Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bağlantı Değiştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bağlantı Değiştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Bağlantı Değiştirme

Navigasyon içindeki mevcut STRONG öğesini bir bağlantıyla değiştirir ve bunun tersi de geçerlidir. Bir bağlantıyla değiştirilen STRONG öğesi için yöntem, href niteliğini, STRONG öğesinin son eki “.php” olan sınıf adına ayarlar ve kullanıcı bağlantıyı tıkladığında xhr() öğesini çağırmak için olay işleyicisini ekler.

o parametresi olarak alınan bağlantı için yöntem, bağlantının hrefinden fazla verileri temizleyen shorturl() adlı bir yardımcı yöntemi çağırır ( href’in döndürdüğü yolun tamamına değil, yalnızca dosya adına ihtiyacınız vardır).

Ardından yeni bir STRONG öğesi oluşturur, .php dosya uzantısını kaldırır ve elde edilen dizeyi STRONG öğesinin className özelliğinde saklar. İçerik sayfalarının depolandığı dizinin adını url’nin önüne ekler ve doğru içeriği yüklemek için tam url’yi xhr()’e döndürür.

Bu, ziyaretçilerin bununla başa çıkabileceğini ummak yerine üst düzey JavaScript işlevselliğini nasıl isteğe bağlı hale getirebileceğinizin bir örneğidir. Arayüze fazladan bir karmaşıklık düzeyi eklediğinden, çok yaygın bir yaklaşım değildir; ancak ürününüzün hedef kitlesine bağlı olarak, iyi bir izlenim verebilir ve ziyaretçilere gelişmiş gezinmeyi seçtiklerinde, bunun statik bir navigasyonla aynı deneyimi sunmasını bekleyemeyeceklerini söyler; örneğin, Geri düğmesi işlevsellik ve yer imidir.

Umarım bu, sayfayı yeniden yüklemeden arka uç ve tarayıcı arasında dinamik bağlantılar oluşturmak için JavaScript ve XMLHttpRequest ile neler yapılabileceğine dair bir fikir vermiştir.

Ajax ne kadar havalı olsa da akılda tutulması gereken bazı şeyler var:

• Öncelikle Ajax, web siteleri değil, web uygulamaları geliştirmek için bir metodoloji olarak icat edildi. Her küçük formu ve menüyü “Ajax-ify” yapmak aşırıya kaçabilir.
• Ajax, istemci tarafı komut dosyası oluşturma ve arka uç arasında bir bağlayıcıdır; yalnızca arka uç komut dosyası veya bilgi kadar güçlüdür.
• Ajax, sunucuda doğrudan geçiş komut dosyası kullanmadığınız veya http:/ /del.icio.us yapar.
• Etkileyici görünen ama çok rahatsız edici bir Ajax uygulaması oluşturmak çok cazip ve kolaydır—fareye ve JavaScript’in kullanılabilir olmasına güvenerek. Erişilebilir bir Ajax arayüzü oluşturmak çok daha zor bir iştir.

Ajax şu anda “sıcak” ve birçok yetenekli geliştirici, Ajax uygulamalarını tüm ayrıntılarını bilmek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olabilecek çerçeveler ve kitaplıklar üzerinde çalışıyor; bunları kullanmak, hataları tekrarlamanızı bile önleyebilir. bu geliştiriciler kendilerini geçmişte yaptılar. Mevcut kitaplıkların sayısı şaşırtıcıdır ve eldeki görev için hangisinin doğru olduğunu söylemek zor olabilir.

Leland Scott, Web’de düzinelerce farklı Ajax kitaplığını araştırarak ve bunları tarayıcılar arası ve platformlar arası uyumluluk açısından karşılaştırarak harika bir iş çıkardı.


Java Denetim Masası
E-imza Java indir
Java etkinleştirme
Java çalışmıyor
Edge Java etkinleştirme
Java indir
e-imza java ayarları
Configure Java indir


Yetenekleri ve hedefleri hakkında bazı bilgilerle birlikte en iyi bilinen ve en popüler kütüphanelerden bir örnek:

• DOJO, şu anda mevcut olan en olgun ve en popüler DHTML/Ajax araç takımlarından biridir. Tek sorun, çok büyük bir örnek bölümünün olmamasıdır.
• prototip çok güçlü ve çok takdir edilen bir çerçevedir; bununla birlikte, ne belgelerle ne de örneklerle gelir, bu nedenle birkaç prototip yan ürünün sizin için aşağıdaki gibi kullanılabilir olması daha olasıdır:
• script.aculo.us muhtemelen mevcut en iyi belgelenmiş kitaplıktır. Düzinelerce örnek ve açıklama, kütüphanede yolunuzu oldukça hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olur.
• moofx özellikle boyut düşünülerek geliştirilmiştir. Tüm kitaplık yalnızca 3KB’dir ve temel bir Ajax motoruyla birlikte birçok görsel hile ve efekt sunar.
• Rico, web uygulamaları düşünülerek geliştirilmiştir ve bir panel çubuğu, bir veri ızgarası ve bazı efektlerin yanı sıra kendi Ajax motoruna sahiptir.
• S@rdalya çok modüler olan daha yeni bir kütüphanedir. Sürekli güncellenmektedir. S@dalya’nın geliştiricisi de evolt’un thelist e-posta listesinde oldukça aktif.
• Yahoo tarafından oluşturulan ve bakımı yapılan Yahoo Kullanıcı Arayüzü kitaplığı, iyi belgeler ve örnekler sağlayarak Ajax ile ilk adımlarınızı atmanızı kolaylaştırır. Bir destek posta listesi bulacaksınız.
• Sarissa, XML ile çalışmanız gerektiğinde size yardımcı olur; XSLT kullanarak XML’i dizelere kolayca ve bir XML belgesinden diğerine dönüştürmenize olanak tanır.

Bir sonraki bölümde, nihayet düzenli ifadelere ve bunların verileri doğrulamak için nasıl kullanılacağına daha yakından bakacağız. Örnek bir uygulama olarak bir iletişim formunun nasıl oluşturulacağını öğreneceksiniz ve belki de burada elde edilen bazı XHR işlevlerini, her zamanki olağan iletişim formunuzdan daha yumuşak hale getirmek için yeniden kullanacaksınız.

Veri Doğrulama Teknikleri

Bu bölümde, kullanıcı tarafından girilen veya diğer sistemlerden gelen verileri doğrulamak için JavaScript kullanmayı öğreneceksiniz. Verileri içeren kararlarla ilgili olan bu konuda zaten çok şey duydunuz ve biz bu bilginin bir kısmını kullanıp burada genişleteceğiz.

JavaScript doğrulamanın artılarını ve eksilerini hızlı bir şekilde tanıtarak başlayacağım ve dize ve matematiksel doğrulama tekniklerinden başlayıp yavaş yavaş geliştiricinin Swiss Army Knife’ına (düzenli ifadelerle kalıp eşleştirme) geçerek farklı teknikleri açıklamaya devam edeceğim.

Daha sonra, bir formun hangi bölümlerinin doğrulanması gerektiğini belirlemenin farklı yollarını, form doğrulamanın bakımını nasıl kolaylaştıracağınızı ve doğrulama çıktısının nasıl görüntüleneceğini öğreneceksiniz. Olası değerlerin nasıl önerileceğine dair bir Ajax örneği ile bitireceğiz.

Tarihsel olarak, yeni başlayanlar için JavaScript kitapları size istemci tarafı doğrulamanın tüm ayrıntılarını ve verileri sunucuya gönderilmeden önce doğrulamak için neler yapabileceğinizi anlatacaktır. Bunu kasten minimumda tuttum.

Bunun nedeni, JavaScript doğrulamasına güvenmenin güvenli olmamasıdır (bir sonraki bölümde göreceğiniz gibi) ve sunucu tarafı bileşenine gerçekten ne zaman güvenmeniz gerektiğini doğrulamak için işlevler yazmak için saatler harcayabilirsiniz. Web sitesi doğrulamayı yapmak ve JavaScript’i kullanıcıdan gelen verilerin ilk akıl sağlığı kontrolü olarak kullanmak için. Yine de JavaScript’te sunucu tarafı bileşen doğrulama kurallarını kullanma tekniklerini öğreneceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın