Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Stil Sayfaları

Yalnızca yapısal işaretleme kullanan sayfalar görsel olarak hoş görünmüyor. Çoğu tasarımcı, sayfaların görünümünü birden çok sütuna yerleştirerek, uygun yazı tiplerini ve renkleri kullanarak ve resimler ekleyerek iyileştirmek için stil sayfalarına (örneğin, CSS) güvenir. Stil sayfaları eklemek sayfaların görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilse de, uygun olmayan şekilde kullanılırsa bazı kullanıcılar için sayfalara erişilemez hale gelebilir.

Farklı kullanım ve tarayıcı bağlamlarına (yani, CSS devre dışı, CSS kullanılamıyor, zayıf CSS desteği, kullanıcı CSS vb.) uyum sağlayabilmeleri için stil sayfaları ekleyin, böylece mümkün olan en geniş kitlenin ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ek olarak, kullanıcıların sayfa okunabilirliğini iyileştirmek için sunumu ayarlamak için gerekli esnekliğe sahip olması için stil sayfaları geliştirin.

Tartışıldığı gibi (bu bölümün başlarındaki İLERLEMELİ GELİŞTİRME modeline bakın), stil sayfaları yazarların sayfa sunumunu tanımlamasının bir yoludur. Ancak tasarımcının tercih ettiği sunum, örneğin sayfanın metin boyutunun büyütülmesine veya renklerin değiştirilmesine izin vermemesi durumunda, sayfayı görme engelli kişiler için erişilemez hale getirebilir.

Kullanıcıların kendi sunumlarını tasarımcı/yayıncı tarafından önerilenin üzerine “katman” koymalarına izin vermek, sayfayı daha kullanışlı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda salt metin tarayıcılara, ekran okuyuculara, ekran büyütücülere, Braille okuyucularına ve diğerlerine erişimini de geliştirir. 

AŞAMALI GELİŞTİRME ilkesine uygun olarak, önce sayfayı sayfa sırası mantıklı olacak şekilde yapılandırın (bu bölümün başlarındaki ANLAMLI İŞARETLEME modeline bakın). Ardından, stil sayfalarının eklenmesi sayfanın erişilebilirliğini sınırlamayacak şekilde stil sayfalarını kullanarak sunumla ilgili işaretleme ekleyin.

Sayfa İşaretlemesini ve Stil Sayfalarını Ayrı Tutun

Tüm stil sayfası bildirimlerini tek tek sayfalara gömmek veya işaretleme öğeleriyle satır içi olarak sunmak yerine harici CSS dosyalarında tutun. Stil sayfası dosyalarına daha sonra <link> veya @import etiketi kullanılarak başvurulabilir.

Tüm stil bildirimlerini ayrı bir dosyada tutarak, her uygulama sayfasını gözden geçirip güncellemeler yapmaktansa tek bir harici dosyayı güncellemek de daha kolaydır.

KULLANICILARIN metni yeniden boyutlandırmasına izin vermek için yazı tipi BOYUTLARI için göreli birimler KULLANIN Em, % ve anahtar sözcükler gibi göreli birimlerin kullanılması, kullanıcıların Firefox, Safari ve Internet Explorer gibi web tarayıcılarında metin boyutunu gerektiği gibi büyütmesine veya küçültmesine olanak tanır.

px (piksel) göreceli bir birim olarak kabul edilse de, Internet Explorer (sürüm 6 ve daha eski), px tabanlı düzenlerde metnin yeniden boyutlandırılmasına izin vermez. Ancak Internet Explorer 7, kullanıcının sayfayı yakınlaştırıp uzaklaştırmasına izin verir; bu özellik yalnızca metni değil, tüm sayfayı yakınlaştırır/uzaklaştırır.

Bazı kullanıcıların tarayıcı kontrollerini kullanarak metnin nasıl yeniden boyutlandırılacağını bilmemeleri mümkündür. Bu nedenle, kullanıcılara metni yeniden boyutlandırmak için açık bir yol sağlamayı düşünün.

kullanıcı Stil Sayfalarının yazar Stil Sayfalarını Geçersiz Kılmasına İzin Verin

Kullanıcı stil sayfaları, kullanıcılar tarafından oluşturulan CSS dosyalarıdır ve sayfaların daha kolay okunmasını sağlamak için yazar stil sayfalarını geçersiz kılmak için kullanılır. Örneğin, bir kullanıcı arka plan rengini siyah ve metin rengini sarı olarak değiştirebilir ve sayfanın daha kolay okunmasını sağlamak için yazı tipi boyutunu büyütebilir. Popüler web tarayıcılarının çoğu, kullanıcıların tasarımcının/yayıncının stil sayfası yerine kendi stil sayfalarını belirlemesine ve kullanmasına izin verir.

Stil sayfalarında bir stil bildirimi !önemli olarak işaretlenmedikçe, tarayıcılar kullanıcıların stil sayfalarını tercih eder. Yazar stillerini geçersiz kılamamak bazı durumlarda sayfaları bazı kullanıcılar için okunamaz hale getirebilir. Bu nedenle, biçembentlerde !important bildirimi kullanmaktan kaçının.

CSS’yi dikkat çekmeden kullanırken bile, sayfalara stil sayfaları olmadan erişilebilmesini sağlamak için sayfaları işaretlemek üzere yapısal etiketler kullanmak önemlidir (SEMANTİK İŞARETLEME). Ek olarak, stil sayfaları yalnızca sayfa yapısı oluşturulduktan sonra eklenmelidir (AŞAYAN GELİŞTİRME).


Java komutları
Java indir
java’da derleme işlemi sonrasında aşağıdakilerden hangisi üretilir?
java’nın temel yetenekleri
Java komutları PDF
Eclipse IDE Nedir
java’da derleme işlemi hangi uygulama ile yapılır?
java’nın nesneye yönelik özellikleri


 Java Komut Dosyası

Sayfalarda JavaScript kullanmak, kullanıcılara daha zengin etkileşim sunabilir ve etkileşimi daha keyifli hale getirebilir. Ancak, tüm web tarayıcıları JavaScript’i desteklemez ve kullanıcılar veya sistem yöneticileri, işyeri güvenlik politikaları veya kişisel tercihleri nedeniyle JavaScript’i devre dışı bırakabilir. Bu nedenle, JavaScript’e bağımlı web uygulamaları en azından bazı kullanıcılar için erişilemez hale gelebilir.

JavaScript’i “gizli bir şekilde” kullanın; yani, JavaScript’i web sayfalarına öyle bir ekleyin ki, mevcut olmaması kullanıcıların web uygulamasını kullanma becerisini etkilemesin.

JavaScript’i dikkat çekmeden ve fazladan kullanmak, web uygulamalarının ona bağımlı olmadan işlevsel olmasını sağlar. JavaScript desteklendiğinde ve etkinleştirildiğinde, web uygulaması gelişmiş etkileşim sunabilir.

PROGRESSIVE GELİŞTİRME ilkesine uygun olarak, önce sayfayı yapılandırın (SEMANTİK İŞARETLEME), gerekli sunum geliştirmelerini ekleyin (GÖRÜNMEYEN STYLE SAYFALARI) ve ardından JavaScript’i kullanarak tarayıcı etkileşimini geliştirin, öyle ki mevcut olmaması yapısal ve sunum katmanlarını ve web uygulamasının kullanımı vardır.

Sayfa İşaretlemesini ve JavaScript’i Ayrı Tutun

Web uygulaması için tüm JavaScript’i sayfanın kendisinde veya HTML işaretlemesine katıştırılmış yerine harici JS dosyalarında tutun ve aşağıdaki gibi <script> etiketini kullanarak bunlara başvurun. JavaScript dosyalarını sayfa yapısından ayrı tutmak, uygulama içindeki sayfaları tek tek güncellemeden komut dosyalarını değiştirmeyi de kolaylaştırır.

İşlevleri sayfa olaylarına eklemek için dom Komut Dosyası yaklaşımını kullanın. JavaScript işlevlerini sayfa işaretlemesine gömmeyin. Yani, gösterilen yaklaşımları kullanan JavaScript işlevlerini çağırmayın. Sayfa işaretlemesinden JavaScript işlevlerinin çağrılması, JavaScript’in kullanılamadığı veya devre dışı bırakıldığı tarayıcılarda sayfaların düzgün çalışmasını engelleyebilir.

DOM3 Scripting yaklaşımını kullanarak farklı sayfa öğeleri için olaylara işlevler eklemek daha iyi bir yaklaşımdır. Sırasıyla belirli bir öğeyi veya bir dizi öğeyi bulmak için getElementById ve getElementsByTagName gibi DOM yöntemlerini kullanın ve ardından tıklama, fareyle üzerine gelme vb. gibi belirli olaylara davranış atayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın