Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Optimize Etme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Optimize Etme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Optimize Etme

Optimizasyonla ilgili herkesin bilmesi gereken üç aforizma vardır. Belki aşırı maruziyetten acı çekmeye başlıyorlar, ancak henüz onlara aşina değilseniz.

Tüm bu özdeyişler, Java programlama dilinden yirmi yıl öncesine dayanmaktadır. Optimizasyon hakkında derin bir gerçeği söylüyorlar: Özellikle erken optimize ederseniz, yarardan çok zarar vermek kolaydır. Bu süreçte ne hızlı ne de doğru ve kolay düzeltilemeyecek yazılımlar üretebilirsiniz.

Performans için sağlam mimari ilkeleri feda etmeyin. Hızlı programlar yerine iyi programlar yazmaya çalışın. İyi bir program yeterince hızlı değilse, mimarisi optimize edilmesine izin verecektir. İyi programlar, bilgi gizleme ilkesini içerir: Mümkün olduğunda, tasarım kararlarını ayrı modüller içinde yerelleştirirler, böylece bireysel kararlar sistemin geri kalanını etkilemeden değiştirilebilir.

Bu, programınız tamamlanana kadar performans endişelerini görmezden gelebileceğiniz anlamına gelmez. Uygulama sorunları daha sonraki optimizasyonlarla düzeltilebilir, ancak performansı sınırlayan yaygın mimari kusurları sistemi yeniden yazmadan düzeltmek neredeyse imkansız olabilir. Gerçekleştikten sonra tasarımınızın temel bir yönünü değiştirmek, bakımı ve geliştirilmesi zor, kötü yapılandırılmış bir sistemle sonuçlanabilir. Bu nedenle tasarım sürecinde performansı düşünmelisiniz.

Performansı sınırlayan tasarım kararlarından kaçınmaya çalışın. Bir tasarımın, sonradan değiştirilmesi en zor olan bileşenleri, modüller ve dış dünya ile etkileşimleri belirleyen bileşenlerdir.

Bu tasarım bileşenlerinin başında API’ler, kablo düzeyinde protokoller ve kalıcı veri biçimleri gelir. Bu tasarım bileşenlerinin gerçekledikten sonra değiştirilmesi zor veya imkansız olmakla kalmaz, aynı zamanda bunların tümü bir sistemin elde edebileceği performans üzerinde önemli sınırlamalar getirebilir.

API tasarım kararlarınızın performans sonuçlarını göz önünde bulundurun. Genel bir türü değiştirilebilir yapmak, çok fazla gereksiz savunma amaçlı kopyalama gerektirebilir. Benzer şekilde, kompozisyonun uygun olacağı bir ortak sınıfta kalıtımın kullanılması, sınıfı sonsuza kadar üst sınıfına bağlar, bu da alt sınıfın performansına yapay sınırlar koyabilir.

Son bir örnek olarak, bir API’de arabirim yerine bir uygulama türü kullanmak, gelecekte daha hızlı uygulamalar yazılabilecek olsa bile sizi belirli bir uygulamaya bağlar.

API tasarımının performans üzerindeki etkileri çok gerçektir. Java.awt.Component sınıfındaki getSize yöntemini düşünün. Performans açısından kritik olan bu yöntemin bir Dimension örneği döndürmesi kararı, Dimension örneklerinin değiştirilebilir olduğu kararıyla birleştiğinde, bu yöntemin herhangi bir uygulamasını her çağrıda yeni bir Dimension örneği tahsis etmeye zorlar.

1.3 sürümünden itibaren, küçük nesneleri tahsis etmek nispeten ucuz olsa da, milyonlarca nesneyi gereksiz yere tahsis etmek performansa gerçek anlamda zarar verebilir.


Optimize etmek Ne Demek
Google Ads
PDF bulanıklık giderme
Google canlı destek
Google müşteri Hizmetleri numarası
PDF bölme Tools
PDF 24 Creator
PDF üzerinde tarih değiştirme


Bu durumda, birkaç alternatif vardı. İdeal olarak, Dimension değişmez olmalıdır; alternatif olarak, getSize yöntemi, bir Dimension nesnesinin tekil ilkel bileşenlerini döndüren iki yöntemle değiştirilebilir.

Aslında, 1.2 sürümünde Component API’ye performans nedenleriyle bu tür iki yöntem eklendi. Ancak önceden var olan istemci kodu getSize yöntemini kullanmaya devam eder ve orijinal API tasarım kararlarının performans sonuçlarından etkilenmeye devam eder.

Neyse ki, genellikle iyi API tasarımının iyi performansla tutarlı olduğu durumdur. İyi performans elde etmek için bir API’yi çarpıtmak çok kötü bir fikirdir. API’yi çarpıtmanıza neden olan performans sorunu, platformun veya diğer temel yazılımların gelecekteki bir sürümünde ortadan kalkabilir, ancak çarpık API ve neden olduğu destek sorunları ömür boyu sizinle olacaktır.

Programınızı dikkatlice tasarladıktan ve net, özlü ve iyi yapılandırılmış bir uygulama ürettikten sonra, programın performansından henüz memnun olmadığınızı varsayarak optimizasyonu düşünmenin zamanı gelebilir. Jackson’ın iki optimizasyon kuralının “Yapma” ve “(yalnızca uzmanlar için) olduğunu hatırlayın. Henüz yapma.” Bir tane daha ekleyebilirdi: Her optimizasyon girişiminden önce ve sonra performansı ölçün.

Bulduğunuz şeye şaşırabilirsiniz. Genellikle denenen optimizasyonların performans üzerinde ölçülebilir bir etkisi yoktur; bazen daha da kötüleştirirler. Bunun ana nedeni, programınızın zamanını nerede harcadığını tahmin etmenin zor olmasıdır.

Programın yavaş olduğunu düşündüğünüz kısmı hatalı olmayabilir, bu durumda onu optimize etmeye çalışarak zamanınızı boşa harcarsınız. Ortak akıl, programların zamanlarının yüzde 80’ini kodlarının yüzde 20’sinde harcadığını ortaya koymaktadır.

Profil oluşturma araçları, optimizasyon çabalarınızı nereye odaklayacağınıza karar vermenize yardımcı olabilir. Bu tür araçlar, her yöntemin kabaca ne kadar zaman tükettiği ve kaç kez çağrıldığı gibi çalışma zamanı bilgileri verir. Ayarlama çabalarınıza odaklanmanın yanı sıra, bu sizi algoritmik değişikliklere olan ihtiyaç konusunda uyarabilir.

Programınızda ikinci dereceden (veya daha kötü) bir algoritma gizleniyorsa, hiçbir ayar sorunu çözmeyecektir. Algoritmayı daha verimli olanla değiştirmelisiniz. Sistemde ne kadar fazla kod varsa, bir profil oluşturucu kullanmak o kadar önemlidir.

Samanlıkta iğne aramaya benzer: Samanlık ne kadar büyükse, metal dedektörü kullanmak o kadar faydalıdır. Java 2 SDK, basit bir profil oluşturucu ile birlikte gelir ve ticari olarak birkaç daha karmaşık profil oluşturma aracı mevcuttur.

Java programlama dili güçlü bir performans modeline sahip olmadığı için, optimizasyonun etkilerini ölçme ihtiyacı Java platformunda daha geleneksel platformlardan daha fazladır. Çeşitli ilkel işlemlerin göreli maliyetleri iyi tanımlanmamıştır.

Programcının yazdıkları ile CPU’nun yürüttüğü arasındaki “anlamsal boşluk”, herhangi bir optimizasyonun performans sonuçlarını güvenilir bir şekilde tahmin etmeyi çok zorlaştıran geleneksel derlenmiş dillerden çok daha fazladır. Ortalıkta dolaşan ve yarı gerçek ya da tamamen yalan olduğu ortaya çıkan birçok performans efsanesi var.

Performans modeli yalnızca kötü tanımlanmış olmakla kalmaz, aynı zamanda JVM uygulamasından JVM uygulamasına ve yayından yayına değişir. Programınızı birden çok JVM uygulamasında çalıştıracaksanız, optimizasyonunuzun her biri üzerindeki etkilerini ölçmeniz önemlidir. Bazen, farklı JVM uygulamalarında performans arasında değiş tokuş yapmak zorunda kalabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın