Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Gizli Alan Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Gizli Alan Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Parantez Gruplandırmanın Gücü

Bir ifadeyi gruplamak için parantez () kullandığınızı hatırlayabilirsiniz. Bu, yalnızca kalıbı gruplamakla kalmaz, sonuçları daha sonra kullanabileceğiniz özel değişkenlerde de saklar. Bu, özellikle replace() yöntemiyle birlikte kullandığınızda kullanışlıdır.

Sonuçlar, $1 ile $9 arası adlı değişkenlerde saklanır; bu, her normal ifadede dokuz adede kadar parantez içi gruplama kullanabileceğiniz anlamına gelir.  Örneğin, Soyadı, Ad biçiminde bir ad listeniz varsa ve listedeki her girişi Ad Soyad biçimine dönüştürmek istiyorsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Kalıp, virgülden önceki herhangi bir sözcükle (ardından isteğe bağlı bir boşluk karakteri gelir) ve onu izleyen sözcükle eşleşir ve her ikisini de değişkenlerde saklar. Değiştirilen dize, $ değişkenlerini kullanarak sırayı tersine çevirir.

Daha karmaşık bir örnek, bağlantının arkasındaki içerik alanının her harici bağlantısının URL’sini yazdırmaktır.

Tüm yapıyı $1 değişkeninde saklamak ve <a href=” bağlantısının başlangıcıyla eşleştirmek için desene bir parantez seti ile başlarsınız. http, https veya ftp ile başlayan URL, bu grubu bir değişkende saklamaz (çünkü bu parantez setinden önce ?: gelir), ardından iki nokta üst üste ve iki eğik çizgi (kaçınılması gerekir), ardından bir etki alanıyla biten bir URL olmalıdır (bu, e-posta denetimi örneğinde kullanılan kalıpla aynıdır).

Parantezleri kapatırsınız, bağlantının href özniteliği içindeki her şeyi $2 olarak saklarsınız ve link öğesinin içindeki her şeyi eşleştirirsiniz (bir veya daha fazla kelime, boşluk veya nokta olabilir), ancak bunu bir değişkende saklamazsınız. Ardından, </a> kapanışından sonra ana grubu kapatın ve her bağlantıyı, gerçekte dönecek olan kalıp eşleşmeleriyle değiştirmek için değiştirmeyi kullanın.

Normal İfade Kaynakları

Herhangi bir programlama dilinde olduğu gibi, aynı hedefe ulaşmanın onlarca yolu var ve ben sadece kopyala ve yapıştır örnekleri vermek istemiyorum, normal ifadeleri kafanıza takmak sizi çok daha ileriye götürecektir.

Görevlerine göre kalıpları listeleyen birçok çevrimiçi kaynak vardır:

• Normal İfade Kitaplığı, aranabilir bir kalıp veritabanına sahiptir.
• Regular-Expressions.info’da düzenli ifadeler hakkında çok kapsamlı bir eğitim bulacaksınız.
• RegEx Tavsiyesi’nin iyi bir forumu ve düzenli ifadeler üzerine blogları vardır.

Doğrulama Yöntemlerinin Özeti

Gerçek hayattaki komut dosyası oluşturma durumlarında, asla önceki yöntemlerden birine bağlı kalamazsınız, ancak hedefinize olabildiğince çabuk ulaşmak için hepsinin bir karışımını kullanırsınız. Neyin ne zaman kullanılacağına ilişkin sabit kurallar yoktur, ancak bazı ipuçlarını ve faydaları hatırlamak iyi olabilir:

• Normal ifadeler yalnızca karakterlerle eşleşir; onlarla hesaplama yapamazsınız (en azından JavaScript’te değil; PHP, eşleşmeleri PHP kodu olarak değerlendiren e anahtarını sunar).
• Normal ifadeler dilden bağımsız olma avantajına sahiptir—sunucu ve istemci tarafında aynı kuralları kullanabilirsiniz (bunun bir örneğini daha sonra “Paylaşım Doğrulama Kuralları” bölümünde göreceksiniz). Hem dize hem de matematiksel yöntemler JavaScript’e sabitlenmiştir ve diğer dillerde aynı olmayabilir.
• Aralıklar A’dan Z’ye veya 0’dan 9’a kadar basit bir kuralı takip etmedikçe, çok hızlı bir şekilde dağınık olabilen dizelerle düzenli ifadelerdeki geniş seçenek aralıklarını eşleştirmek çok kolaydır.
• Sayıları doğrulamanız gerekiyorsa, çoğu zaman dize veya normal ifade doğrulamasını kullanmak için harcadığınız çabaya değmez; sadece değerleri matematiksel olarak test etmeye devam edin. Değerleri karşılaştıramayacağınız ve onlarla hesaplama yapamayacağınız için dizeler çok bağışlayıcıdır. Sahip olduğunuz tek seçenek, dize uzunluğunu belirlemek ve özel karakterleri test etmektir.
• Başkaları tarafından geliştirilen alışılmışın dışında kalıpları ve yöntemleri kullanmakta utanılacak bir şey yoktur. Bunların çoğu, farklı geliştirme ortamlarında düzinelerce geliştirici tarafından test edilmiştir.


Java protected kullanımı
Java String Kullanımı
Java String Metodları
Java String birleştirme
Java Erişim Belirleyiciler
Java public, private protected Nedir
Java string içinde kelime arama
Java public Nedir


Form Doğrulama Teknikleri

Şimdi formlarla kullanabileceğiniz bazı teknikler hakkında konuşacağız, hangi alanların doğrulanması gerektiğini tespit edeceğiz ve kullanıcıya bir şeylerin yolunda gitmediğini nasıl söyleyeceğimiz hakkında konuşacağız.

Örnekler listesi, daha yeni teknolojiler, daha iyi tarayıcılar ve kullanıcıların davranış kalıpları sürekli olarak tam değildir ve şu anda ütopik bir fikir olabilecek şey, bir yıl içinde normal olabilir, hatta bazı kullanıcılar için zaten normal olabilir.

Hangi önlemlerin doğru olduğunu seçmek için sahip olduğunuz en iyi seçenek, kullanıcılarınızı izlemek ve geri bildirimlerini almaktır. Çok fazla varsayımda bulunmayın, yeterince zor kullanılabilir formlar var.

Zorunlu Alanların Belirlenmesi

Form öğelerini zorunlu ve doğrulama gerektiren olarak belirlemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Doğrulama geri bildiriminin nasıl verileceğiyle ilgili farklı örneklerle devam etmeden önce, şimdi en yaygın olanları ve her biriyle ilişkili sorunları tartışacağız.

■Not: Particletree’den Chris Campbell bir süre önce benzer bir liste yayınladı: “Göze çarpmayan JavaScript Doğrulaması için Bir Kılavuz”. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız makale ve yorumlar çok iyi bir okumadır.

Gizli Alan Yöntemi

Zorunlu alanları belirlemeye yönelik geleneksel yaklaşım, tüm zorunlu alanları ada göre listeleyen zorunlu veya benzeri bir gizli alan kullanır. Bu, hem sunucu tarafı hem de istemci tarafı işleme için aynı bilgileri kullanmanıza olanak tanır. Çok yaygın bir form postalama komut dosyası olan Matt Wright’ın formmail.pl’si bu yöntemi kullanır.

İstemci tarafı JavaScript ile böyle bir formu doğrulamak, yalnızca bu gizli alanın değerini almayı, onu virgül veya başka bir sınırlayıcı karakteri kullanarak bir diziye bölmeyi ve ID’sini göndermeden önce alanların her birinin var olup olmadığını test etmeyi gerektirir. 

send() yöntemi, alanın değerini virgülde zorunlu adla bölerek oluşturulan dizinin tüm öğeleri üzerinde döngü yapar ve bir araca göndermeden önce geçerli öğe değerinin kimliğine sahip bir öğenin var olup olmadığını kontrol eder. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın