Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java’nın Etki Alanı  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java’nın Etki Alanı  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java’nın Etki Alanı

Java programlama dili, düz hız gerektiren problemlerin dili değildir. Akademik bir dünyada bu iddianın bir önemi yoktur, ancak birçok gerçek sorun, donanımlarının performans sınırlarını zorlar.

Bazı programlama araçları ve uygulamaları performansa odaklanır. İyi optimize edici derleyiciler ve profil oluşturma araçları, bir sistemden daha iyi performans aldıkları için değerlidir ve kaba montaj optimizasyonu hala uygulanmaktadır.

Gerçek zamanlı bakış açısından, Java’nın en büyük sorunu performansı değil çöp toplayıcısıdır. Dikkatli kullanmazsanız, Java öngörülemeyen anlarda durur ve milisaniyeler boyunca çöp toplar.

Daha iyi çöp toplayıcılar, uzun çöp toplama duraklamalarını çok daha seyrek hale getirir veya duraklamaları daha kısa hale getirir, ancak en iyi teknolojiyle bile, yalnızca çöp toplayıcıya özen gösteren Java kodu öngörülebilir performans sağlayabilir.

Programların Java platformlarında yürütülmesi yavaştır ve çöp toplama, onu etkili bir şekilde belirsiz hale getirir, ancak gerçek zamanlı sistemlerde yine de yararlıdır. Java’nın sorunlarını yönetmenin en basit yolu, onlardan kaçınmaktır. Gerçek zamanlı sistemlerin çoğu, gevşek teslim tarihlerine sahip büyük bileşenlere sahiptir.

Kesintilere 30 mikrosaniyede hizmet vermesi veya onları kaybetmesi ve 2 milisaniyede yanıt vermesi gereken veya ciddi bozulmaya maruz kalması gereken bir sistem, muhtemelen sistemin o kısmı için birkaç bin satır kod kullanır.

Diğer 50.000 satır, bir kullanıcı arabirimini, bir kayıt sistemini, sistem başlatmayı ve hata işlemeyi destekleyebilir. Bu bileşenlerin ciddi gerçek zamanlı bileşenlerle iletişim kurması gerekir, ancak yumuşak gerçek zamanlılardır. Muhtemelen bir saniye veya daha fazla belirsiz olmayan gecikmeleri tolere edebilirler.

Java teknolojisinin iyi çalışması için en az orta performanslı bir işlemciye ve birkaç megabayt belleğe ihtiyacı vardır. Bu, özellikle aralarında uzun aralıklar olan agresif son teslim tarihlerine sahip sistemler için çok uygundur. Sistem tasarımcıları, son tarihleri karşılaması için güçlü bir işlemci seçecekler ve son tarihler arasındaki aralıklarda Java programlarını çalıştırmak için çok zamanı olacak.

Bir sistem oluşturmak için birden fazla dil kullanmak sakıncalıdır. Zorlu gerçek zamanlı bileşenler için C’yi ve bileşenlerin büyük bir kısmı için Java’yı kullanmak, üretkenlikle ilgili rahatsızlığı haklı çıkarır.

1. Java kodu alışılmadık bir şekilde taşınabilir. Bu taşınabilirlik, geliştirme döngüsünün çoğunun mühendisin iş istasyonunda gerçekleşmesini sağlar.
2. Programcılar Java dilinde diğer yaygın dillere göre daha üretken görünüyorlar.
3. Java sınıf kitaplıkları önceden yazılmış birçok sınıf içerir.
4. Java platformu, heterojen dağıtılmış sistemlerde iyi çalışır.
5. Gerçek zamanlı sistemdeki Java uygulamaları, yönetim, denetim ve teşhis sistemleri gibi diğer sistemlerdeki Java uygulamalarıyla kolayca iletişim kurar. Java muhtemelen gerçek zamanlı bir sistemde tüm işi yapamaz, ancak işin büyük kısmını yapabilir.


Jdk ve JRE arasındaki Farklar nelerdir
Java JVM Nedir
Jre ne demek
Java JRE Nedir
Java fonksiyon Soruları
Java fonksiyon örnekleri
JVM özellikleri
Java Runtime Environment


Java’nın Problem Etki Alanı

Gerçek zamanlı Java (RTJava), bazı gerçek zamanlı sistemleri kendi başına işleyebilir. Bir MPEG kod çözücü veya bir görüntü işleme sistemi için kullanılacak en iyi dil değildir, ancak daha az talepkar gerçek zamanlı uygulamalara güzel bir şekilde uymalıdır. JVM’nin ek yükünü karşılamak için yeterli boş işlemci zamanı bırakan uygulamalar için gerçek zamanlı Java, gerçek zamanlı programlamayı kolaylaştırmayı vaat ediyor.

RTJava, mevcut Java koduyla uyumluluğunu kaybetmeden platformu biraz gerçek zamanlı yönde genişletmek için tasarlanmıştır. Tasarım Java’yı daha hızlı yapmaz—muhtemelen biraz daha yavaş yapar ama daha hızlı donanım veya gelişmiş algoritmalar Java’nın sabit ek yükünü telafi edebilir. Bu, gerçek zamana uzatılan standart Java takasıdır: sağlam yazılım ve daha hızlı geliştirme için işlemci ek yükü.

Kuruş gibi damgalanan gömülü gerçek zamanlı sistemler sınıfı, muhtemelen RTJava’yı erken benimseyenler değildir. Bu sistemlerde birim başına maliyetler acımasızca düşürülür. Bunları oluşturan şirketler, işlemciyi yükseltmek veya bir JVM için lisans ücreti ödemek yerine yıllarca ekstra mühendislik harcamayı tercih eder.

RTJava, işlemci maliyetinin toplam maliyetin küçük bir parçası olduğu sistemler için daha caziptir. Bu set ticari ve endüstriyel uygulamaları içerir. Bilimsel bir aracı, bir üretim sistemini veya bir ATM’yi kontrol eden sisteme Java eklemenin maliyeti gürültüde kaybolabilir.

Ürün on binlerce dolara mal olduğunda ve on bin birim iyi bir üretim yılı olduğunda, RTJava’nın esneklik ve pazara sunma süresindeki avantajları daha hızlı bir işlemcinin maliyetini haklı çıkarabilir.

RTJava, etkileşimli uygulamalar yazan programcılar için en yararlı olabilir. Bir kişi beklerken resmi olmayan ama önemli bir son tarih vardır. Milyonlarca yıllık TSO, CICS, Complete, VMS, CMS, UNIX, ACP, Mac ve Windows etkileşimli programları için müşteri hizmetleri, sigorta taleplerinin işlenmesi, kredi kartı işlemlerinin doğrulanması ve benzer sistemler hesaba katılır.

Hızlı yanıt önemlidir, ancak hızlı ve tutarlı daha iyidir. Çoğu zaman yarım saniyede yanıt veren, ancak bazen beş saniye süren etkileşimli bir sistem çıldırtıcıdır. Gerçek zamanlı olmayan araçlar ve metodolojiler, tüm performansı bazı faktörlere göre artırabilir, ancak bu, asıl noktayı gözden kaçırır.

Tipik yanıtı saniyenin onda üçüne ve ara sıra meydana gelen aksaklığı üç saniyeye çıkarmak güzel, ancak sorun hala orada. Sorumlu yönetici, bir programcıyı çağırabilmek ve “Bir müşteri bana bu sabah bir kredi kartını doğrulamanın iki saniyeden uzun sürdüğünü söyledi.

Hata günlüklerini kontrol edin. Bana bunun neden olduğunu ve bir daha olmayacağından nasıl emin olacağımı söyle.” programcıya sıfır hatayla bölmeyi kontrol etmesini söylerken aynı güvenle.

Parayı idare eden sistemler, son teslim tarihlerini tutarlı bir şekilde karşılamak için insanları idare eden sistemlere göre daha kısıtlı olabilir. Gerçek zamanlı yazılım, bir hisse senedi aracı kurumunun tüm işlemlerin 100 milisaniye içinde tamamlanacağına dair söz vermesini makul kılabilir.

Tüm gerçek zamanlı sistemler tutarlı performansa ihtiyaç duyar. İhtiyaç duydukları kesinlik ve kaçırılan bir son teslim tarihine ne kadar gücendikleri konusunda farklılık gösterirler. Java için Gerçek Zamanlı Spesifikasyon, uyumlu bir Java platformunun alışılmadık derecede hızlı olmasını gerektirmez.

Bir programcının tutarlı performans elde etmesini mümkün kılmak için Java’ya araçlar ekler. Neredeyse tüm sistemler tutarlı performanstan yararlanır. Bu genelleme olağan gerçek zamanlı sistemleri içerir. Ayrıca ticari, endüstriyel, eğlence ve kişisel sistemlerin çoğunu içerir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın