Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İçeriğin Yayınlanması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İçeriğin Yayınlanması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

İçeriğin Yayınlanması

Kullanıcıların diğer sitelerde İçerik yayınlamasına izin verin. Artan kullanıcı katılımıyla birlikte, üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla da paylaşımı kolaylaştırmak önemlidir. Artık birçok uygulama ve içerik sitesi, kullanıcıların Digg, Facebook, Delicious ve benzeri siteler aracılığıyla uygulamalarında içerik tanıtmasına izin veriyor.

Linkleri Ayarlama

Kalıcı bağlantılar, web içeriği için kalıcı URL’lerdir ve belirli bir blog veya forum gönderisine bağlanmayı kolaylaştırır. Geçerli konumundan (örneğin, bir blogun ana sayfasından veya ön sayfasından) taşınabilecek içerik, kalıcı bağlantıya sahip olmanın avantajlarından yararlanır çünkü bağlantı değişmez ve bu nedenle diğer kullanıcıların ona bağlantı vermesini kolaylaştırır.

Örneğin, bloglarda, yeni girişler gönderildikçe ana blog sayfası değişir. Bir blog girişi ilk kez göründüğünde, sayfanın en üstünde olabilir ve ardından daha fazla giriş göründükçe sayfada aşağı doğru hareket eder ve sonunda farklı bir sayfaya itilir. Kullanıcıların gelecekte herhangi bir zamanda girişe erişebilmelerini sağlamak için, kullanıcıların girişe kalıcı bağlantısını kullanarak erişmesine izin verin.

Kalıcı bağlantılar, içeriğin, içeriği sağlayan uygulama dışındaki kaynaklardan bağlanması muhtemel olduğunda da yararlıdır. Ek olarak, kalıcı bağlantılar genellikle orijinal URL’ye kıyasla daha kolay okunacak şekilde tasarlanır.

Aşağıdaki İpucu’nda gösterilen biçimin kullanılması, arama motorlarının bağlantı (yani, <a>) etiketinden ilişkinin şifresini çözmek yerine, kalıcı bağlantıları çıkarmasına ve belgeler arasındaki ilişkiyi kurmasına olanak tanır.

İçeriğin katıştırılabilir olmasına izin verin. Orijinal içeriğin bulunduğu yer dışındaki uygulamalara gömülebilir hale getirerek videolar, müzik, dizili tartışmalar ve benzeri içeriklerin paylaşılmasına izin verin. Kullanıcılara istedikleri bir web sayfasına kopyalamak ve yapıştırmak için gerekli HTML’yi (veya JavaScript’i) sunarak içeriği yerleştirmeyi kolaylaştırın.

SAYFANIN YAZDIRILABİLİR VERSİYONLARI

Tüm paylaşımlar çevrimiçi olarak gerçekleşmez. Basılı materyalleri paylaşmayı tercih eden kullanıcılar var. Onlara sayfanın yazıcı dostu bir sürümünü veya bir PDF’yi görüntüleme seçenekleri sunun. Daha sonra sayfayı yazdırabilir veya çevrimdışı paylaşabilirler. Adobe Acrobat’a sahiplerse, kullanıcılar malzemeye açıklama eklemeyi de daha kolay bulabilir.

Spam veya otomatik web tarayıcılarının gönderimlerini önlemek için, CAPTCHA genellikle kullanıcılar başkalarıyla içerik paylaştığında kullanılır. PAYLAŞMAK, İŞBİRLİĞİNİN de ilk adımıdır.

Paylaşırken, kullanıcılar yalnızca başkalarıyla bilgi paylaşmak değil, aynı zamanda herkesin nihai sonuca katkıda bulunabilmesi için onlarla işbirliği içinde çalışmak isteyebilir.

Katılımcıların aynı öğe (ör. belgeler, çalışma sayfaları vb.) üzerinde aynı anda veya sırayla çalışabilmesi için işbirliğini etkinleştirin.

Başarılı bir şekilde tamamlanmaları için birçok görev, iki veya daha fazla kişi arasında işbirliği gerektirir. İşbirliğinin doğası genellikle tüm katılımcıların aynı anda çalıştığı (yani tartıştığı, yazdığı, çizdiği, sohbet ettiği vb.) gerçek zamanlı olmasıdır; veya işbirliği, bir seferde yalnızca bir kişinin öğe üzerinde çalıştığı ve ardından onu diğerlerine gönderdiği sıra alma niteliğinde olabilir.

İşbirliği birkaç faaliyet içerir: başkalarıyla bilgi paylaşmak, koordine etmek ve başkalarını katılmaya davet etmek, paylaşılan belgeler üzerinde birlikte çalışmak, değişiklikleri ve güncellemeleri gözden geçirmek ve gerekirse eski sürümlere geri dönmek gerekir.

PAYLAŞIMIN DOĞASINI BELİRLEMESİNE İZİN VERİN.

İşbirliğinin ilk adımı olarak, kullanıcılar öğeyi başkalarıyla paylaşmalı ve öğenin nasıl paylaşılacağını belirlemelidir. Öğenin sahibi, öğenin paylaşıldığı kişilerin öğeyi görüntüleyip yorumlayamayacağını ve/veya değiştirip değiştiremeyeceğini belirleyebilir.


Paragrafta içerik
İçerik Nedir
Bilgi içerik
Web sitesi içerik örnekleri
İçerik com ekşi
Freelance web Yazılım
Makale içerik
Alakalı içerik


HIZLANDIRILMIŞ PLANLAMA

Koordinasyon, birlikte çalışmanın önemli bir yönüdür. Birlikte çalışırken önemli bir görev, tüm katılımcılar için karşılıklı olarak uygun bir zaman belirlemektir. Bu birkaç yolla yapılabilir. Yaklaşımlardan biri, katılımcıların programlarını paylaşmasına izin vermektir, böylece uygun zamanlar aynı anda görüntülenerek ayırt edilebilir. Birçok takvim web uygulaması, planlamaya açık olan zamanları belirlemeye yardımcı olmak için kullanıcıların takvimlerini paylaşmalarına izin verir.

Takvimleri paylaşmak mümkün olmadığında, ortak bir yaklaşım, ekip liderinin birkaç kez öneride bulunması ve diğer ekip üyelerinin tercih edilen zamanlar için oy kullanmasıdır.

Tüm toplantılar planlanamaz. Çoğu zaman, sohbet ederken veya sohbet ederken, kullanıcılar bir belge paylaşmak veya işbirliğine dayalı bir oturum başlatmak isteyebilir. İşbirliğini geliştirmek için kullanıcıların bu tür doğaçlama toplantılar yapmasına izin verin.

Aynı belge üzerinde gerçek zamanlı olarak çalışırken veya bir beyaz tahta kullanarak beyin fırtınası yaparken, katılımcıların birbirlerini görmelerine, birbirleriyle sohbet etmelerine, birbirleriyle konuşmalarına, notlar yazmalarına vb. izin vererek işbirliğini geliştirin. Bu oldukça faydalı olacaktır. İçerik etkileşimi son derece önemlidir.

Kullanıcıların revizyonları yönetmesine izin verin. Aynı belge üzerinde birlikte çalışırken, kullanıcıların birbirlerinin güncellemelerinin üzerine yazmamaları da önemlidir. Kullanıcıların değişiklik yapmak için belgeleri “teslim alma” ve ardından güncellenen belgeleri “teslim alma” işlemleri yerine, uygulamanın etkileşimi nispeten sorunsuz hale getirmek için gerekli “kilitleri” oluşturması da gerekir.

Birkaç katılımcı bir belge üzerinde çalıştığında, hangi değişikliklerin yapıldığını ve bunları kimin yaptığını bilmek de oldukça önemlidir. Çoğu uygulama, kullanıcıların belgenin sürümlerini seçmesine ve eklenen, silinen ve değiştirilenleri vurgulayarak bir karşılaştırma göstermesine de olanak tanır.

Kullanıcılar değişiklikleri belirledikten sonra, değişiklikleri kabul etmezlerse veya belgenin önceki bir sürümünü tercih ederlerse, önceki sürümlerden herhangi birine geri dönmelerine de izin verilmelidir.

Bu, sayfaların herhangi bir katılımcı tarafından eklenebildiği, düzenlenebildiği veya silinebildiği wikilerde çok yaygındır. Bu nedenle çoğu wiki, kullanıcıların sayfaları önceki sürümlere geri döndürmelerine de izin verir.

İŞBİRLİĞİ’ndeki ilk adım, belgeleri veya diğer yapıları PAYLAŞMAKTIR; ayrıca, işbirliğini kolaylaştırmak için kullanıcılar arasında MESAJLAMA da esastır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın