Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Teknolojisi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Teknolojisi  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Java Teknolojisi 

Gömülü gerçek zamanlı sistemlerin programcıları, gerçek zamanlı topluluğun en belirgin üyeleridir, ancak neredeyse her programcı bazen gerçek zamanla ilgilenir. Kullanıcı arayüzlerini kodlayan herkes, tutarlı yanıt süresi konusunda endişelenmelidir.

Telekomünikasyon ekipmanının yönetmelikler tarafından belirlenen son tarihleri vardır. Trenler, uçaklar, asansörler, kamyonlar, bir dağıtım sistemindeki paketler, televizyonda programlama, bir ağ üzerinden akan paketler, okul otobüsünü karşılamaya hazırlanan çocuklar, tüm bu sistemler zamanlama kısıtlamaları içerir ve hepsi (muhtemelen çocukları almak dışında) zamanında otobüse) bilgisayarları içermesi muhtemeldir.

Gerçek zamanlı programlama, diğer programlama türleri gibidir, ancak muhtemelen daha zordur. Sıradan bir program gibi, gerçek zamanlı bir program da doğru sonuçlar vermelidir; ayrıca sonuçları doğru zamanda üretmek zorundadır. Geleneksel olarak, gerçek zamanlı programlama antik[1] veya gizemli[2] dillerde uygulanmaktadır. Gerçek zamanlı Java, gerçek zamanlı programcılara üretkenlik için tasarlanmış modern, ana akım bir dile erişim sağlar.

Java, programcı üretkenliğini her şeyin önüne koyar. Ünlü Java sloganı, Bir Kez Yaz, Her Yerde Çalıştır, yalnızca programcı üretkenliğinin bir uzmanlığıdır; bir programcının her hedef platform için bir programı yeniden yazmasının verimsiz olduğu açıktır. Java platformunun tasarımcılarının üretkenlik için performansı feda etme istekliliğini eleştirenler iki argümanla karşı karşıyadır.

1. Bir derleyici, Java’nın programcı dostu özelliklerinin maliyetinin çoğunu optimize edebilmelidir.
2. Moore yasası o kadar hızlı hızlanan işlemcilere sahiptir ki, herhangi bir makul sabit faktör ek yükü
Java tarafından sunulan, işlemci iyileştirmeleri tarafından hızla ele alınacaktır.

Performans konusunda bu kadar güçlü hissediyorsanız, C veya birleştirici kullanın, ancak bir Java uygulaması, C uygulaması kodlanmadan önce tasarlanır, yazılır ve hataları giderilir. Gerçek zamanlı Java aynı tema ile tasarlanmıştır.

Gerçek Zamanlı Programlama Gereksinimleri

Gerçek zamanlı programcı öngörülebilirliğe ihtiyaç duyar. Program iğneyi test edilen sürede durdurursa, donanımsal bir sorun olmadıkça tüpü asla kırmamalıdır. En kötü hata ayıklama sorunu, neredeyse her seferinde doğru çalışan yazılımdır.

Test sırasında güvenilir bir şekilde görünmeyecek bir zamanlama hatasını kaldırmak, bir hayal gücü alıştırmasıdır. Onarımın işe yaradığına kendinizi inandırarak, kusurun kusurlu yazılımda görünmesini sağlayamazsınız ve düzeltmeyi uyguladıktan sonra hala görünmüyor. 

Gerçek zamanlı programcılar olağan mühendislik ortamında çalışır. Tasarımın birkaç hedefi optimize etmesi gerekir: doğruluk, düşük maliyet, hızlı pazara sunma süresi, zorlayıcı özellik seti. Gerçek zaman tek endişe değil.

Öngörülebilirlik, hızlı bir şekilde doğru uygulamaya ulaşmaya yardımcı olur. Bu, doğruluk ve pazara sunma süresi konusunda yardımcı olur, ancak maliyet de bir sorundur. Hız ve düşük bellek alanı, verimlilik anlamına gelir. Maliyetin düşürülmesine ve özellik setinin genişletilmesine katkıda bulunurlar.

Bazı araçlar veya teknikler yazılımı hızlandırırsa, sonuç olarak aşağıdakileri yapabilir:

• Sistemin daha düşük performanslı (daha ucuz) bir işlemci kullanmasına izin verin
• Bazı işlemlerin özel donanımdan yazılıma geçmesine izin verin
• Ek özellikler için işlemci bant genişliğinin bir kısmını serbest bırakın

Daha hızlı bir işlemcinin veya özel amaçlı donanımın maliyeti çok yüksek olduğunda, asıl tercih yazılımı optimize etmek veya çıkmaktır. Önleyici maliyet esnek bir terimdir. Bazı alanlarda, donanım maliyetlerini birim başına birkaç sent azaltmak için mühendislik yıllarını harcamak mantıklıdır. Diğer alanlarda, her yazılım projesi için aylarca mühendislik süresinden tasarruf etmek için donanıma yüzbinlerce dolar harcamak normaldir.

RTJava, Java’nın performansı için hiçbir şey yapmaz. Bilakis, RTJava sıradan Java’dan biraz daha yavaştır ve sıradan (yorumlanan) Java, C’den daha yavaştır. 

Java’nın yakında C’yi geleneksel yerleşik pazardan çıkarması pek olası değil. Gömülü programcılar kediler kadar muhafazakardır. Bu uyarı iyi temellere dayanmaktadır. Gömülü sistemlerdeki yazılım kusurları, yangın ve ezilmiş metal şeklinde ortaya çıkan olağanüstü, fiziksel etkilere sahip olabilir ve gömülü yazılımların güncellenmesi genellikle pahalıdır.

Gömülü programcılar, dağıtılan birçok sistemde kapsamlı bir şekilde test edilmemiş nakliye teknolojisinden rahatsız olurlar. Yeni teknolojinin benimsenmesinin önündeki engel, küçük bir tünel etkisine tabidir.

Birkaç maceracı grup Java’yı gömülü gerçek zamanlı sistemlerde deneyecek. Sonuçlar hakkında konuşacaklar. Gerçek zamanlı Java, gömülü gerçek zamanlı için iyi bir araç olduğunu kanıtlarsa, beş ila on yıl içinde ortak bir gömülü programlama aracı haline gelebilir.


Java ne için Kullanılır
Java indir
Java Frameworkleri
Java Nedir
Java dili Nedir
Java Nedir Ne İşe Yarar
java’nın özellikleri
Java PROGRAMLAMA dili PDF


Gerçek Zamanın Tanımı

Gerçek zamanlı problemler, “uygun veya elverişli bir zamanda meydana gelen” zamanlılığın bir doğruluk kriteri olduğu problemlerdir. Süreç geç biterse, yanlıştır veya en azından zamanında tamamlanan bir süreçten fark edilir derecede daha az tatmin edicidir.

Zamanındalık her zaman önemlidir. Çok az insan bir kelime işlemciye, bir derleyiciye ya da bordro sistemine gerçek zamanlı bir sistem diyebilir, ama belki de demelidirler. Bir kelime işlemcinin bir karakteri yankılaması saniyenin onda birkaçından daha uzun sürerse, kullanıcısı programcıların yeterliliği konusunda endişelenebilir.

Bir derleyicinin bir programı derlemesi beklenenden çok daha uzun sürerse, kullanıcısı programı ele geçirdiğinden korkacaktır. Zamanındalık özellikle bordro için önemlidir. Geciken maaş çekleri, onları bekleyen insanlarda korku ve öfkeye neden olur.

Gerçek zamanlı problemler dizisi geniş ve çeşitlidir, ancak birkaç standart araç ve teknik hepsinde çalışır: öngörülebilirlik için optimize edilmiş araçlar, zamanındalığı (verim yerine) optimize eden planlayıcılar ve zaman kısıtlamalarını dikkate alan analiz teknikleri söz konusudur. Gerçek zamanlı problemlerin uzayının en az üç yararlı boyutu vardır: zamanın ölçüldüğü kesinlik, tutarlılığın önemi ve son tarih etrafındaki fayda eğrisinin şeklidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın