Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Formlar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Formlar – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Belgeleme Kalıpları

Kalıpların ne olduklarını, neden işe yaradıklarını ve belirtilen faydalardan yararlanmak için bir tasarım problemini çözmek için nasıl uygulanmaları gerektiğini anlatmak için belgelenmesi önemlidir. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, kalıpları belgelemek için bir “kalıp” yoktur.

Örüntü yazarları, daha tanımlayıcı bir İskenderiye gösterimini takip edenlerden daha yapılandırılmış, gelişigüzel ve minimalist bir yaklaşımı takip edenlere kadar bir dizi yaklaşım kullanmışlardır. Bu çalışmada desenler oldukça minimalist bir yaklaşımla sunulmuştur.

Spesifik olarak, her model şunları içerir:

Desen adı. Tasarım çözümünü açıklayan kısa bir başlık. Diğer desen koleksiyonlarında kullanılan kurala uygun olarak, desen adları metnin geri kalanından ayırt edilebilmeleri için BÜYÜK HARFLERLE yazılır.

Sorun. Modelin çözdüğü tasarım problem(ler)inin kısa bir açıklaması ve buna eşlik eden tasarım zorlukları ve kullanıcı arabirimi tasarımcılarının karşılaştığı ödünleşimler.

Çözüm. Sorunun temel tasarım çözümü. Bu, bir web uygulamasında kullanımını gösteren bir örnek (yani hassaslaştırıcı bir görüntü) ile birlikte çözüm (yani model) hakkında kısa bir açıklamadır.

Neden. Tasarım çözümünün etkinliği için gerekçe.

Nasıl. Çözümün uygulanmasını ve olası varyasyonları açıklayan en iyi uygulamaların listesi. Modelin çeşitli durumlarda etkili bir şekilde nasıl uygulanabileceğini göstermek için her varyasyon için bir veya daha fazla açıklayıcı örnek dahil edilmiştir.

İlgili tasarım desenleri. Kullanılabilir bir tasarım çözümü oluşturmak için birkaç kalıbın birlikte kullanıldığı sıklıkla bir durum olduğu için, burası tasarımcıların birlikte kullanıldıkları veya verilen kalıbın kullanımıyla ilgili oldukları için dikkate almak isteyebilecekleri ilgili kalıpları tanımlar.

Formlar

Formlar, web uygulamalarının ayırt edici bir özelliğidir. Metin kutuları, açılır listeler, kayan listeler, radyo düğmeleri, onay kutuları ve işlem düğmeleri gibi form öğelerini kullanarak web uygulamaları, kullanıcıların ürün ve hizmet satın alma, uçuş rezervasyonu yapma, yol tarifi bulma gibi hedeflere ulaşmasına olanak tanır. , fotoğraf yükleme ve paylaşma vb.

Kullanıcıların hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşabilmeleri için formların külfetli olmaması ve bu şekilde tasarlanmış olması önemlidir.

Kullanılabilir form tasarımı için uygun form öğelerinin seçimi (yani, onay kutuları veya radyo düğmelerinin ne zaman kullanılacağı) son derece önemli olsa da, bu konuyu ele almak için mükemmel kaynaklar zaten mevcut olduğu için burada tartışılmıyor.

Bununla birlikte, web uygulamalarının HTML kullanılarak geliştirildiğini ve Windows ve Macintosh gibi popüler platformlarda bulunan tüm form kontrollerini sunmadığını unutmamak önemlidir.

Özellikle, web uygulamalarındaki etkileşim şu form öğeleriyle sınırlıdır: metin alanları (tek satır ve çok satır), radyo düğmeleri, onay kutuları, açılır listeler, kayan listeler, düğmeler (görüntü düğmeleri dahil) ve göz atmak için özel bir kontrol Dosyalar vb.

Eksik kontrollerden bazıları döndürme kontrolü, birleşik giriş kutusu, ağaç kontrolü ve sekmelerdir. Bu kontroller HTML, CSS ve JavaScript’in bazı akıllı kombinasyonları kullanılarak uygulanmış olsa da, temel biçimlendirme dilinin bir parçası olarak mevcut olmadıklarından gerçek kontroller değil geçici çözümlerdir.


asp.net web forms
asp.net web form örnekleri
Web form nedir
ASP.NET Web Form uygulamaları
Web form uygulamaları yapmak
Web formlarıyla verilere erişme
Html kayıt formu
Web form uygulamaları yapmak Staj Defteri


Net Faydalar

Sorun

Bir form sunulduğunda, kullanıcılar formu doldurmanın ve göndermenin hedeflerini ve görevlerini gerçekleştirmelerine nasıl yardımcı olduğunu anlamayabilir.

Çözüm

Tasarım yaparken, formları doldurmanın ve göndermenin faydalarını açıkça belirtin. Bu, özellikle kullanıcılar yeni bir hesap (yani kayıt formları) oluştururken önemlidir; bu, birçok web uygulamasının işlevlerine erişmelerine izin vermesinden önceki ilk adımdır.

Neden?

Kullanıcılar, karşılığında elde edecekleri faydaları ve bunun hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğunu anlamadıkları sürece formları doldurmak ve kişisel bilgilerini vermek istemeyebilirler. Ayrıca kişisel bilgilerinin nasıl kullanılacağını bilemedikleri için kişisel bilgilerinin güvenliği konusunda endişe duyabilirler.

Faydaları açıkça belirtmek ve kullanıcıların güvenlik ve gizlilikle ilgili endişelerini gidermek, kullanıcıların formları terk etmemesini sağlamanın ilk adımlarıdır.

Nasıl?

Kullanıcılar, e-posta bültenlerine kaydolmak gibi tek alanlı bir form olsa bile, formları doldurmanın yararları konusunda bilgilendirilmelidir.

GİRİŞ FORMLARINA KAYIT OLMANIN AVANTAJLARINI AÇIKLAYIN

Kullanıcılar oturum açma formunu görüntülediklerinde ve kayıtlı uygulama kullanıcısı değillerse, bu onlara kayıt olmanın avantajlarını açıklamak için mükemmel bir fırsattır. Bu, kullanıcıların kaydolmak isteyip istemediklerine karar vermelerini kolaylaştırır.

KULLANICILARI FORMA YÖNLENDİRMEDEN ÖNCE AVANTAJLARINI AÇIKLAYIN

Çoğu durumda, kullanıcıların bir forma yönlendirilmesi gerekir. Faydalarını bilmiyorlarsa, onları forma götüren bağlantıya veya düğmeye tıklama zahmetine girmeyebilirler. Bu nedenle, kullanıcılar forma gelmeden önce formun faydalarının açıklanması önemlidir.

Bunu başarmanın bir yolu, “Daha Fazla Bilgi Edinin” veya “Devam Et” gibi genel bağlantı etiketleri yerine “Para Aktarın” veya “Faturaları Ödeyin” gibi net bağlantı etiketleri kullanmaktır. Avantajlar kullanıcılar için net olmadığında, bunları eylemin yanında açıklamak yardımcı olur.

Web uygulamaları, giderek artan bir şekilde, yalnızca birkaç ifadeyle açıklanması zor olabilecek işlevsellik ve faydalar sunmaktadır. Ya da faydalar açık olsa bile, kullanıcılar uygulamayı kullanırken faydaların nasıl gerçekleştirildiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilir.

Bu tür işlevleri ayrıntılı olarak açıklamak için, kullanıcılara web uygulamasının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinme seçenekleri sunun ve gerekli formları doldurma konusundaki endişelerini de azaltın.

İlgili tasarım desenleri

Birçok karmaşık web uygulaması ve kullanıcıların ön ödeme yapmasını gerektiren uygulamalar için, kullanıcıların nitelikli bir şirket temsilcisine doğrudan soru sormasına olanak tanıyan bir “SOHBET İÇİN TIKLAYIN” seçeneği sunmayı da düşünün.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın