Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Anında Web Sayfaları Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Anında Web Sayfaları Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Açılış Sayfalarını Seçme

Anında Web Sayfaları Oluşturma

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü

Bir HTTP isteğine yanıt olarak bir Web sayfasını dinamik olarak oluşturma sorununu çözmenin en basit yolu, HTTP sunucusunun, Ortak Ağ Geçidi Arayüzü (CGI) adı verilen standart bir arabirim kullanarak sayfanın yapımını harici bir programa devretmesine izin vermektir. 


billgatesweb” ile artık sorunsuz, sıkıntısız, uğraşsız bir şekilde en iyi web sitesine sahip olmak mümkün! 

Yapmanız gereken tek şey iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmak. Daha sonra deneyimli web tasarım ekibimiz size en iyi web sitesini teslim eder!


Sayfanın dinamik hesaplaması, “çift” bir istemci sunucu döngüsü sunar:

1. Tarayıcı, HTTP sunucusuna bir HTTP isteği gönderir.
2. HTTP sunucusu, kullanıcıya geri gönderilecek sayfayı oluşturan harici bir programı çağırır.
3. Harici program, oluşturulan sayfayı HTTP sunucusuna gönderir.
4. HTTP sunucusu, HTTP yanıtını birleştirmek için harici program tarafından oluşturulan sayfayı kullanır ve bu yanıtı tarayıcıya geri gönderir.

Harici bir programın çağrılması, tarayıcıdan gelen HTTP isteği, bir belgeye veya medya dosyasına işaret etmek yerine CGI betiği adı verilen yürütülebilir bir programa işaret eden bir URL içerdiğinde gerçekleşir. Web sunucusu, “yürütülmesi” gereken kaynaklara işaret eden URL’leri, oldukları gibi geri sunulacak statik kaynaklara işaret eden URL’lerden ayırt edebilmek için uygun şekilde yapılandırılmalıdır.

HTTP isteği bir yürütülebilir dosyaya atıfta bulunduğunda, Web sunucusu, genellikle yeni bir süreç oluşturarak onu başlatır. Web sunucusu ve CGI betiği arasındaki iletişim, HTTP isteğinin alınması üzerine HTTP sunucusu tarafından başlatılan bir dizi önceden tanımlanmış sistem değişkenine dayanır. Bu değişkenler, HTTP isteğinin parametrelerini (kullanılan HTTP yöntemi, isteğe eklenen bayt sayısı vb.) tanımlar.

CGI betiği başlatıldığında, CGI değişkenlerini ve istek gövdesini (POST yöntemiyle iletilen bir tane varsa) okur, ardından yanıt sayfasını hesaplamak için gereken ayrıntılandırmayı gerçekleştirir ve son olarak sayfanın çıktısını verir.

Etkili bir etkileşim için, kullanıcının CGI betiğine iletilmesi ve yanıtı detaylandırmak için kullanılması için Web sunucusuna istek parametreleri sağlayabilmesi gerekir. Örneğin, kullanıcının bestelediği tüm müzik albümlerini listeleyen bir sayfa alabilmek için bir sanatçının adını verebilmelidir.

Tarayıcıdan gelen kullanıcı girişi, tarayıcı ile Web sunucusu arasındaki tek etkileşim aracı olan HTTP isteği tarafından taşınmalıdır. Taşıma, daha önce tartışılan iki farklı HTTP yöntemi aracılığıyla gerçekleşir.

GET yöntemi ile kullanıcı girişi, istenen girişe eklenir. URL. Parametreler, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, bir soru işareti sembolünden sonra URL’ye eklenen etiket/değer çiftleri olarak kodlanır.

GET yöntemi kullanıldığında, Web sunucusu, etiket/değer çiftlerini içeren URL’nin son bölümünün değeriyle “sorgu dizesi” adı verilen bir CGI değişkenini başlatır, böylece CGI betiği kullanıcı girdisini yalnızca getirme ve bu değişkenin içeriğinin kodunun çözülmesi. Bir URL’nin uzunluğundaki sınırlamalar (maksimum 256 karakter) nedeniyle, istemcinin sunucuyla yalnızca birkaç basit parametre ile iletişim kurması gerektiğinde GET yöntemi kullanılır.


Google web sitesi kurma ücretsiz
En iyi hazır web sitesi
En iyi hazır web sitesi ücretsiz
Web sitesi Kurma
Web sitesi Kurma ücretsiz
Hazır web Sitesi
Web sitesi Nasıl Kurulur
.Com uzantılı site açmak ücretsiz


POST yöntemiyle, kullanıcı girişi, mesaj gövdesi kullanılarak HTTP isteğine eklenir. Bu nedenle, POST yöntemi, tarayıcıdan Web sunucusuna büyük miktarda veri aktarımını destekler. Tarayıcıda kullanıcı girdisini toplamak için HTML, tasarımcının veri giriş maskesi olarak kullanılacak bir HTML sayfası oluşturmasına izin veren <FORM> öğesini içerir.

Kullanıcı formdaki gönder düğmesine tıkladığında, tarayıcı kullanıcının girişini HTTP isteğinin gövdesinde paketler ve Web sunucusuna gönderir. Bir POST talebinin alınması üzerine, Web sunucusu, kullanıcının girdisini mesaj gövdesinden alır ve bunu, bir iş eylemi gerçekleştirmek ve yanıtı detaylandırmak için kullanabilen CGI betiğinin standart girdisine gönderir.

Bir sanatçının adını ve istenen kayıt ortamını girmek için basit bir HTML formu örneği. Sözdizimsel olarak, bir HTML formu, girdi toplamak için birden çok <INPUT> öğesi içeren <FORM> öğesiyle sınırlandırılır.

Form dört giriş içerir: bir dize eklemek için bir metin girişi; kayıt ortamının değerini girmek için iki radyo düğmesi; ve veri girişini onaylamak ve Web sunucusuna göndermek için bir düğme vardır.

Çevreleyen <FORM> öğesinin iki özelliği vardır:

  • action niteliği, gönder düğmesine basıldığında çağrılacak sunucu programının URL’sini belirtir.
  • Method niteliği, girdiyi göndermek için kullanılacak HTTP yöntemini belirtir.

Bir CGI programı, bir HTML sayfasının içine yerleştirilecek verileri almak için bir SELECT sorgusu oluşturmak ve ayrıca kullanıcının girdisini bir INSERT veya UPDATE sorgusu yayınlayarak veritabanına depolamak için kullanıcının girdisini kullanabilir.

CGI, içeriği Web’de dinamik olarak yayınlamanın veya güncellemenin en basit yoludur, ancak mimarisinin ciddi sınırlamaları vardır, bu da onu çoğu durumda pratik olmaktan çıkarır:

  • Bir CGI betiği için her HTTP isteğinde, Web sunucusu yürütmenin sonunda sonlandırılan yeni bir süreç üretir. Süreç oluşturma ve sonlandırma, hızla performans darboğazı haline gelebilecek çok maliyetli bir faaliyettir.
  • Her istekten sonra CGI betiğinin yürütüldüğü işlemin sonlandırılması, kullanıcı etkileşimi hakkındaki bilgilerin, bu tür bilgiler bir veritabanında depolanmadıkça, performansı yine etkileyen bir veri tabanında saklanmadıkça, ardışık kullanıcı istekleri arasında tutulmasını önler.
  • Ek olarak, işlemin sonlandırılması, birden çok HTTP isteğinde birden çok kullanıcı tarafından kullanılan bir veritabanı veya ağ bağlantısı gibi paylaşılan kaynakların yönetimini de engeller.

Bu nedenlerle, CGI’nın olumsuz yanlarının üstesinden gelmek ve yüksek düzeyde performans ve kullanıcı oturum verilerinin saklanmasını gerektiren uygulamalarla başa çıkmak için daha karmaşık mimariler geliştirilmiştir.

Web Sunucusu Uzantıları

Çoğunlukla CGI betiğinin yürütüldüğü işlemin zorla sonlandırılmasından kaynaklanan CGI mimarisinin sınırlamaları, Web sunucusunun yeteneklerinin genişletilmesiyle ortadan kaldırılabilir. Kabul edilen çözüm, Web sunucusunun HTTP yanıtını hesaplamaya yönelik programların verimli bir şekilde işlenebildiği bir uygulama yürütme motoruyla genişletildiğini gösteriyor.

Uygulama yürütme motoru, doğrudan Web sunucusuna entegre edilmiş dinamik olarak bağlantılı bir kitaplıktan aynı veya ayrı bir makinede çalışan farklı bir işleme kadar birkaç farklı şekilde uygulanabilir.

Bir Web sunucusu uzantısı, uygulamasının teknik ayrıntılarından bağımsız olarak, uygulamaların her istekten sonra sonlandırılmadan gelen HTTP isteklerine yanıt olarak kurulabileceği ve yürütülebileceği verimli ve kalıcı bir yürütme ortamı sunar.


billgateswebGoogle web sitesi kurma ücretsiz,En iyi hazır web sitesi,En iyi hazır web sitesi ücretsiz,Web sitesi Kurma,Web sitesi Kurma ücretsiz,Hazır web Sitesi,Web sitesi Nasıl Kurulur,.Com uzantılı site açmak ücretsiz alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın