Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Youtube’da Reklam Vermek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Youtube’da Reklam Vermek

Youtube'da Reklam Vermek

Youtube’da Reklam Vermek

Bir YouTube Videosu Üretmek

Bu, video üretmekle ilgili bir kitap değil, bu nedenle YouTube için video oluşturmanın tüm ayrıntılarını inceleyecek yer yok. Bununla birlikte, YouTube video prodüksiyonunun bir kol ve bir bacağa mal olması gerekmediğini bilin; aslında, işletmeler tarafından üretilenler de dahil olmak üzere çoğu YouTube videosu, maliyetli üretim hizmetleri olmadan düşük maliyetli tüketici ekipmanlarıyla çekilir.

YouTube videosu çekmek için neye ihtiyacınız var? İşte kısa liste:

• Video kamera. Herhangi bir tüketici sınıfı video kamera iş görür, ancak yüksek tanımlı videolar çekmek istiyorsanız yüksek çözünürlüklü bir video kameraya ihtiyacınız olacaktır.
• Sehpa. Kayıt sırasında kameranızı sabit tutmak için.
• Işıklar. Mevcut ışıkta çekim yapabilseniz de, bir çeşit ek aydınlatma kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar alırsınız. Bu, kameranızın üstüne takılan küçük ışıklardan biri veya herhangi bir kamera mağazasından satın alabileceğiniz gibi birden fazla harici projektör olabilir.
• Video düzenleme yazılımı. Çektiğiniz videoları düzenlemeniz, istemediğiniz sahneleri kesmeniz ve sevdiğiniz sahneleri birleştirmeniz gerekecek. Video düzenleme yazılımı ayrıca sahneler, ekran grafikleri (örneğin web sitenizin URL’sini görüntülemek için) ve diğer özel efektler arasında geçişler eklemenize olanak tanır.

Eğlenceli Videolar

Bilgilendirme ve eğitim önemlidir ve doğru yaparsanız çok sayıda YouTube izleyicisi çekecektir. Ancak herkes eğlenmeyi sever, bu nedenle saf eğlence videoları genellikle YouTube’un en çok izlenen videolar listelerinin başında gelir.

Eğlenceli olan nedir? Sanat gibi, eğlence de genellikle bakanın gözündedir. Ancak çoğu video için eğlence eşittir mizah; bu nedenle, izleyicileri güldürebiliyorsanız, iyi bir şey yakalamışsınız demektir. Tabii ki, videonun eğlencesinin bir şekilde şirketinizle veya sattığınız şeyle ilgili olması gerekir; Bu, karşılamanız gereken bir zorluktur.

İşte bu kadar, ihtiyacın olan tek şey bu. Muhtemelen bu öğelerden bazılarına zaten sahipsiniz; değilse, toplam 1.000 doların çok altında bir fiyata başlayabilirsiniz.

Video Özellikleri

YouTube videolarınızın aşağıdaki özellikleri karşılaması gerekir:

• Dosya formatı. AVI, Flash (FLV), MPEG-4 (MPEG), QuickTime (MOV), Windows Media Video (WMV), .MP4, .MKV veya .3GP
• Çözünürlük. 640 × 480 piksel (HQ), 1280 × 720 (HD) veya 1920 × 1080 (HD)
• Uzunluk. 10 dakikaya kadar uzun
• Dosya boyutu. 2GB’tan fazla değil

Bunlar oldukça standart ayarlardır, ancak sınırların altına girdiğinizden emin olmak için dosya uzunluğuna ve boyutuna dikkat etmeniz gerekir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak senaryonuzu yazabilir, ekipmanlarınızı kurabilir ve çekime hazırlanabilirsiniz. Gerçekten bu kadar kolaydır.


Youtube reklam vermek mantıklımı
youtube’a reklam verme ücreti
YouTube reklam Verme Fiyatları 2023
YouTube video reklam
Google Ads
Google Ads YouTube reklam VERME
Google Ads reklam Verme
Youtuberlara reklam vermek


Video Yükleme

Bitmiş bir videoyu YouTube’a yüklemek aslında videoyu çekmekten daha kolay bir işlemdir. Bu adımları takip et:

1. YouTube hesabınızda oturum açın, ardından herhangi bir YouTube sayfasının üst kısmındaki Yükle düğmesini tıklayın ve Video Dosyasını Yükle’yi seçin.
2. Video Dosyası Yükleme sayfası göründüğünde, Video Yükle düğmesine tıklayın.
3. Bir sonraki iletişim kutusu göründüğünde, yüklenecek dosyaya gidin ve dosyayı seçin ve Aç düğmesine tıklayın.
4. Video yüklenirken, gösterildiği gibi video hakkında bilgi girmeniz istenir. Başlık kutusuna videonuz için bir başlık girerek başlayın.
5. Açıklama kutusuna videonuzun kısa bir açıklamasını girin.
6. Etiketler kutusuna video için bir veya daha fazla etiket girin ve her etiketi bir boşlukla ayırın.
8.Tüm YouTube kullanıcılarının videonuzu izleyebilmesini istiyorsanız, Videonuzu Dünyayla Paylaş seçeneğini işaretleyin. Videonuzu gizli tutmayı tercih ediyorsanız Özel seçeneğini işaretleyin.
9. Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.

Bu kadar. Video yüklendikten sonra, YouTube onu uygun görüntüleme formatına dönüştürür ve video için bir görüntüleme sayfası oluşturur. Videonuzu görüntülemek için, herhangi bir YouTube sayfasındaki Videolarım bağlantısını tıklayın ve ardından yeni videonuzun küçük resmini tıklayın.

YouTube Videolarını Tanıtma

Doğru strateji ve yürütme göz önüne alındığında, YouTube videolarınız trafiği web sitenize geri çekebilir. Peki insanların YouTube’da videolarınızı fark etmesini nasıl sağlarsınız? YouTube sitesindeki milyonlarca video arasında nasıl öne çıkıyorsunuz?

Anahtar, YouTube’un PPC reklamcılık programıdır. Doğru, AdWords metin reklamlarında uyguladığınıza benzer teknikleri kullanarak YouTube sitesinde videolarınızın reklamını yapabilirsiniz.

YouTube bu reklamları tanıtılan videolar olarak adlandırır ve gösterildiği gibi çoğu arama sonucu sayfasının sağ tarafında bulunurlar. Her reklam, kısa bir metin açıklaması ve bağlantının yanı sıra bir video küçük resmi içerir. Bir kullanıcı reklamı veya küçük resmi tıkladığında, video sayfanıza yönlendirilir ve bu tıklama için sizden ücret alınır.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, YouTube’un tanıtılan videoları, reklam metnine eşlik edecek bir video küçük resminin eklenmesiyle tıpkı Google’ın AdWords programı gibi çalışır. Bu, tıpkı AdWords gibi bir tıklama başına ödeme programıdır; yalnızca birisi reklamınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Belirli anahtar kelimeler için teklif verirsiniz ve tıklama başına belirli bir ücret ödersiniz.

Başlamak için, videonuzu en iyi tanımlayan bir anahtar kelime veya anahtar kelime grubu seçersiniz. Bu anahtar kelimeler için teklif verirsiniz ve her tıklama için ne kadar ödemek istediğinizi seçersiniz. Birisi satın aldığınız bir anahtar kelimeyi YouTube’da aradığında, reklamınız o kişinin arama sonuçları sayfasında, Tanıtılan Videolar bölümünde görünür. Bu noktada, hesabınızdan tıklama için önceden kararlaştırılan oran üzerinden ücret alınır.

Elbette kampanyanız için bir toplam bütçe de belirlersiniz. Bu bütçe, AdWords bütçenizden bağımsız olarak YouTube’a özeldir. PPC ücretleriniz bu tutara ulaştığında, reklamınız devre dışı bırakılır. Her ay ne kadar harcamak istediğinizi siz belirlersiniz ve reklam ücretleriniz asla bu tutarı aşamaz.

Tanıdık geliyor mu? Bunun nedeni, Tanıtılan Videolar programının Google’ın AdWords PPC reklamcılık hizmetinin bir parçası olmasıdır. Tanıtılan Videoları kullanarak reklam vermek için bir Google AdWords hesabınızın ve elbette bir YouTube hesabınızın olması gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın