Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Adwords Soruları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Adwords Soruları

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Adwords Soruları

Bu sorulardan bazıları daha önce yanıtlanmış olsa da, bu bölüm şu ana kadar öğrendiklerinizi gözden geçirmenize yardımcı olacaktır.

Arama ağı reklamlarım için daha yüksek bir yerleşim satın alabilir miyiz?

Hayır, yapamazsın. Google’ın formülü, aynı anahtar kelime için farklı reklamların nasıl sıralanacağını belirleyen tek faktördür.

  • Reklam sıralaması = TBM × Kalite Puanı.

Reklamınız diğer reklamlardan daha yüksek görünüyorsa, bu, teklif TBM’nizin ürünü ile açılış sayfanızın Kalite Puanının çarpımı altındaki reklamdan daha yüksek olduğu anlamına gelir. Ancak, çok yüksek bir TBM ile teklif verseniz bile, tüm anahtar kelimeleriniz için her zaman daha yüksek yerleşim elde edeceğinizden emin olamazsınız.

Reklamlarımın arama sonuçlarının üzerinde görünmesini nasıl sağlayabiliriz?

Reklam yerleşiminde yalnızca Kalite Puanınız ve teklif fiyatınız belirleyici faktörlerdir. Reklamınızın en üst sıradaki organik arama sonucunun üzerinde görünmesi, daha yüksek TO’lar sağlar. Bu nedenle Google, bu reklamların arama sorgusuyla yüksek düzeyde alakalı olduğundan (başka bir deyişle, yüksek bir Kalite Puanına sahip olduklarından) emin olmak istemektedir. Google, insanların hizmetlerini kullanma nedenlerinden ödün vermek istemiyor: aradıklarını doğru bir şekilde bulmak.

Ödeme için sonradan ödemeyi seçtim. Ön ödemeye geçebilir miyiz?

Şu anda değil, ancak sonradan ödeme için kredi kartı veya otomatik ödeme ve ön ödeme için kredi kartı veya banka havalesi yoluyla ödemeye geçebilirsiniz.

Google, ödeyeceğim tıklama başına maliyeti nasıl belirler?

Google, her sorgu arandığında Tıklama Başına Maliyeti belirlemek için Reklam Sıralaması Formülünü çalıştırır. Bu nasıl çalışır. Diyelim ki Reklamveren A ve B, “Maldivler’deki en iyi otel paketi” anahtar kelime öbeği için teklif verdi. Bu anahtar kelime için Reklamveren A’nın Kalite Puanı 5 ve teklif fiyatı 2,00 TL’dir. Reklamveren B’nin Kalite Puanı 8 ve teklif fiyatı 1,60 TL’dir.

12.8, 10’dan büyük olduğu için Reklamveren B, Reklamveren A’dan daha yüksek bir sıralamaya sahip olacaktır.

Reklamveren B’nin TBM’si aslında 1,60 ABD dolarından düşüktür. Google, Reklamveren A’nın sıralamasını bir sent geçmek için B Reklamvereninin ödemesi gereken minimum TBM’yi hesaplar. A (10) için reklam sıralamasını, B Reklamvereninin Kalite Puanına (8) bölerek alırsak, 1,25 ABD doları elde ederiz.

Reklamveren B, 1,25 ABD Dolarından bir sent daha fazla ödeyecektir. Bu, 1,60 $ yerine 1,26 $ anlamına gelir.

Reklamlarım neden yalnızca aralıklı olarak görünüyor?

Günlük bütçenize, anahtar kelime listenizin popülaritesine ve arama hacmine bağlı olarak Google, toplam tıklama maliyetinin belirttiğiniz değeri aşmamasını sağlamak için reklamlarınızı aralıklı olarak görüntüler. Teknik olarak, günlük maliyetleriniz belirlediğiniz günlük bütçenin %120’sine kadar çıkabilir, ancak Google, herhangi bir 30 günlük dönem için aylık bütçenizden daha fazla faturalandırılmamanızı sağlayacaktır.

Çoğu durumda, anahtar kelimelerinizden birini aradığınızda reklamınız görünmüyorsa, bu, günlük bütçenizin tükendiği anlamına gelir. Herhangi bir günde ne kadar harcadığınızı görmek için hesap istatistiklerinizi kontrol edebilirsiniz.


Google Ads
Google Adwords Nedir Nasıl Kullanılır
Google Ads makale
Google AdWords Nedir
Google Ads web sitesi
Google Ads kurulum
Google Ads nasıl Kullanılır
Google Ads Reklam Türleri


Lansman Öncesi Kontrol Listesi

En yeni AdWords kampanyanızı başlatmadan önce, temel kampanya öğelerini içeren bu kontrol listesini gözden geçirdiğinizden emin olun.

Anlamlı Kampanya ve Grup İsimleri

Kampanyalarınıza ve reklam gruplarınıza anlamlı adlar verin. “Kampanya #1” gibi genel tanımlayıcılar yerine, “Düzine Gül” veya “%20 İndirim” gibi teklifinizin benzersiz yönüne karşılık gelen terimler kullanın. Bu, hangi kampanyaya veya reklam grubuna baktığınızı bir bakışta anlamanıza yardımcı olacaktır.

Google Arama ve Google İçeriği için Ayrı Kampanyalar

Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda, İçerik Ağı varsayılan olarak “açıktır”. Yanlışlıkla bir İçerik Ağı kampanyasını etkinleştirip etkinleştirmediğinizi görmek için kampanya ayarlarınızı kontrol edin.

Doğru Hedef Pazar ve Dil Ayarları

Yeni bir kampanya oluşturmak için önceki bir kampanyanın ayarlarını kopyalarken, önceki hedef pazarınız taşınacaktır. Yeni kampanya için hedef pazarınızı güncellemeniz gerekip gerekmediğini kontrol ettiğinizden emin olun.

Doğru Hesap Saat Dilimi

Bir saat dilimi seçtikten sonra değiştiremezsiniz. Saat diliminiz hesabın tarihinden, ayına ve yılına, raporlamaya ve faturalandırma döngüsüne kadar her şeyi etkileyecektir.

Hesap Para Birimi

Google’a ödeme yapmak için kullanmak istediğiniz para birimini seçtiğinizden emin olun. Döviz kurlarıyla uğraşmamak için kredi kartınız veya banka hesabınızla aynı para birimini kullanmanız iyi bir fikirdir. Tıklama Başına Maliyet gibi tüm AdWords fiyatları, seçtiğiniz para biriminde listelenir.

Günlük Bütçe ve Bitiş Tarihi

Bir günlük bütçe ve bitiş tarihi belirlemek, AdWords kampanyalarınızın kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olacaktır. Varsayılan olarak, yeni AdWords kampanyaları süresiz olarak yayınlanacak şekilde ayarlanmıştır, bu nedenle uygun bir bitiş tarihi belirtmeniz gerekir. Kampanyanızın ne zaman bitmesi gerektiğinden emin değilseniz, başlangıç tarihinden 30 gün sonra bir tarih belirlemeyi deneyin.

Günlük bütçenizin ne olması gerektiğinden emin değilseniz, her ay ödemek istediğiniz maksimum tutara odaklanın ve bütçenizi bölün.
aydaki gün sayısına göre rakam. Ancak unutmayın: günlük bütçeniz, reklamlarınızın ne sıklıkta görüneceğini ve ne kadar trafik alacağınızı etkiler. Örneğin, günlük bütçenizi 10 ABD Doları/gün olarak ayarlarsanız ve tahmini TBM 0,30 ABD Doları ise, günde yaklaşık 33 tıklama veya ayda yaklaşık 1.000 tıklama almayı bekleyebilirsiniz.

Bu seçenek, fiziksel adresinizle ilgili ek bilgileri AdWords reklamınızda görüntülemenizi sağlar. İnsanların fiziksel bir mağaza konumunu ziyaret etmesini istemediğiniz sürece bu önerilmez.

Demografi

Bu seçenek yalnızca Google’ın İçerik Ağı’nda ve belirli ülkelerde kullanılabilir. Google, cinsiyet, eğitim düzeyi, gelir düzeyi vb. faktörlere göre reklamlarınızı kimlerin göreceğini seçmenize olanak tanır.

Pozisyon Tercihi

Bu seçenek, reklamlarınızın görüneceği konum aralığını seçmenize olanak tanır. Reklam konumunuz belirttiğiniz aralığın dışındaysa reklamınız gösterilmez. Yeni başlayan AdWords kullanıcıları bunu varsayılan ayarlarda bırakmalıdır.

Reklam Rotasyonu

Optimize et, daha iyi performans gösteren reklamları daha sık göster ve Döndür, reklamları daha dengeli göster arasında seçim yapabilirsiniz. Bir reklam grubunda birden fazla reklamınız varsa ve hangisinin daha iyi çalıştığını test etmek istiyorsanız Döndür’ü seçin.

Sıklık Sınırı

Bu, yalnızca Google İçerik Ağı için kullanılabilir. Marka bilinirliğini artırmak amacıyla bir resim reklam kampanyası yürütüyorsanız, reklamın her bir benzersiz kullanıcıya gösterilme sayısını sınırlamak isteyebilirsiniz. Bu, reklam gösterimlerinizin mümkün olduğunca çok sayıda benzersiz kullanıcıya yayılacağı anlamına gelir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın