Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Yerel Arabirimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Yerel Arabirimi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Arayüz Derlemesi

Sadece çok sınırlı bir biçimde kullanarak, maliyetlerinin çok azını üstlenirken, yansıtmanın birçok faydasını elde edebilirsiniz. Derleme zamanında mevcut olmayan bir sınıfı kullanması gereken birçok program için, derleme zamanında, sınıfa atıfta bulunacak uygun bir arayüz veya üst sınıf vardır.

Bu durumda, örnekleri yansıtıcı olarak oluşturabilir ve bunlara normal olarak arayüzleri veya üst sınıfları aracılığıyla erişebilirsiniz. Uygun kurucunun parametresi yoksa, genellikle olduğu gibi, o zaman java.lang.reflect paketini kullanmanız bile gerekmez; Class.newInstance yöntemi gerekli işlevselliği sağlar.

Örneğin, sınıfı ilk komut satırı bağımsız değişkeni tarafından belirtilen bir Set örneği oluşturan bir program. Program, kalan komut satırı argümanlarını kümeye ekler ve yazdırır. İlk argümandan bağımsız olarak, program kalan argümanları kopyalar elenmiş olarak yazdırır.

Bu argümanların yazdırılma sırası, ilk argümanda belirtilen sınıfa bağlıdır. “Java.util.HashSet”i belirtirseniz, görünüşte rastgele sırada yazdırılırlar; “java.util.TreeSet”i belirtirseniz, bir TreeSet’teki öğeler sıralandığından bunlar alfabetik sırayla yazdırılır.

Bu program sadece bir oyuncak olsa da gösterdiği teknik çok güçlü. Oyuncak programı, bir veya daha fazla örneği agresif bir şekilde manipüle ederek ve Set sözleşmesine uyduklarını kontrol ederek belirtilen Set uygulamasını doğrulayan genel bir set test cihazına kolayca dönüştürülebilir.

Benzer şekilde, genel bir set performans analiz aracına dönüştürülebilir. Aslında, gösterdiği teknik tam gelişmiş bir hizmet sağlayıcı çerçevesi uygulamak için yeterlidir (Madde 1). Çoğu zaman, bu teknik, düşünme yolunda ihtiyacınız olan tek şeydir.

Örnekte yansımanın iki dezavantajını görebilirsiniz. İlk olarak, örnek, yansıtıcı örnekleme kullanılmamış olsaydı tümü derleme zamanı hataları olacak olan üç çalışma zamanı hatası üretebilir.

İkincisi, adından sınıfın bir örneğini oluşturmak yirmi satırlık sıkıcı kod gerektirirken, bir kurucu çağrısı tek bir satıra düzgün bir şekilde sığacaktır. Ancak bu dezavantajlar, programın nesneyi başlatan kısmıyla sınırlıdır. Bir kez başlatıldığında, diğer herhangi bir Set örneğinden ayırt edilemez. Gerçek bir programda, kodun büyük bir kısmı bu sınırlı yansıma kullanımından etkilenmez.

Nadiren de olsa meşru bir yansıma kullanımı, bir sınıfın çalışma zamanında mevcut olmayan diğer sınıflara, yöntemlere veya alanlara olan bağımlılıklarını kırmaktır. Bu, başka bir paketin birden çok sürümüne karşı çalışması gereken bir paket yazıyorsanız yararlı olabilir. Teknik, paketinizi desteklemek için gereken minimum ortama, tipik olarak en eski sürüme göre derlemek ve daha yeni sınıflara veya yöntemlere yansıtıcı olarak erişmektir.

Bunun çalışması için, erişmeye çalıştığınız daha yeni bir sınıf veya yöntem çalışma zamanında mevcut değilse uygun eylemi yapmanız gerekir. Uygun eylem, aynı amaca ulaşmak için bazı alternatif araçlar kullanmaktan veya azaltılmış işlevsellik ile çalışmaktan oluşabilir.

Özetle yansıtma, belirli karmaşık sistem programlama görevleri için gerekli olan güçlü bir olanaktır, ancak birçok dezavantajı vardır. Derleme zamanında bilinmeyen sınıflarla çalışması gereken bir program yazıyorsanız, mümkünse, yalnızca nesneleri başlatmak ve nesnelere derleme zamanında bilinen bir arabirim veya üst sınıf kullanarak erişmek için yansıma kullanmalısınız.


Java down
macOS install Java
Java 141 download 64-bit
iPad Java Desteği
Jdl Sun download
Java for Linux
Bilgisayara Java kurulmuyor
Java net


Java Yerel Arabirimi

Java Yerel Arabirimi (JNI), Java uygulamalarının C veya C++ gibi yerel programlama dillerinde yazılmış özel yöntemler olan yerel yöntemleri çağırmasına olanak tanır. Yerel yöntemler, Java programlama diline dönmeden önce yerel dillerde keyfi hesaplamalar yapabilir.

Tarihsel olarak, yerel yöntemlerin üç ana kullanımı olmuştur. Kayıtlar ve dosya kilitleri gibi platforma özel tesislere erişim sağladılar. Eski kod kitaplıklarına erişim sağladılar ve bu da eski verilere erişim sağlayabilir. Son olarak, geliştirilmiş performans için uygulamaların performans açısından kritik kısımlarını yerel dillerde yazmak için yerel yöntemler kullanıldı.

Platforma özgü tesislere erişmek için yerel yöntemler kullanmak meşrudur, ancak Java platformu olgunlaştıkça, daha önce yalnızca ana bilgisayar platformlarında bulunan daha fazla özellik sağlar.

Örneğin, 1.4 sürümünde eklenen java.util.prefs paketi, bir kayıt defteri işlevselliği sunar. Eski koda erişmek için yerel yöntemleri kullanmak da meşrudur, ancak bazı eski kodlara erişmenin daha iyi yolları vardır. Örneğin, JDBC API, eski veritabanlarına erişim sağlar. 1.3 sürümünden itibaren, geliştirilmiş performans için yerel yöntemlerin kullanılması nadiren tavsiye edilir.

İlk sürümlerde genellikle gerekliydi, ancak JVM uygulamaları çok daha hızlı hale geldi. Çoğu görev için, yerel yöntemlere başvurmadan karşılaştırılabilir performans elde etmek artık mümkündür.

Örnek olarak, 1.1 sürümünde java.math platforma eklendiğinde, BigInteger, C ile yazılmış hızlı bir çok kesinlikli aritmetik kitaplığının üzerine uygulandı. O zamanlar yeterli performans için bu gerekliydi. 1.3 sürümünde, BigInteger tamamen Java ile yeniden yazıldı ve dikkatlice ayarlandı. Yeni sürüm, çoğu işlem ve işlenen boyutu için Sun’ın tüm 1.3 JVM uygulamalarında orijinalinden daha hızlıdır.

Yerel yöntemlerin kullanılmasının ciddi dezavantajları vardır. Yerel diller güvenli olmadığı için (Madde 24), yerel yöntemleri kullanan uygulamalar artık bellek bozulması hatalarına karşı bağışık değildir. Yerel diller platforma bağımlı olduğundan, yerel yöntemleri kullanan uygulamalar artık serbestçe taşınabilir değildir.

Yerel kod, her hedef platform için yeniden derlenmelidir ve ayrıca değişiklik gerektirebilir. Yerel koda girip çıkmayla ilişkili yüksek bir sabit maliyet vardır, bu nedenle yerel yöntemler, yalnızca az miktarda iş yaparlarsa performansı düşürebilir. Son olarak, yerel yöntemlerin yazılması sıkıcı ve okunması zordur.

Özetle, yerel yöntemleri kullanmadan önce iki kez düşünün. Nadiren, eğer varsa, bunları daha iyi performans için kullanın. Düşük seviyeli kaynaklara veya eski kitaplıklara erişmek için yerel yöntemler kullanmanız gerekiyorsa, mümkün olduğunca az yerel kod kullanın ve bunu kapsamlı bir şekilde test edin. Yerel koddaki tek bir hata tüm uygulamanızı bozabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın