Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

JavaScript Doğrulaması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

JavaScript Doğrulaması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İstemci Tarafı JavaScript Doğrulamasının Artıları ve Eksileri

Kullanıcı girişlerini JavaScript aracılığıyla doğrulamak birkaç nedenden dolayı harikadır:

• Kullanıcıya yanlış veri girdiğinde sayfanın yeniden yüklenmesini kaydeder; ve değişkenlerin durumunu kaydedebilirsiniz, böylece kullanıcının tüm verileri tekrar girmesi gerekmez, sadece yanlış veriler girilir.
• Hata durumunda arka uca gidiş dönüş olmadığı için sunucu trafiğini azaltır.
• Kullanıcıya anında geri bildirim sağladığı için arayüzü daha duyarlı hale getirir.

Öte yandan, JavaScript ile doğrulamanın birkaç sorunu vardır:

• Tek ve tek doğrulama aracı olarak güvenilemez (JavaScript kullanılamaz veya doğrulama önlemlerinizi atlatmak için kasıtlı olarak kapatılabilir).
• Girdiyi doğrulamanın kolay bir süreç olduğu fikrini destekler – öyle değildir, ancak ürününüzün güvenliği ve kullanılabilirliği için çok önemlidir. Doğrulamanın kullanılabilirlik yönüne dikkat edilmediğinden birçok web formunun kullanımı eğlenceli değildir. Veri girmek yeterince zordur, bu nedenle verileri kolayca anlaşılamayacak biçimlerde bekleyerek veya kullanıcının yoluna çıkan hata raporlama yöntemlerini (örneğin uyarı mesajları ve istemci) kullanarak kullanıcı için gereğinden fazla zorlaştırmayın. Hata yapmasını engellemek yerine, formu JavaScript olmadan göndermeyi imkansız kılan yan doğrulama.
• Kullanıcı aracısı, belgedeki dinamik değişiklikleri kullanıcıya bildirmeyebilir; bu, görme bozukluğu olan kullanıcılar için çok eski ekran okuyucularda görülen durumdur.
• İstemci ve sunucu tarafında doğrulama kurallarını paylaşmadığınız sürece (bunu bölüm boyunca nasıl yapacağınıza dair bir örnek alacaksınız), bir doğrulama kuralının değişmesi durumunda bu, bakımın iki katı anlamına gelir.
• İstenmeyen postaları önlemek veya kimlik doğrulama amacıyla doğrulama kurallarınızı görünür kılmak istemiyorsanız, bunu JavaScript’te yapmanın bir yolu yoktur.

İçeriği JavaScript ile Koruma Hakkında Hızlı Bir Hatırlatma

Doğrulama bir şeydir, içeriği bir parola ile korumak veya onu şifreleme yoluyla gizlemek başka bir şeydir. Web’e göz atarsanız, bir web sayfasını bir JavaScript şifresiyle kullanılabilir olmaktan koruyabileceğinizi vaat eden birçok örnek bulacaksınız. Normalde bu komut dosyaları böyle bir şeydir.

Bu korumayı çözmek için gereken tek ve tek kırma becerisi, sayfa kaynağına bakmak veya koruma kendi JavaScript dosyasındaysa bunu bir tarayıcıda veya metin düzenleyicide açmaktır. Doğru sayfaya yönlendirmenin olmadığı, sadece yanlış sayfaya yönlendirmenin olduğu bazı durumlarda, JavaScript’i kapatmanız yeterli olacaktır.

Dosya adının bir parçası olarak parolayı kullanan görünüşte daha akıllı koruma yöntemleri vardır. Bunlar, sunucuda hangi dosyaların mevcut olduğunu bularak kırılabilir, çünkü ya dizin listesi kapatılmamışsa (ki bu şaşırtıcı bir şekilde çoğu zaman kanıt için geçerlidir, tırnak işaretleri de dahil olmak üzere “/mp3 dizini” üzerinde bir Google araması yapın) ) veya sayfa, sayaç istatistiklerinde veya tarayıcının veya Google’ın önbelleğinde bulunabilir.

Aynısı, içeriği ve komut dosyalarını karartmak (kelimeleri şifreleyerek veya değiştirerek okunamaz hale getirmek) için de geçerlidir. JavaScript tarafından korunan her şey, yeterli zaman ve kararlılıkla kırılabilir. Sadece onunla zamanını boşa harcamamanız gerekiyor.

■Not : JavaScript, çoğu zaman istemci bilgisayarda yürütülen bir dildir ve bu, kötü niyetli bir saldırganın koruma yöntemlerinizi aşmasını fazlasıyla kolaylaştırır. Görüntüleri ve metinleri kopyalanmaya karşı korumak için sağ tıklama önleme komut dosyaları durumunda, büyük olasılıkla normal ziyaretçileri yabancılaştıracak ve gerçek saldırganların kuru bir kıkırdamasından başka bir şey elde etmeyeceksiniz.

Gerçekten ağır komut dosyalarını kısaltmak için JavaScript’i Dean Edward’ın paketleyicisi gibi bir şeyle paketlemek başka bir sorundur ve örneğin, yüksek trafikli bir sitede büyük bir kitaplık komut dosyası kullanmak istiyorsanız zaman zaman iyi bir fikir olabilir.


JavaScript form doğrulama
Javascript TC Kimlik No doğrulama
Js form
Form validation failed
Kimlik doğrulama
Yabancı tc doğrulama
JavaScript Formdan veri Alma
Javascript iletişim formu


 Doğrulama Efsanesi

Kullanıcı girişinin doğrulanması, örneğin bir formdaki bir alanın içinde bazı veriler olduğundan, bir seçim kutusu seçeneğinin seçildiğinden veya bir onay kutusunun işaretlendiğinden emin olmak gibi oldukça basit olabilir. Ancak, tarihler ve saatler gibi daha karmaşık veri biçimleri söz konusu olduğunda, her şeyi kapsayan bir doğrulama yaklaşımı yoktur. Web’de birçok hazır komut dosyası mevcuttur ve her geliştirme çerçevesi veya IDE, sizin için herhangi bir sorunu çözmeyi vaat eden, kullanıma hazır genel form doğrulama çözümleri ile birlikte gelir.

Üzücü gerçek şu ki, çoğu oldukça dolambaçlı ya da sözlerini tutmuyor. İyi web formları, teknik bir konu olduğu kadar bir kullanıcı arayüzü ve kullanılabilirlik meselesidir. Kitlenizi ve çevrelerini tanımak çok önemlidir. Bu yüzden burada size çok fazla “gümüş kurşun” doğrulama örneği vermiyorum, ancak kendi doğrulama komut dosyalarınızı yazmak için hangi araçları kullanacağınızı açıklıyorum.

Birçok istemci tarafı doğrulama öğreticisinin ve hazır çözümlerin yaptığı en büyük hata, yerelleştirmeyi düşünmemektir.

• Amerika’da doğum günüm 26.04.1975, Avrupa’da 26.04.1975; diğerleri 26 Nisan 1975 veya 26 Nisan 1975 olarak yazabilir.
• İngiltere ve Amerika’da rakamlar 1.000,95 olarak gösterilirken, Almanlar 1.000,95 yazıp giriyor.
• Amerikalılar ve İngilizler 1pm veya 1am yazarken, diğer Avrupalılar 13.00 veya 1.00 yazıyor.
• İngilizce posta kodlarının N16 5UN, Amerikan Posta kodları 12345 ve isteğe bağlı -1234 gibi bir sözdizimi vardır, oysa Almanya’da posta kodları birleşmeden önce dört basamaklıydı ve şimdi beş basamaklı.
• Kişiler isteğe bağlı ülke kodlarını veya +44 (0)208 11111-1122 gibi dahili numaraları sağlayabileceğinden, telefon numaralarının yalnızca sayısal olup olmadığını test etmek yeterli değildir.

İlginç bir şekilde, .NET, Spring ve Mono gibi yeterli sayıda arka uç çözümü ve çerçevesi bu sorunları sizin için zaten çözmüştür ve görüntülemelerinizi ve doğrulama kurallarınızı yerelleştirme dosyalarında tanımlayabilirsiniz. Bu, bunları kullanan bir ortamda çalışıyorsanız doğrulama kurallarını arka uçla paylaşmanın iyi bir fikir olabileceği anlamına gelir. Buna “Paylaşım Doğrulama Kuralları” bölümünde geri döneceğiz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın