Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JavaScript’te Hata Ayıklama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JavaScript’te Hata Ayıklama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Panel Özellikleri

Bir panelin sahip olabileceği inanılmaz sayıda özellik vardır ve bunların tümü belgelerde listelenmiştir. Bu örnekte, paneli sorunsuzca açıp kapatmak için bir efekt seçelim ve efekt süresini yarım saniyeye ayarlayalım. constraintoviewport özelliği, kullanıcının paneli o anda görünür olan tarayıcı bölümünün dışına sürüklemesine izin verilip verilmeyeceğini tanımlar.

Bunu true olarak ayarlamak, kullanıcı paneli çok fazla sağa veya aşağı sürüklediğinde çirkin kaydırma çubukları olmamasını sağlar. Panel() yöntemi, sürüklenebilir öğesini true olarak ayarladığınızda kullanıcının paneli otomatik olarak sürüklemesine izin verir ve true değerine yakın ayarladığınızda paneli gizlemek için bir bağlantı oluşturur.

Panelin içeriğini değiştireceğiniz için visible özelliğini false olarak ayarlayarak gizlemek iyi bir fikirdir. Tüm parametreleri tanımladığınızda, gerekli tüm HTML öğelerini oluşturmak ve tüm olay işleyicilerini uygulamak için yeni panelin render() yöntemini çağırabilirsiniz.

Ajax çağrısından alınan handleSuccess() işlevinin o parametresi tüm bağlantı verilerini içerir ve o.responseText aracılığıyla yüklenen belgenin metin içeriğini alabilirsiniz. Simüle edilmiş açılır paneli doldurmak için bu verileri kullanmadan önce, paneli temizlemeniz gerekir, çünkü yalnızca panelin başlık çubuğu için başlık bilgilerine ve içerik için gövde içeriğine ihtiyacınız vardır.

DOCTYPE’dan stiller ve komut dosyası bloklarına kadar her şey gitmek zorunda. Bunun için normal ifadeler kullanabilirsiniz, ancak başka bir yol daha var. Her şeyden önce, metindeki BODY öğesini bir <div> ile bir pop-upbody kimliği ile değiştirmeniz gerekir.

Bu gereklidir, çünkü verileri bir öğeye innerHTML olarak ayarlamak BODY öğesini kaldıracaktır, çünkü bir tarayıcı penceresinde yalnızca bir BODY olabilir. BODY öğesini <div> ile değiştirmek için normal ifadeler kullanırsınız.

Yahoo Kullanıcı Arayüzü Kitaplığı Özeti

YUI, kullanımı gerçekten ilginç bir kütüphanedir, özellikle de diğer kütüphaneler gibi hayatınızı kolaylaştıran bir çok yöntemden çok daha fazlasını sunduğundan, çok sayıda dokümantasyon ve örnek ve ayrıca CSS düzeni ve Tüm modern tarayıcılarla çalışan JavaScript ile geliştirilmiş bir web sitesini veya web uygulamasını hızla bir araya getirmek için tipografi kaynakları gerekir.

Kütüphaneye dahil olan kişi sayısı ve posta listesindeki tartışmalar, kütüphaneyi zamanla daha da iyi hale getireceğinden ve yeni bileşenlerin test edilmesini çok daha kolay hale getireceğinden emindir.

Şu anda kütüphane hala genç ve belgeler bazen göz korkutucu olabilir, ancak posta listesinde soru sormak oldukça kolaydır ve birçok geliştirici daha sorunlu durumlarda veya bir sorunuz olduğunda size yardımcı olmaya isteklidir. kütüphaneyi genişletmek için bir istek veya fikir, ayrıca kesinlikle gelecekte size cevap verecek kütüphane ile ilgilenen bir Yahoo web geliştiricisi bulacaksınız.

Diğer kütüphanelerle, özellikle jQuery ile karşılaştırıldığında, çeşitli efektler elde etmek için YUI’de çok daha fazla kod üretmeniz gerekir; ancak, YUI’nin yaptığı, sözdizimini JavaScript standartlarına göre tutmaktır ve döngüleri veya yinelemeleri yapma şeklinizi değiştirmez.


JavaScript hata ayıklama
JavaScript hata mesajı
İleri düzey javascript dersleri
JavaScript Dersleri
JavaScript nesne Yönelimli programlama
JavaScript noktalı virgül
JavaScript Eğitimi
JavaScript Ders Notları


İlk bakışta, YUI güdümlü kod çok karmaşık görünebilir ve YAHOO.something.somethingElse ifadelerinin sayısı kafa karıştırıcı olabilir. Onunla ne kadar uzun süre çalışırsanız, gözünüze o kadar kolay gelir ve yöntem ve özelliklerin ne yaptıklarına veya kitaplığın hangi bölümüne ait olduklarına göre adlandırılma şeklini takdir etmeye başlarsınız.

Umarım bu bölüm size şu anda orada ne olduğuna dair bir fikir vermiştir ve bunun daha uzun bir paylaşılan içerik, bilgi ve hizmet deneyiminin başlangıcı olduğundan eminim.

Pek çok geliştirici, tam olarak aynı şeyi yapan, ancak daha iyisini yapan başka bir ürün olduğunu anlamak için harika kodlar oluşturmak için çok zaman harcar; ancak, yaptığımız işte daha iyi hale gelmemiz iletişim ve deneme yanılma yoluyla bu çok büyük bir sorun değil.

Gözlerinizi açık tutarak ve mevcut hizmetlere bakarak, özellikle de bazı hizmetlerin veya kitaplıkların kullanımının ne kadar kolay olduğu konusunda kendi bakış açınızdan geri bildirim vererek çok şey öğrenebilir ve topluluğa büyük ölçüde yardımcı olabilirsiniz.

Birinin kendi kodunun mükemmel olduğunu düşünmesi çok cezbedicidir ve bazen başka biri size onu nasıl kıracağınızı gösterene kadar öyle olmadığını anlayabilirsiniz. Bu her iki şekilde de çalışır. Ve eksikliklerin yüzünden ertelenmemelisin, devam et ve daha iyi olacaksın. JavaScript topluluğuna katılmaktan çekinmeyin.

JavaScript’te Hata Ayıklama

Bu ekte, JavaScript kodunuzda hata ayıklamak için bazı püf noktaları ve araçları tanıtacağım. Programlama büyük ölçüde belirli bir zamanda neyin yanlış gittiğini bulmaya çalışmaktan oluştuğundan, hata ayıklama araçlarına aşina olmak çok önemlidir.

Bazı tarayıcılar bu sorunda size yardımcı olur; diğerleri, hata ayıklama araçlarını gizleyerek veya yardımcı olmaktan çok kafa karıştıran şifreli hata mesajları döndürerek işi zorlaştırır. Favorilerimden bazıları, “Tanımsız tanımlanmadı” veya MSIE standardı “Nesne bu özelliği veya yöntemi desteklemiyor” gibi felsefi çalışmaları içeriyor.

Yaygın JavaScript Hataları

Muhtemelen her JavaScript geliştiricisinin kariyeri boyunca yaptığı bazı yaygın hatalarla başlayalım. Başarısız bir komut dosyasını kontrol ederken bunları kafanızın arkasında bulundurmak, sorunu tespit etmeyi çok daha hızlı hale getirebilir.

Yazım Hataları ve Büyük/Küçük Harfe Duyarlılık Sorunları

Saptanması en kolay hatalar, JavaScript yöntem adlarının veya özelliklerinin yazım hatalarıdır. Klasikler arasında getElementsByTagName() yerine getElementByTagName(), getElementById() yerine getElementByID() ve node.style.color (İngiliz İngiliz yazarlar için) bulunur. Çoğu zaman sorun büyük/küçük harf duyarlılığı da olabilir; örneğin, anahtar kelimeleri küçük harf yerine karışık harfle yazmak gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın