Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Veritabanı İşlemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Veritabanı İşlemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

EJB Sunucusu ve Veritabanı İşlemleri

Bir EJB sunucusunun daha önce listelenen çeşitli işlem düzeylerini doğru bir şekilde uygulayabilmesi için, JDBC bağlantılarından ve kurumsal çekirdeğinizden yaptığınız veritabanı işlemlerinden haberdar olması gerekir.

Bu, EJB sunucusunun çekirdeklerinize yarı otomatik işlem yönetimi sağlama yeteneğinin anahtarıdır. Fasulye yöntemleriniz belirli bir işlem bağlamında yürütülürken, EJB sunucusunun, yaptığınız tüm veritabanı işlemlerinin, işlemin kesinleştirilmesi veya geri alınmasına kadar bekletilmesini sağlaması gerekir.

İşlem taahhüt edilirse, bekleyen veritabanı güncellemeleri ilgili veri kaynaklarına kaydedilir. İşlem geri alınırsa, bekleyen veritabanı güncellemeleri de geri alınır.

EJB sunucusunun bunu yapmasına izin vermek için, kurumsal çekirdeğinizin genellikle JDBC bağlantılarını EJB sunucunuz tarafından belirtilen şekilde edinmesi gerekir. Ne yazık ki, EJB 1.0 belirtimi, bir EJB kapsayıcısından veritabanı bağlantılarını almak için standart bir yöntem sağlamaz.

EJB belirtimindeki bu gözetim değiştirilene kadar, EJB sunucusu satıcıları, EJB kapsayıcısı tarafından izlenen bağlantıları almak üzere bir EJB nesnesi için kendi yöntemlerini sağlamalıdır. Çoğu EJB satıcısı, bir JDBC bağlantıları havuzunu tanımlamanın bir yolunu ve çalışma zamanında bu havuzdan bağlantı istemek için bir yol sağlar.

Örneğin BEA’nın WebLogic sunucusu, bir sunucu özellik dosyasında bir bağlantı havuzu belirtmenize ve ardından çalışma zamanında bu havuzdan bağlantıları çekmek için bir JDBC URL’si kullanmanıza olanak tanır.

Özellikler dosyasının bu satırı, sunucudan belirtilen JDBC sürücüsü ve bağlantı özellikleriyle myPool adlı bir bağlantı havuzu oluşturmasını ister. Sunucu başlangıçta bu bilgileri özellikler dosyasından okur ve havuzu oluşturur ve ardından EJB nesneniz, belirli bir JDBC URL’si kullanarak havuzdan bağlantı isteyebilir.

Bu, WebLogic sunucusunun bean’inize sunucu tarafından kontrol edilen bir JDBC bağlantısı vermesine izin verir. Ancak, şu anda EJB sağlayıcıları arasında, EJB nesnelerine ve istemcilerine JDBC bağlantıları sağlama yöntemine yönelik destek konusunda bir fikir birliği yoktur.

JDBC kodunu kurumsal çekirdeklerinizde kullanmadan önce, JDBC bağlantı yönetimini tam olarak nasıl sağladığını görmek için EJB sunucu belgelerinize başvurduğunuzdan emin olun.

İşlem İzolasyon Seviyeleri

Normalde, çekirdeğinizdeki birden çok müşteri isteğinden kaynaklanan birden çok işlemin etkili bir şekilde serileştirilmesini beklersiniz.

Başka bir deyişle, bean’inizden birden fazla müşteri işlem isteği yapılırsa, bean’i her müşteri/işlem arasında zaman paylaşımıyla karşılamanın nihai etkisi, sanki her istek her işlemin sınırlarında serileştirilmiş gibi aynı olmalıdır. ANSI SQL standardı, bu işlem izolasyon kuralının ihlal edilebileceği üç yolu tanımlar:

  • İlk okumalar
    A işlemi veritabanındaki bir kaydı güncellerse, ardından B işlemi kaydı okursa, ardından A işlemi güncelleme işleminde bir geri alma gerçekleştirir, sonuç, B işleminin geçersiz bir kayıt durumunu okumasıdır.
  • Tekrarlanamayan okumalar
    A işlemi bir kaydı okursa, ardından B işlemi aynı kaydı güncellerse, A işlemi aynı kaydı ikinci kez okursa, A işlemi aynı kayıt için iki farklı değer okumuştur.
  • Fantom okumalar
    A işlemi, belirli bir arama ölçütüne (WHERE yan tümcesi) sahip veritabanında bir sorgu gerçekleştirirse, ardından B işlemi arama ölçütlerini karşılayan yeni kayıtlar oluşturursa, ardından A işlemi sorgusunu tekrarlarsa, işlem A sonuçlarda yeni, hayali kayıtlar görür. 

Enterprise bean’inizi bir EJB kapsayıcısı içinde dağıttığınızda, aşağıdaki yalıtım düzeylerinden birini kullanarak sizin için hangi düzeyde işlem yalıtımını zorlamasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

Bu seviyeler bütün bir fasulyeye veya fasulye üzerindeki bireysel yöntemlere uygulanabilir. Bu yalıtım düzeylerinden birini belirtmezseniz, EJB sunucusu genellikle kalıcı depolama için kullanılan veritabanı tarafından belirlenen varsayılan yalıtım düzeyini kullanır.

Bu izolasyon seviyeleri ve anlamları hakkında daha fazla bilgi için JDBC spesifikasyonuna veya ODBC spesifikasyonuna bakın. “JDBC”, veritabanı yalıtım düzeylerini de kısaca tartışır. Bunları burada, var olduklarından haberdar olmanız ve işlem yalıtımının ayrıntılarının işletmeniz için önemli olup olmadığı konusunda daha fazla bilgi edinebilmeniz için söylüyoruz.


Veritabanı işlemlerini yapmak Staj defteri
C veri tabanı işlemleri
Hazırlanan programa ait veritabanı islemlerini yapmak
Etkileşimli Web Uygulamalarında veritabani. İşlemleri
Web tasarım editörü ile Veri tabanı İşlemleri nedir
Veri TABANI bilgilerini yönetme
C veri tabanı Oluşturma
C veritabanı bağlantısı


Temel EJB Nesnesini Uygulamak

Artık bir Enterprise JavaBeans bileşenini gerçek anlamda uygulama hakkında konuşmaya başlamanın zamanı geldi. İster bir varlık fasulyesi, ister bir oturum fasulyesi oluşturuyor olun, sağlamanız gereken üç Java arabirimi/sınıfı vardır:

Ana arayüz
Ev arayüzüne istemciler tarafından doğrudan erişilir ve belirli bir türde EJB nesneleri oluşturmak ve/veya bulmak için kullanılır.

Uzak arabirimi
Fasulye için uzak arabirim de doğrudan istemciler tarafından kullanılır. Bir istemci, bir ev arabirimi aracılığıyla bir EJB nesnesi oluşturduğunda veya bulduğunda, bean için uzak arabirimi uygulayan bir saplamaya başvuru verilir. Uzak arabirim, EJB nesnesinin uzak istemcilere aktardığı yöntemleri tanımlar.

Bean uygulaması
EJB nesne uygulamasının kendisi, uzak arabiriminde tanımlanan tüm uzak yöntemleri uygulamalı, çekirdeği oluşturmak ve/veya bulmak için ana arabirimindeki yöntemlere karşılık gelen yöntemler sağlamalı ve ayrıca EJB kabı tarafından yönetmek için kullanılan yöntemleri uygulamalıdır.

Enterprise JavaBeans nesnesini oluşturan çeşitli bileşenleri göstermek için basit bir örneğe bakacağız: bir profil sunucusu. Profil sunucusu, adlandırılmış kullanıcılar için profil bilgileri sağlayan durum bilgisi olmayan bir oturum çekirdeğidir.

Bu profil bilgileri, bir uygulamadaki tercihleri, geçmiş kullanım modellerini vb. temsil edebilecek ad/değer çiftlerinden oluşur. Bir çevrimiçi bilgi hizmetinin arkasında çalışan ve kullanıcıların siteye girdiklerinde sitenin içeriğini ve görünümünü kişiselleştirmelerine olanak tanıyan bir profil sunucusu görebilirsiniz. 

Fasulye yazmanın bu genel örneğini inceledikten sonra, session bean’leri ve entity bean’lerini uygulama arasındaki farklara daha yakından bakacağız. Ana arabirim, uzak arabirim ve bean uygulamasının yöntemlerinin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın