• Çöp toplama
• Öncelik dönüştürme
• Kontrolsüz eşzamansız olaylar

Mikrosaniye ölçeğinde öngörülebilirlik bir donanım sorunudur.

Toplama

Java belirtimi çöp toplama gerektirmez; artık kullanılmayan belleği boş havuza geri döndürmek için başka bir mekanizma sağlamaz.

Temel Java belirtimi gibi, RTSJ de çöp toplama gerektirmez. Uygulamanın, çöp toplama mekanizmasıyla iletişimi resmileştiren GarbageCollector sınıfını içermesini gerektirir, ancak hiçbir çöp toplama GarbageCollector ile düzgün çalışmaz.

Bir JVM’de kullanılmayan belleği yönetmek için iki bariz seçenek, hiçbir uygulamanın sonsuza kadar saklamayı düşünmediği nesneleri tahsis edemeyeceğini veya kullanılmayan nesneleri bulup belleklerini kurtaramayacağını belirtmektir.

Kullanılmayan nesneleri belirleme ve hafızalarını kurtarma işlemine çöp toplama denir. JVM, sistemin boşta olduğunu düşündüğünde, program çöp toplama isteğinde bulunduğunda ve yeni bir nesne tahsisi için bellek talebini karşılamak için yeterli boş bellek olmadığında çöpü kurtaracaktır.


JVM download
Jre nedir
JDK
Jdk, JRE-JVM Nedir
Jdk nedir
JDK açılımı
Java JRE Nedir
Javac nedir


Referans Sayımı

Her nesne, o nesneye yapılan referansların sayısını izleyen bir sayaç içeriyorsa, referans sayacı sıfıra iner inmez sistem bir nesneyi serbest bırakabilir. Bu, bir nesneye referans oluşturan veya silen her işlemi referans sayısını korumaya zorlar, ancak tüm bu işlemler üzerinden çöp toplama maliyetini amorti eder ve mümkün olan en erken anda belleği boşaltır. Referans sayımına göre çöp toplama, bir sorun dışında basit ve güvenilirdir.

Referans sayımı, döngüleri kolaylıkla tespit edemez. A, B’ye bir referans içeriyorsa ve B, A’ya bir referans içeriyorsa, her ikisinin de referans sayısı birdir. Çöp toplayıcı, A veya B’ye ulaşmanın bir yolu olmasa bile onları serbest bırakamayacaktır.

Referans sayımı ucuz olsaydı, referans sayımı geride bırakan döngüleri serbest bırakmak için ara sıra çalışabilen başka bir sistem tarafından desteklenen güzel bir birincil çöp toplama algoritması olurdu. Ne yazık ki, çöp toplama hem zaman hem de mekan açısından pahalıdır. Referans saklayabilen her işleme karmaşıklık katar ve her nesneye bir referans sayım alanı ekler.

Temel Çöp Toplama

Bir sistemdeki tüm nesneleri bulmanın ve nesne referanslarını belirlemenin bir yolunu bulursanız, çöp toplama basittir.

• Programın ulaşabileceğini bildiğiniz bir kök küme, nesneler kümesi ve skaler referanslar seçersiniz. Bu, statik alanları, yerel değişkenleri, parametreleri ve JVM dahili işaretçileri gibi diğer verileri içerir.
• Kök küme ve kök kümeden bir yol üzerinde ulaşılabilen her nesne canlıdır. Diğer tüm nesneler ölüdür ve serbest bırakılabilir.

LISP dili, çöp toplama için iyi bilinen bir erken uygulamadır. Hücre oluşturma yeteneğinden başka bir bellek yönetimi olanağına sahip değildir, bu nedenle Java gibi çöp toplamaya ihtiyaç duyar. LISP ve Java arasında güçlü bir bağlantı vardır. Java’nın birincil mucidi James Gosling, yerleşik bir LISP yorumlayıcısı tarafından yorumlanan bir emac uygulaması olan Gosling emacs’tan da sorumlu kişidir.

Referans Sınıfları

Referans sınıfları, 1.2 sürümünde standart Java sınıf kitaplığına eklenmiştir. Programcıya, çöp toplayıcıyla ilginç bir etkileşim düzeyi sağlarlar.

Soyut Referans temel sınıfından türetilen tüm sınıflar, başka bir nesneye özel bir referans içerir. Bir PhantomReference içindeki başvuru, çöp toplayıcının bir nesnenin erişilemez olduğuna karar vermesini engellemez.

Bir nesnenin bir PhantomReference’ı varsa, çöp toplayıcı bu PhantomReference nesnesine hayali referanslar dışında ulaşılamadığında özel bir kuyruğa yerleştirir. Bu, uygulamanın nesnenin serbest bırakılmasına bir sonlandırma yönteminin destekleyebileceğinden daha ayrıntılı şekillerde yanıt vermesine olanak tanır.

Bir WeakReference nesnesindeki başvuru, başvurulan nesnenin çöp toplanmasını engellemez, ancak çöp toplayıcı başvuruyu görür ve başvurulan nesne sonlandırılmaya hazır olduğunda onu boş yapar.

Ayrıca WeakReference nesnesini bir kuyruğa yerleştirebilir. Bu, WeakHash yapısı gibi veri yapıları için iyidir. Nesneleri bulmayı kolaylaştırır, ancak uygulamanın nesneleri zayıf bir karmadan kaldırmasına gerek yoktur. Hash tablosu dışında erişilemeyen nesneler otomatik olarak kaldırılır.

Bir SoftReference nesnesi, bir SoftReference nesnesindeki referansın, çöp toplayıcının başvurulan nesneyi serbest bırakmasını engellemesi dışında, bir WeakReference nesnesine benzer. Çöp toplayıcı, aksi halde bellek yetersiz kalacaksa, yalnızca geçici olarak başvurulan nesneleri serbest bırakır. Bu önbellekler için iyidir. Uygulama, önbelleğin yalnızca aksi takdirde kullanılamayacak olan belleği kullanacağını anlayarak nesneleri bellekte önbelleğe alabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın