Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

EJB İstemcisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

EJB İstemcisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

EJB İstemcisi

Bir EJB istemcisi, verilere erişmek, görevleri gerçekleştirmek ve genel olarak işleri halletmek için uzak EJB nesnelerini kullanır. EJB ortamında, bir istemcinin gerçekleştirdiği ilk eylem, kullanmak istediği bir tür EJB nesnesi için ana arabirimi bulmaktır.

Bu ev arabirimi, EJB türünün yeni örneklerini oluşturmak, mevcut örnekleri aramak (yalnızca daha sonra tartışılacak olan varlık EJB nesnelerini kullanırken) ve EJB nesnelerini silmek için kullanılan bir tür nesne fabrikasıdır.

Bu, müşterinin önce mevcut bir RMI nesnesine doğrudan bir tanıtıcı alması gereken RMI’dan biraz farklıdır. Ancak birçok RMI uygulamasında, bu ilk RMI nesnesi, diğer RMI nesne referanslarını yaratan bir tür nesne fabrikasıdır.

Dolayısıyla, bir anlamda, EJB’de ev arayüzlerinin kullanılması, fabrika nesnelerinin dağıtılmış bileşen uygulamalarında rolünü resmileştiriyor.

EJB ev arabirimleri, JNDI kullanan istemciler tarafından bulunur. Bir EJB sunucusu, belirli bir EJB nesnesi için ana arabirimi bir JNDI ad alanında belirli bir ad altında yayınlar.

EJB istemcisinin, işleri başlatmak için JNDI sunucusunu ve EJB ev arayüzünün altında depolandığı adı belirtmesi gerekir. Aşağıdaki kod, uzak Kişi çekirdeklerini kullanan basit bir EJB istemcisini gösterir.

Kurumsal JavaBeans Nesnesi

Kendi EJB nesnenizi geliştirirseniz, EJB nesnenizi bir EJB kapsayıcısına tam olarak tanımlamak için üç Java arabirimi/sınıfı sağlamanız gerekir:

  • Bir ev arayüzü
  • uzak arayüz
  • Bir kurumsal uygulama

Uzak arabirim ve nesne uygulaması, karşılık gelen RMI arabirimlerine benzer. Bir istemci, uzak arabirimden türetilen bir saplama aracılığıyla yöntem istekleri yayınlar ve sonunda bu istekler, sunucudaki karşılık gelen bean örneğine doğru yol alır.

Ev arayüzü yeni bir bükülme: bir fasulye fabrikası görevi görerek müşterinin kullandığı EJB nesnelerini oluşturması, bulması ve yok etmesi için bir yol sağlıyor. Resimdeki ev arabirimi ile uzak arabirim, istemcinin EJB nesneleriyle etkileşimde bulunmak için kullandığı arabirim görevi görür ve uygulama, nesnenin kendi işini yaptığı yerdir.

Bu arayüz, müşterilerin kullanabileceği iş yöntemlerini gösterir. Bir müşteri, PersonHome arabirimi aracılığıyla bir bean referansı aldığında, ona, Person arabirimini uygulayan bir saplama verilir.

EJB nesne uygulamasının, uzak arabirimdeki tüm iş yöntemlerini ve kapsayıcı tarafından kullanım ömrü boyunca çeşitli olayları anlatmak için kullandığı bazı yöntemleri uygulaması gerekir. EJB nesnesinin, sunucu nesnesinin her zaman uzak arabirimi uyguladığı RMI’ye kıyasla başka bir yeni değişiklik olan uzak arabirimi uygulamasına gerek yoktur.

EJB’de kapsayıcı, uzak arabirimdeki yöntem çağrılarının EJB nesnesine aktarılmasını düzenler. EJB nesnesinin, uzak arabirimdeki yöntemlerin imzalarıyla eşleşen yöntemlere sahip olduğundan emin olmanız yeterlidir. Biraz sonra bir EJB nesne uygulaması örneği göreceğiz.

Bu Java sınıflarının (ev, uzak ve uygulama) çeşitli parçaları, istemcinin EJB nesneleri oluşturmasına ve bunlar üzerinde uzak yöntemleri çağırmasına izin vermek için istemcinin iyiliği için sağlanır. Örneğin, EJB nesnesini işlem ve kalıcılıkla ilgili olaylar hakkında bilgilendirmesine izin vermek için EJB kapsayıcısı için başka parçalar sağlanmıştır.

EJB nesne tipini tanımlayan arabirimlere ek olarak, bir EJB nesnesi kapsayıcılarına konuşlandırma tanımlayıcıları da sağlar. Dağıtım tanımlayıcıları, konteynere, bean’in ev arayüzünü JNDI’ye kaydetmek için kullanılacak adı, bean için işlemlerin nasıl yönetileceğini, uzak kimliklerin EJB’deki yöntemleri çağırmak için verilen erişim haklarını ve EJB nesnelerinin kalıcılığının nasıl olması gerektiğini söyler. 


Ejb nedir
EJB Java
EJB vs Spring
EJB
Jpa nedir


Konteyner, bu hizmetleri sağlamakla ilgili tüm ağır işleri üstlenir, ancak EJB nesnesi, konteynere bu hizmetlerin yönetilmesini nasıl tercih edeceğini söylemelidir.

İki temel Enterprise JavaBeans türü vardır: oturum çekirdekleri ve varlık çekirdekleri. Bir oturum çekirdeğine aynı anda tek bir istemci tarafından erişilir ve kalıcı değildir. Belirli bir süre (oturum) yaşar ve ardından sunucu tarafından kaldırılır.

Öte yandan bir varlık çekirdeği, kalıcı depolamada (örneğin, bir veritabanı veya dosya sistemi) depolanan bir veri varlığını temsil eder. Aynı anda birden çok istemci tarafından erişilebilir ve bir istemci oturumunun ötesinde veya EJB sunucusunun kullanım ömrü boyunca kalıcıdır.

Oturum ve varlık çekirdekleri arasındaki farkı göstermek için, EJB bileşenlerini kullanarak bir çevrimiçi bankacılık sistemi oluşturduğunuzu varsayalım. Hesap bakiyelerini raporlayan ve belirli hesaplarda para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştiren otomatik bir banka memuru, bir oturum çekirdeği olarak uygulanabilir.

Tek bir müşteri, ayrı bir kalıcı depoda (bankanın veri tabanı) tutulan banka hesaplarında hizmetleri gerçekleştirmek için veznedar fasulyesini kullanır. Bununla birlikte, doğrudan bir banka hesabını temsil eden bir EJB nesnesi, bir varlık çekirdeği olmalıdır. Birden çok müşteri, işlemleri gerçekleştirmek için hesaba erişebilir ve hesap varlığının durumu, çevrimiçi bankacılık sunucusunun kullanım ömrü boyunca kalıcı olmalıdır.

EJB Konteyneri

Çoğu okuyucunun, yalnızca bir EJB istemcisi veya bir EJB nesnesi açısından EJB kapsayıcılarına aşina olması gerekir. Örneğin, EJB tabanlı bir uygulamayı dağıtmak için kullanabileceğiniz bir Java uygulama sunucusu, EJB kapsayıcı rolünün uygulanmasını sağlar.

EJB özellikli uygulama sunucuları, kendi EJB konteynerleri ve devreye alma araçlarıyla, diğerlerinin yanı sıra Weblogic/BEA, Bluestone, IBM, Netscape ve Art Technology Group’tan temin edilebilir.

EJB kabı, RMI veya CORBA kullanılarak oluşturulan standart uzak nesneler üzerinden EJB’nin katma değerli özelliklerini temsil eder. EJB kapsayıcısı, sizin için işlemsel işleme, kaynak havuzu oluşturma ve veri kalıcılığının ayrıntılarını yönetir, bu da istemci uygulamaları ve EJB nesneleri üzerindeki yükü azaltır ve yalnızca eldeki işle ilgilenmelerine olanak tanır.

Bir EJB uygulama sunucusu, her biri birden çok EJB nesnesini yöneten birden çok EJB kapsayıcısı içerebilir. Bu bölümde, bağlama bağlı olarak, EJB sunucularına ve EJB kapsayıcılarına bir şekilde birbirinin yerine geçecek şekilde atıfta bulunacağız.

Genel olarak, kapsayıcı, istemci proxy hizmetleri ve bildirimleri sağlamak için doğrudan EJB nesnelerinizle doğrudan etkileşime giren çalışma zamanı öğeleridir; sunucu ise, EJB kapsayıcılarını daha büyük bir uygulama yönetimi yapısına entegre eden çekirdek EJB standardı dışındaki diğer yapıştırıcıdır. 

Bir EJB konteyneri, bir EJB ortamının kalbidir, tıpkı bir ORB’nin bir CORBA ortamının kalbi olması gibi. Konteyner, EJB nesnelerini uzaktan erişim için kaydeder, istemciler ve EJB nesneleri arasındaki işlemleri yönetir, EJB’deki belirli yöntemler üzerinde erişim denetimi sağlar ve kurumsal çekirdeklerin oluşturulmasını, havuzlanmasını ve yok edilmesini yönetir.

Konteyner ayrıca, her bir bean türü için ana arabirimi bir JNDI ad alanında belirli bir ad altında kaydederek uzak istemcilerin ana arabirimleri bulmasına ve bunları kurumsal çekirdekler oluşturmak için kullanmasına izin verir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın