Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Bağlamı Listeleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Bağlamı Listeleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Bir Adlandırma Sistemine Gözatma

Şimdiye kadar, lookup() kullanarak bir Bağlamda bir nesneyi nasıl arayacağımızı ve list() ile o Bağlamın alt öğelerini nasıl listeleyeceğimizi biliyoruz. Tarama, adlandırma sisteminde hangi nesnelerin mevcut olduğunu görmek ve bu nesneler içinde hareket etmek için list() ve lookup() işlevlerine tekrarlanan çağrıları içeren bileşik bir işlemdir.

Bağlam nesneleri göz atmanın anahtarıdır. Geçerli bir Bağlamla başlarsınız ve sizin (veya daha büyük olasılıkla kullanıcının) hangi çocukla ilgilendiğinizi görmek için o Bağlamın çocuklarını listelersiniz. İlginç bir çocuk seçtikten sonra, asıl alt nesneyi bulmak için o çocuğa bakarsınız.

Nesne Bağlam’ı uygularsa, bu yeni Bağlam nesnesini tekrar list()’i çağırarak, bir alt öğe seçerek ve nesnesini arayarak göz atmaya devam etmek için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, nesne Bağlam’ı uygulamıyorsa, adlandırma sisteminin o dalına göz atmaya devam edemezsiniz.

Bir Bağlam nesnesine sahip olduğunuzda, alt öğelerini listelemek ve içindeki nesneleri aramak her zaman mümkündür. Bu nedenle, örneğin, bir adlandırma sistemi için her zaman InitialContext’i kullanarak geri dönüp adlandırma sistemine giriş noktasında göz atmaya başlayabilirsiniz. Örnek, NamingShell için bir cd komutunun uygulanmasını gösterir.

cd komutu, NamingShell’in geçerli içeriğini belirtilen bağlama değiştirir; adlandırma sistemine göz atmak için list komutuyla birlikte kullanırsınız.

Bu komutun adı, dizinleri değiştirmek için Unix cd komutundan gelir, çünkü bir Unix sistemindeki dizini değiştirmek, dosya sistemi sağlayıcısı ile NamingShell kullanıldığında geçerli bağlamı değiştirmeye benzer bir işlemdir.

Geçerli bağlamı ilk bağlama döndürmek için cd / veya cd \ kullanın. Bununla birlikte, Bağlam nesneleri ebeveynleri hakkında bilgi sahibi olmadığından cd .. kullanamazsınız ve bu nedenle Bağlam hiyerarşisinde yukarı çıkamayız.

Bağlamı Listeleme

Bağlamın listBindings() yöntemi, bir Bağlamın çocuklarına erişmenin alternatif bir yolunu sağlar. list()’in NameValuePair nesnelerinin bir NamingEnumeration’ını döndürdüğünü gördük; burada her NameValuePair, Context’in tek bir alt öğesinin adına ve sınıf adına erişim sağlar.

listBindings() ayrıca bir NamingEnumeration döndürür, ancak bu durumda numaralandırma, Binding nesneleri içerir. Bağlama, adı ve sınıfına ek olarak asıl alt nesneyi içeren bir NameValuePair alt sınıfıdır. Alt nesneyi almak için getObject()Binding yöntemini kullanabilirsiniz.

listBindings(), bir Bağlamın tüm çocukları üzerinde bir tür işlem gerçekleştirmeniz gereken ve her bir çocuğu tek tek arama zahmetinden ve zamandan tasarruf etmek istediğiniz durumlar için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, listBindings()’in potansiyel olarak çok pahalı bir işlem olduğunu unutmayın, çünkü her bir alt nesneyi temeldeki adlandırma sisteminden alması gerekir. Tüm nesnelere ihtiyacınız yoksa, çocukların adlarını almak için list()’i kullanmanız ve ardından ihtiyacınız olan nesneleri aramanız daha iyi olur.

Bağlam Oluşturma ve Yok Etme

JNDI ile, mevcut bir Bağlamın createSubcontext() yöntemini kullanarak bir adlandırma sisteminde bir bağlam oluşturabilirsiniz. Bu çağrıda belirtmeniz gereken tek şey, yeni alt bağlamın adıdır. Context’in bir ortak oluşturucu sağlamadığını unutmayın; yeni bir bağlam oluşturmak, createSubcontext() yöntemini çağırabileceğimiz bir üst Bağlam (bir InitialContext gibi) gerektirir.

createSubcontext() işlevini çağırdığınızda, kullandığınız JNDI hizmet sağlayıcısı, yöntemini çağırdığınız Bağlam sınıfına bakar. Sağlayıcı, bu sınıfa ve sağlayıcının kendi iç mantığına dayanarak, belirli bir sınıftan yeni bir nesne oluşturur.

Bu nesnenin sınıfını seçemezsiniz; Sağlayıcı, oluşturduğu nesnenin sınıfı üzerinde tüm denetime sahiptir. (Bununla birlikte, birazdan göreceğimiz gibi, dizin hizmetlerini kullanırken oluşturulan nesne sınıfı üzerinde denetime sahipsiniz.)

Bir hizmet sağlayıcının belgeleri, size createSubcontext() öğesinin ne tür nesneler oluşturabileceğini söylemelidir. Sağlayıcının yarattığı nesne ne olursa olsun, her zaman Context’i uyguladığını unutmayın; Bağlamı uygulamayan bir nesne oluşturmak için JNDI kullanmanın bir yolu yoktur.

Örneğin, Sun dosya sistemi sağlayıcısını kullanıyorsak ve geçerli Bağlamımız bir dizinse, createSubcontext() işlevinin çağrılması, sağlayıcının bir dosya değil, bir dizin oluşturmasına neden olur.


HTML listeleme Örnekleri
Html listeleme
Html listeleme kodları
Html listeleme etiketleri
Html Tüm kodlar
Web Tasarım listeleme Etiketleri
HTML form Kodları
HTML kodları


Bu, bir dizinin astları olabileceği ve dolayısıyla Bağlam’ı uygulayabileceği için mantıklıdır. JNDI API’sini ve dosya sistemi sağlayıcısını kullanarak bir dosya oluşturmanın aslında bir yolu yoktur; Bir sonraki bölümde göreceğimiz gibi, bunu yapmak için JNDI’dan ayrılmalısınız.

Örnek, createSubcontext()’in nasıl kullanılacağını gösteren NamingShell komutu için bir create komutunun uygulanmasını gösterir.

Context’in destroy Subcontext() yöntemi, adından da tahmin edebileceğiniz gibi bir bağlamı yok eder. Yine, yok edilecek içeriğin adını belirtmeniz gerekir; boş bir ad belirterek mevcut nesneyi yok edemezsiniz. Sun dosya sistemi sağlayıcısından bir Bağlam üzerinde destroySubcontext() yöntemini çağırmak, dosya sistemindeki bir dizini kaldırmaya benzer.

Örnek, NamingShell için bir yok etme komutunun uygulanmasını gösterir. Bir bağlamı yok etmek için yetersiz izin, Bağlam arabirimini uygulamayan bir nesneyi yok etmeye çalışmak ve çocukları olan bir nesneyi yok etmeye çalışmak gibi istisnaları işlemek için birkaç catch deyimi içerdiğine dikkat edin.

Bağlayıcı Nesneler

Bağlam, astlarını bir Bağlama nesneleri kümesi olarak depolar. Bağlama, bir nesne ile adı arasındaki ilişkidir. Böylece, daha önce gördüğümüz gibi, Binding nesnesi bir nesneyi, onun adını ve sınıfını içerir. bind() metodu ile bir Bağlama yeni bir Binding ekleyebiliriz. Örneğin, mevcut bir Bağlama yeni bir dosya nesnesi için bağlamanın nasıl ekleneceği burada açıklanmıştır.

Şimdi, bu Bağlamda list()’i çağırırsak, newfile adında yeni bir çocuk görürüz. Hatırlarsanız, önceki bölümde Sun dosya sistemi sağlayıcısını kullanırken yeni bir dosya oluşturmak için JNDI’dan çıkmanız gerektiğini söylemiştim. Bir önceki örnek ne demek istediğimi gösteriyor. Bir dosya oluşturmak için JNDI’nin bir parçası olmayan java.io.File yapıcısını kullanıyoruz. Ardından, dosyayı adlandırma sistemine bağlamak için Context’in bind() yöntemini kullanırız.

Bir nesneye bir ad bağlamaya çalışırsanız ve ad zaten kullanılmışsa, yöntem bir NameAlreadyBoundException oluşturur. Yeni bir nesneyi mevcut bir ada bağlamak istiyorsanız bunun yerine rebind() yöntemini kullanın. Bağlam ayrıca bir bağlamayı kaldırmak için kullanabileceğiniz bir unbind() yöntemine sahiptir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın