Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Oyun Geliştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Oyun Geliştirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Oyun Geliştirme

Java, İnternet’in talepleri için tasarlanmış bir programlama dilidir. Java nispeten yeni bir dil olmasına rağmen, medyada yoğun bir şekilde yer aldı ve hatta yazılım endüstrisindeki sismik değişimler hakkında spekülasyonlara yol açtı.

Java’nın neden bu kadar heyecan yarattığını ve neden oyun oluşturmak için yenilikçi bir platform olduğunu görelim. Her şeyden önce, Java’nın World Wide Web’in doğasını nasıl önemli ölçüde değiştirdiğini anlamalısınız.

World Wide Web, basitçe söylemek gerekirse, dünyanın her yerindeki bilgisayarlarda bulunan köprü bağlantılı belgelerin bir koleksiyonudur. Web’in bir diyagramını gösterir.

Web, geniş erişimini, Internet’e bağlı bilgisayarların Web protokolünü kullanarak belge talep etmesine ve iletmesine izin vererek elde eder. HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) adı verilen bu protokol, istemci-sunucu paradigmasına dayanır: bir istemci bir hizmet ister ve bir sunucu bu isteği yerine getirir. Böylece, bir Web istemcisi bir Web sunucusundan bir belge ister ve sunucu istenen belgeyi döndürür. Bir Web istemcisi ile sunucu arasında meydana gelen etkileşim gösterilmektedir.

En yaygın Web istemcisi türü, Netscape Navigator veya Microsoft Internet Explorer gibi bir tarayıcıdır. Tarayıcılar, işaret edip tıklayarak belge istemenize olanak tanır ve Web belgelerini çekici bir biçimde görüntüler.

Belgenin ekranınızdaki görünümü, belgeye katıştırılmış HTML (Köprü Metni İşaretleme Dili) etiketleri tarafından önerilir. HTML, metnin biçimlendirilmesi veya bir görüntünün hizalanması gibi şeyleri kontrol eder, ancak animasyonlar veya video oyunları gibi dinamik multimedya oluşturmak için olanaklar sağlamaz. Başka bir deyişle, bir HTML belgesi yüklendikten ve görüntülendikten sonra hiçbir şey yapmaz.

Sonuç olarak, çoğu Web sayfasında bulunan HTML belgeleri statiktir ve değişmez. Örneğin, bir HTML belgesini bir Web tarayıcısı tarafından görüntülendiği şekliyle gösterir. Gerçek Web sayfası, bu çalışmadaki şekil kadar pasiftir. Şimdi bir Java uygulamasının bir HTML belgesini nasıl canlandırabileceğini görelim.

Java Uygulaması Nedir?

Java uygulaması, bir tarayıcının indirip çalıştırabileceği bir programdır. Bir Web belgesine uygulama eklemek için, tarayıcıya uygulamayı nerede bulacağını söyleyen bir HTML etiketi eklersiniz. Tarayıcı, HTML belgesini ve uygulamayı yükler. Uygulama yüklemeyi bitirdiğinde, istemci bilgisayarda çalışır. Web sunucusu, tarayıcı ve uygulama arasındaki etkileşimi gösterir.

Java tam teşekküllü bir programlama dili olduğundan, uygulamalar HTML ile mümkün olmayan şeyleri yapabilir. Örneğin, oyunlar gibi Java uygulamalarıyla animasyonlar ve diğer dinamik multimedya sunumları oluşturabilirsiniz.

Uygulamalar, indirildikleri sunucuya bir ağ bağlantısı açabilir, bu da sohbet odalarını ve çok oyunculu oyunları uygulamanıza olanak tanır. Uygulamalar yerel bilgisayarda çalıştığından, etkileşimli performans nispeten hızlı ve kararlıdır. Böylece, bir video oyun uygulaması oluşturabilir ve bunu bir Web sayfasına dahil edebilirsiniz. Artık Java’nın neler yapabileceğini bildiğinize göre, neden onunla oyunlar yazmanız gerektiğine bakalım.

Java’da Oyun Yazmanın Avantajları

İşte Java’yı oyun yazmak için harika bir ortam yapan beş neden:

• Oyunlarınızı Web üzerinde dağıtmanızı sağlar. Web, haber, müzik, galaksiler arası resimler ve yazılım gibi bilgilerin dağıtımı için devrim niteliğinde bir ortamdır! Java ile, Web tarayıcısı olan herkesin erişebileceği oyunlar oluşturabilirsiniz. Bu, anında dünya çapında bir izleyici kitlesi anlamına gelir ve yalnızca çocuklarınızın erişebildiği oyun yazmaya göre çok büyük bir gelişmedir.

• Birden fazla platformu destekler. Birçok programlama ortamında, programlar derlenir ve belirli bir platforma özgü yürütülebilir kod oluşturmak için bağlanır. Buna karşılık, bir Java programı, Java sanal makinesi (JVM) tarafından yürütülen bayt kodunu derler.

JVM gerçek bir bilgisayar değil, CPU veya işletim sisteminden bağımsız olarak birçok bilgisayarda simüle edilebilen soyut bir makinedir. Böylece, JVM’yi uygulayan herhangi bir platform bayt kodunuzu çalıştırabilecektir.

Ek olarak, Java’nın Soyut Pencereleme Araç Seti’ni (AWT) kullanarak, oyununuz, temeldeki pencere sisteminden bağımsız olarak uygun görünüme ve hisse sahip olabilir.


Java ile yapılabilecek oyunlar
Java ile 3D Oyun programlama
Java oyun motoru
Java Oyun kodları
Java ile oyun yapılır mı
Java oyun indir
Java ile basit Oyun Yapımı
Java Android oyun yapımı


Somut olarak, bu, bir Java oyununu bir kez derleyebileceğiniz ve Netscape Navigator gibi Java etkin bir tarayıcıya sahip herhangi bir bilgisayarda çalışabileceği anlamına gelir. Çoklu platform desteği ve Web üzerinden dünya çapında dağıtımın birleşimi, Java oyunlarına mümkün olan en geniş izleyici kitlesini sağlar.

• Birden çok oyuncunun etkileşimini kolaylaştırır. Söylendiği gibi, ne kadar eğlenceli olursa ve Java ile Web’deki birden fazla oyuncunun birbiriyle rekabet etmesine kolayca izin verebilirsiniz. Java, Web ve İnternet protokollerini destekleyen kitaplıklara sahiptir, böylece farklı bilgisayarlarda çalışan uygulamalar birbirleriyle iletişim kurabilir. Artık PC’nize karşı oynamak yerine Danimarka’dan Joe’ya meydan okuyabilirsiniz.

• Nesne yönelimli bir programlama dilidir. Karmaşıklığı yönetmenize ve kodunuzu yeniden kullanmanıza yardımcı olduğundan, böylece geliştirme süresini kısalttığından, nesne yönelimli olması Java’yı oyun yazmak için harika bir dil yapar. Nesne metaforu, grafikler ve oyunlar oluşturmak için idealdir.

Diehard C programcıları, çalışma zamanında nesne yönelimli programların kullandığı ek yük ile alay etseler de, bazı kıyaslamalar, nesne yönelimli bir programın, prosedürel tarzda yazılmış karşılaştırılabilir bir programdan bile daha hızlı çalışabileceğini göstermektedir.

• Basit. Java, birkaç yönden basit bir dildir. İlk olarak, Java’nın sözdizimi C ve C++’a benzer, bu nedenle C ve C++ programcıları için öğrenmesi kolaydır. İkincisi, Java, Java tasarımcılarının gereksiz olduğunu düşündükleri veya kötü yazılmış veya güvenli olmayan kodlara yol açtığını düşündükleri C ve C++ özelliklerini ortadan kaldırır.

Sonuç, C veya C++’dan daha küçük, daha basit bir dildir. Üçüncüsü, Java, işaretçilerin ortadan kaldırılması ve kullanılmayan ayrılmış belleğin geri kazanılması için çöp toplamanın kullanılmasıyla bellek yönetimini basitleştirir. Bu, ortak bir hata ve hayal kırıklığı kaynağını ortadan kaldırır. Java’nın basitliği, oyunların anlaşılmasını ve hata ayıklamasını kolaylaştırır, bu da bir programcı olarak görevinizi basitleştirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın