Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Java Enterprise API’leri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Java Enterprise API’leri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Enterprise JavaBeans ile Güncelleme

Önceki senaryoda bir kusur fark etmiş olabilirsiniz. Ödeme sunucu uygulaması, fatura bilgilerini bir sunucuya gönderir ve ardından yerine getirme bilgilerini başka bir sunucuya gönderir. Ancak bu iki eylemi, işlem bütünlüğünü korumak ve atomik davranmalarını sağlamak için herhangi bir girişimde bulunmadan bağımsız olarak gerçekleştirir.

Başka bir deyişle, fatura bilgileri gönderildikten sonra, ancak yerine getirme bilgileri gönderilmeden önce bir ağ hatası veya sunucu çökmesi meydana gelirse, müşteriye hiç gönderilmemiş bir patlamış mısır faturası gelebilir.

Önceki bölümde açıklanan e-ticaret sisteminin tasarımcıları bu sorunun farkındaydı, ancak dağıtılmış işlemler karmaşık olduğundan ve CornCo’nun bir işlem yönetim sunucusu olmadığından, bunu görmezden gelmeyi seçtiler. Uygulamada, sorun yaşayacak müşterilerin sayısı az olurdu ve orijinal programcılar için müşteri hizmetleri departmanının herhangi bir düzensizliği çözmesine izin vermesi daha kolaydı.

Ama şimdi, CornCo yeni bir Bilgi Sistemleri Başkan Yardımcısı tuttu. Çiviler kadar sert ve i noktalı ve t’li olan her şeyi seviyor. Bu özensiz duruma tahammül etmeyecek. Başkan Yardımcısı olarak ilk resmi görevi olarak, Enterprise JavaBeans destekli üst düzey bir uygulama sunucusu satın alır ve e-ticaret ekibine onu kullanmak için çevrimiçi sipariş sistemini yenileme işini verir.

Değiştirilmiş tasarım şu şekilde çalışabilir:

  • Müşteri, web sunucusu ve alışveriş sepeti sunucu uygulaması ile daha önce olduğu gibi etkileşime girer.
  • Ödeme sunucu uygulaması tamamen yeniden yazılmıştır. Artık yalnızca, sipariş ve yerine getirme sunucuları ve pazarlama veritabanı ile etkileşimleri yöneten bir Enterprise JavaBeans bileşeni için bir ön uçtur. Sunucu uygulaması, kurumsal çekirdeği aramak için JNDI’yi kullanır ve ardından çekirdek üzerindeki yöntemleri çağırmak için RMI’yi kullanır (tüm kurumsal çekirdeklerin RMI uzak nesneleri olduğunu hatırlayın).
  • Ödeme sunucu uygulamasının ana işlevi, yeni bir ödeme çekirdeğine taşınır. Bean, müşteri verilerini JDBC kullanarak pazarlama veritabanında depolar, fatura bilgilerini CORBA kullanarak faturalama sunucusuna gönderir, JNDI kullanarak bir depo arar ve JMS kullanarak sevkiyat bilgilerini depoya gönderir.
  • Ancak çekirdek, tüm bu etkinlikleri dağıtılmış bir işlemde açıkça koordine etmez. Bunun yerine, çekirdek EJB sunucusu içinde konuşlandırıldığında, sistem yöneticisi çekirdeği yapılandırır, böylece sunucu dağıtılmış bir işlemi tüm eylemleri etrafında otomatik olarak sarar. Yani, bean’in checkout() yöntemi çağrıldığında, her zaman bir atomik işlem gibi davranır.
  • Bu otomatik dağıtılmış işlem yönetiminin çalışması için, ödeme sunucu uygulamasından ödeme çekirdeğine dönüşümde başka bir değişiklik gerekiyor. Ödeme sunucu uygulaması, diğer kurumsal hizmetlere olan tüm bağlantılarını yönetir, ancak kurumsal çekirdekler genellikle bunu yapmaz. Bunun yerine, bağlantı yönetimi için sunucularına güvenirler. Bu nedenle, ödeme çekirdeği, örneğin pazarlama veritabanına veya kurumsal mesajlaşma sistemine bağlanmak istediğinde, EJB sunucusundan bunun için bu bağlantıyı kurmasını ister.
  • Sunucunun, fasulyenin bağlantıyla ne yaptığını bilmesine gerek yoktur, ancak bağlantıda işlem yönetimi gerçekleştirecekse bağlantıyı yönetmesi gerekir.

 Java Enterprise API’leri

JiniTM, Sun’ın en yeni ağ oluşturma girişimidir. Java Enterprise API’leri ile ilgilidir, ancak çoğunlukla uyumsuzdur. Jini, harici iletişim olmadan ilgisiz cihazlar arasında anlık ağ iletişimi sağlamak için tasarlanmış yeni nesil bir ağ sistemidir.

Jini, dağıtılmış bilgi işlem için bir sistemdir; bir ad hizmeti, bir dağıtılmış işlem hizmeti ve bir dağıtılmış olay hizmeti içerir. Bu hizmetler JNDI, JTS ve JMS ile örtüşmesine rağmen, Jini temelde Java Enterprise API’lerinden farklıdır.

Kurumsal API’ler, Java’yı mevcut kuruluşlara getirmek ve mevcut protokoller ve hizmetlerle birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Jini ise, günümüzün dağıtılmış sistemleriyle uyumluluk kaygısı olmadan sıfırdan tasarlanmış yeni nesil bir ağ sistemidir. Jini güçlü ve ilginç bir teknolojidir, ancak onu ele almak bu çalışmanın kapsamı dışındadır.


Java EE download
Java Enterprise Edition nedir
Java EE Kurulumu
Java SE nedir
Java EE tutorial
Java EE vs Spring
Java EE 8
J2EE


JDBC

JDBC API, Java uygulamalarına Structured Query Language (SQL) aracılığıyla çoğu veritabanı sistemine orta düzey erişim sağlar. JDBC, bir şekilde veritabanı kullanmayan bir kurumsal uygulama hayal etmek zor olduğundan, önemli bir kurumsal API’dir.

Bu bölüm, Java 1.0’a bir eklenti olarak sunulan ve çekirdek Java 1.1 API’nin bir parçası olarak dahil edilen orijinal JDBC API’sini oluşturan temel kavramları ve sınıfları göstererek başlar. Java 2 platformunun 1.2 Sürümünün bir parçası olarak sağlanan yeni JDBC 2.0 özelliklerine bir giriş ile sona ermektedir.

Dikkatli olun: Java.sql paketi, örneğin RMI paketlerinden daha az karmaşık olsa da, genel veritabanı kavramlarında ve SQL dilinin kendisinde topraklama gerektirir. Bu kitap kısa bir SQL referansı içermektedir ancak daha önce ilişkisel bir veritabanı sistemiyle hiç çalışmadıysanız, bu bölüm başlamanız gereken yer değildir. JDBC ve genel veritabanı kavramlarının daha eksiksiz bir şekilde ele alınması için, George Reese (O’Reilly) tarafından JDBC ve Java ile Veritabanı Programlama’yı öneriyorum.

JDBC Mimarisi

Farklı veritabanı sistemlerinin şaşırtıcı derecede az ortak noktası vardır: yalnızca benzer bir amaç ve çoğunlukla uyumlu bir sorgu dili. Bunun ötesinde, her veritabanının, veritabanıyla etkileşime giren programlar yazmayı öğrenmeniz gereken kendi API’si vardır. Bu, birden fazla satıcının veritabanlarıyla arayüz oluşturabilen kod yazmanın göz korkutucu bir zorluk olduğu anlamına geliyordu. Veritabanları arası API’ler, özellikle de Microsoft’un ODBC API’si mevcuttur, ancak bunlar kendilerini en iyi ihtimalle belirli bir platformla sınırlı bulma eğilimindedir.

JDBC, Sun’ın veritabanları ve Java arasında platformdan bağımsız bir arabirim oluşturma girişimidir. JDBC ile, standart bir veritabanı erişim özellikleri kümesine ve (genellikle) belirli bir SQL alt kümesine, SQL−92’ye güvenebilirsiniz. JDBC API, sorguların çalıştırılması, sonuçların işlenmesi ve yapılandırma bilgilerinin belirlenmesi dahil olmak üzere ana veritabanı işlevlerini kapsayan bir dizi arabirim tanımlar.

Bir veritabanı satıcısı veya üçüncü taraf geliştirici, belirli bir veritabanı sistemi için bu arabirimleri uygulayan bir sınıflar kümesi olan bir JDBC sürücüsü yazar. Bir uygulama birkaç sürücüyü birbirinin yerine kullanabilir. Bir uygulamanın, temeldeki sürücü uygulamalarını bilmeden bir veya daha fazla veritabanıyla etkileşim kurmak için JDBC’yi nasıl kullandığını gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın