Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Basit Bir Sunucu Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Basit Bir Sunucu Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

Veri Üyeleri ve Yöntemler

Arabirim gövdesi, bir arabirimin tüm veri üyelerini (veya özniteliklerini) ve yöntemlerini bildirir. Veri üyeleri, öznitelik anahtar sözcüğü kullanılarak bildirilir. En azından, beyan bir isim ve bir tür içerir.

Bildirim isteğe bağlı olarak, salt okunur anahtar sözcüğünü kullanarak özniteliğin salt okunur olup olmadığını belirtebilir. Varsayılan olarak, bildirdiğiniz her öznitelik okunabilir ve yazılabilirdir (Java için bu, IDL derleyicisinin bunun için genel okuma ve yazma yöntemleri oluşturduğu anlamına gelir). Burada salt okunur bir dize özniteliği için örnek bir bildirim verilmiştir.

En azından adını, dönüş türünü ve parametrelerini belirterek bir yöntem bildirirsiniz. İsteğe bağlı olarak, yöntemin ortaya çıkarabileceği istisnaları, yöntemin çağırma semantiğini ve yöntem çağrısı bağlamını da bildirebilirsiniz. İşte bir dize döndüren basit bir yöntemin bildirimi.

IDL Örneği

Şimdi tüm bu temel unsurları birbirine bağlayalım. Burada, kendisi birkaç arabirim içeren başka bir modül içinde bir modül bildiren eksiksiz bir IDL örneği verilmiştir.

İlk arabirim olan Sunucu, tek bir salt okunur dize özniteliğine ve bir dize kabul eden ve bir boole değeri döndüren bir init() yöntemine sahiptir. Yazdırılabilir arabirimde, bir dize başlığını kabul eden tek bir print() yöntemi vardır.

Son olarak, PrintServer arabirimi Sunucu arabirimini genişletir (dolayısıyla tüm yöntemlerini ve özniteliklerini devralır) ve bir Yazdırılabilir nesneyi kabul eden ve bir boole döndüren bir printThis() yöntemi ekler. Her durumda, in anahtar sözcüğünü kullanarak yöntem argümanlarımızı yalnızca girdi olarak (yani, değere göre ileterek) bildirdik.

IDL’yi Java’ya Dönüştürmek

Uzak arayüzlerinizi IDL’de tanımladıktan sonra, bir IDL-Java derleyicisi kullanarak bu uzak arayüzleri Java’da uygulamak için bir başlangıç ​​noktası görevi gören Java sınıfları oluşturmanız gerekir.

Her standart IDL-Java derleyicisi, bir IDL arabiriminden aşağıdaki Java sınıflarını oluşturur:

IDL arayüzü ile aynı ada sahip bir Java arayüzü. Bu, arayüzün Java uygulaması için temel olarak hareket edebilir (ancak IDL, yöntem uygulamaları hakkında herhangi bir ayrıntı sağlamadığından bunu yazmanız gerekir).

Adı, kendisine “Helper” eklenmiş olarak IDL arabiriminin adı olan bir yardımcı sınıf (örneğin, ServerHelper). Bu sınıfın birincil amacı, CORBA Nesne başvurularını Java arabirim türüne güvenli bir şekilde aktarabilen statik bir dar() yöntemi sağlamaktır. Helper sınıfı ayrıca, G/Ç akışlarını kullanarak karşılık gelen türdeki bir nesneyi okumanıza ve yazmanıza izin veren read() ve write() yöntemleri gibi başka yararlı statik yöntemler de sağlar.

Adı, kendisine “Holder” eklenmiş olarak IDL arabiriminin adı olan bir tutucu sınıfı. Bu sınıf, bu arabirime sahip nesneler uzak CORBA yöntemlerinde out veya inout argümanları olarak kullanıldığında kullanılır. Doğrudan uzak yönteme geçirilmek yerine nesne, geçirilmeden önce sahibiyle sarılır.

Uzak bir yöntemin out veya inout olarak bildirilen parametreleri olduğunda, yöntemin iletilen argümanı güncelleyebilmesi ve güncellenmiş değeri döndürebilmesi gerekir. Bunu, ilkel Java veri türleri için bile garanti etmenin tek yolu, argümanların, yöntem döndüğünde argümanın çıktı değeriyle doldurulan Java tutucu sınıflarına sarılmaya zorlanmasıdır.


Sunucu işletim sistemi PDF
Ağ SUNUCU işletim sisteminin grup politikalarını sağlamak
sunucu işletim sistemleri
Sunucu işletim sistemleri nelerdir
Sunucu işletim sistemleri Nedir
Ağ SUNUCU işletim sisteminin kullanıcı ortamını sağlamak
Ağ sunucu işletim sistemini kurmak staj
Sunucu İşletim sistemi Ders Notları


Sağlanan idl aracı ayrıca iki sınıf daha oluşturabilir:

Arabirimin istemci tarafı uygulaması olarak hareket eden ve yöntem isteklerini gerçek uzak nesneye iletilen ORB isteklerine nasıl dönüştüreceğini bilen, _interface−nameStub adlı bir istemci saplama sınıfı. Sunucu adlı bir arabirimin saplama sınıfına _ServerStub adı verilir.

_interface−nameImplBase adlı bir sunucu iskelet sınıfı, arabirimin sunucu tarafında uygulanması için bir temel sınıftır. Temel sınıf, nesne için ORB’den gelen istekleri kabul edebilir ve ORB aracılığıyla uzak istemciye kanal dönüş değerleri alabilir. Sunucu adlı bir arabirimin iskelet sınıfına _ServerImplBase adı verilir.

Bu nedenle, IDL arabiriminin Java eşlemesini ve Java arabirimi için bazı yardımcı sınıfları oluşturmaya ek olarak, idltojava derleyicisi ayrıca bir CORBA istemcisi ile ORB arasında ve sunucu tarafı uygulaması ile ORB arasında bir arabirim görevi gören alt sınıflar oluşturur. .

“Java IDL Tools”, Sun’ın idltojava derleyicisi için eksiksiz bir referans sağlar. Bu bölümdeki örneklerde bu IDL-to-Java aracını kullanıyoruz. Yine de, CORBA standardının herhangi bir Java eşlemesinin, yazdığınız IDL arayüzlerinden bu Java sınıflarını oluşturmak için kendi IDL-to-Java derleyicisini içermesi gerektiğini unutmayın. Ayrıca, bu araçların oluşturduğu Java, OMG tarafından CORBA standardında yayınlanan Java için standart IDL eşlemesi ile uyumlu olmalıdır.

Basit Bir Sunucu Sınıfı

Gösterilen IDL arabirimi, RMI bölümünde Örnek’te tanımladığımız Java sınıfının IDL eşdeğeridir. ThisOrThatServer adlı arabirim, doThis() ve doThat() olmak üzere iki yöntem bildirir.

Önceki RMI örneğinde olduğu gibi, her yöntem ne yapılacağını belirten bir dize kabul eder ve ne yapıldığını gösteren bir dize döndürür. Bu IDL olduğundan, dize veri türü dizedir ve parametreler bağımsız değişkenlerde olduğu gibi bildirilir, çünkü bunların değere göre uzak yönteme iletilmesini istiyoruz.

Bu komut, az önce tanımladığım beş Java sınıfını oluşturur: arabirimin Java sürümü, yardımcı sınıf, tutucu sınıf, istemci saplaması ve sunucu iskeleti. idltojava’nın kullanması için yüklü bir C önişlemcim olmadığı için makinemde −fno−cpp seçeneğini kullanmak zorunda kaldım; bu seçenek, IDL derleyicisine, IDL’yi Java’ya dönüştürürken alternatif bir ayrıştırma şeması kullanmasını söyler.

Derleyici, Örnekte gösterilen Java arabirimini ThisOrThatServer.java adlı bir dosyada oluşturur. Bu basit örnek için haritalama oldukça basittir. Arayüz bildirimi, org.omg.CORBA.Object arayüzünü genişleten arayüz ile doğrudan bir Java arayüz bildirimine eşlenir.

IDL belirtimimize herhangi bir modül tanımı eklemiş olsaydık, bunlar Java dosyasının başında bir paket ifadesine eşlenirdi. IDL dize türü, Java Dizisi türüne dönüştürülür ve uzak bir yöntem çağrısında herhangi bir özel işlem gerektirmediklerinden, IDL’deki in yöntem parametreleri, normal Java girdi bağımsız değişkenleriyle eşlenir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın