Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

toString Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

toString Yöntemi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

toString Yöntemi

Java.lang.Object, toString yönteminin bir uygulamasını sağlarken, döndürdüğü dize genellikle sınıfınızın kullanıcısının görmek istediği şey değildir. Sınıf adının ardından bir “at” işareti (@) ve karma kodunun işaretsiz onaltılık gösteriminden oluşur.

toString için genel sözleşme, döndürülen dizenin “bir kişinin okuması kolay, kısa ama bilgilendirici bir sunum” olması gerektiğini söylüyor. “PhoneNumber@163b91”’in kısa ve kolay okunabilir olduğu iddia edilebilirken, “(408) 867-5309” ile karşılaştırıldığında çok bilgilendirici değil. toString sözleşmesi, “Tüm alt sınıfların bu yöntemi geçersiz kılması önerilir” diyerek devam eder. 

Eşittir ve hashCode sözleşmelerine (Madde 7, Madde 8) uymak kadar önemli olmasa da, iyi bir toString uygulaması sağlamak sınıfınızı kullanımı çok daha keyifli hale getirir. Nesneniz println’ye, dize birleştirme operatörüne (+) iletildiğinde veya 1.4 yayınından itibaren onaylandığında toString yöntemi otomatik olarak çağrılır. İyi bir toString yöntemi sağladıysanız, kullanışlı bir teşhis mesajı oluşturmak bu kadar kolaydır.

Programcılar, toString’i geçersiz kılsanız da etmeseniz de, bu şekilde tanılama mesajları üretecektir, ancak siz bunu yapmadığınız sürece mesajlar anlaşılır olmayacaktır. İyi bir toString yöntemi sağlamanın faydaları, sınıfın örneklerinin ötesine, bu örneklere, özellikle koleksiyonlara başvurular içeren nesnelere kadar uzanır. Bir harita yazdırırken hangisini görmeyi tercih edersiniz?

Pratik olduğunda, toString yöntemi, az önce gösterilen telefon numarası örneğinde olduğu gibi, nesnede bulunan tüm ilginç bilgileri döndürmelidir. Nesnenin büyük olması veya dize temsiline elverişli olmayan bir durum içermesi pratik değildir. Bu koşullar altında toString, “Manhattan beyaz sayfaları (1487536 liste)” veya “İş parçacığı[main, 5,main]” gibi bir özet döndürmelidir. İdeal olarak, dize kendi kendini açıklayıcı olmalıdır. (İplik örneği bu testi geçmektedir.)

Bir toString yöntemini uygularken vermeniz gereken önemli bir karar, belgelerde dönüş değerinin biçimini belirtip belirtmemektir. Bunu telefon numaraları veya matrisler gibi değer sınıfları için yapmanız önerilir.

Biçimi belirtmenin avantajı, nesnenin standart, açık, insan tarafından okunabilir bir temsili olarak hizmet etmesidir. Bu gösterim, girdi ve çıktı için ve XML belgeleri gibi kalıcı insan tarafından okunabilen veri nesnelerinde kullanılabilir.

Biçimi belirtirseniz, genellikle eşleşen bir Dize oluşturucusu (veya statik fabrika, bkz. Madde 1) sağlamak iyi bir fikirdir, böylece programcılar nesne ve onun dize temsili arasında kolayca ileri geri çevirebilir. Bu yaklaşım, Java platformu kitaplıklarındaki BigInteger, BigDecimal ve ilkel sarmalayıcı sınıflarının çoğu dahil olmak üzere birçok değer sınıfı tarafından alınır.

toString dönüş değerinin biçimini belirtmenin dezavantajı, bir kez belirttikten sonra, sınıfınızın yaygın olarak kullanıldığını varsayarak ömür boyu ona bağlı kalmanızdır. Programcılar temsili ayrıştırmak, oluşturmak ve kalıcı verilere gömmek için kod yazacaktır.

Gösterimi gelecekteki bir sürümde değiştirirseniz, kodlarını ve verilerini kırarsınız ve onlar uluyacaktır. Biçim belirtmede başarısız olarak, sonraki bir yayında bilgi ekleme veya biçimi iyileştirme esnekliğini korursunuz.

Formatı belirlemeye karar verseniz de vermeseniz de niyetinizi açıkça belgelemelisiniz. Formatı belirtirseniz, bunu tam olarak yapmalısınız. Örneğin, Item’deki PhoneNumber sınıfıyla birlikte kullanılacak bir toString yöntemi.

Bu yorumu okuduktan sonra, formatın ayrıntılarına bağlı olarak kod veya kalıcı veri üreten programcılar, format değiştirildiğinde suçlayacakları kimse kalmayacaktır. Biçimi belirtseniz de belirtmeseniz de, toString tarafından döndürülen değerde bulunan tüm bilgilere programlı erişim sağlamak her zaman iyi bir fikirdir.


toString metodu Java
Java toString metodu ne ise yarar
convert.tostring nedir
Tostring nedir
c# tostring (format)
Java to String ne ise yarar
Convert string to int C#
Convert to string c


Örneğin, PhoneNumber sınıfı alan kodu, değişim ve dahili numara için erişimciler içermelidir. Bunu başaramazsanız, bu bilgiye ihtiyaç duyan programcıları dizeyi ayrıştırmaya zorlarsınız.

Performansı düşürmenin ve programcılar için gereksiz iş çıkarmanın yanı sıra, bu işlem hataya açıktır ve biçimi değiştirirseniz bozulan kırılgan sistemlere neden olur. Erişimci sağlamada başarısız olarak, değişebileceğini belirtmiş olsanız bile dize biçimini fiili bir API’ye dönüştürürsünüz.

Klonlanabilir arabirim, nesnelerin klonlamaya izin verdiklerini bildirmeleri için bir karıştırma arabirimi (Madde 16) olarak tasarlanmıştır. Ne yazık ki, bu amaca hizmet etmemektedir. Birincil kusuru, bir klonlama yöntemine sahip olmaması ve Object’in klonlama yönteminin korunmasıdır. Yansımaya başvurmadan (Madde 35), yalnızca Cloneable uyguladığı için bir nesne üzerinde klon yöntemini çağıramazsınız.

Nesnenin erişilebilir bir klonlama yöntemine sahip olduğunun garantisi olmadığı için, yansıtıcı bir çağrı bile başarısız olabilir. Bu ve diğer kusurlara rağmen, tesis yeterince geniş bir kullanımda ve bunu anlamak için para ödüyor. Bu öğe size iyi niyetli bir klonlama yöntemini nasıl uygulayacağınızı anlatır, bunun ne zaman uygun olduğunu tartışır ve alternatifleri kısaca tartışır.

Peki Cloneable, hiçbir yöntem içermediği için ne yapar? Object’in korumalı klon uygulamasının davranışını belirler: Bir sınıf Cloneable uygularsa, Object’in klonlama yöntemi nesnenin alan-alan kopyasını döndürür; aksi takdirde CloneNotSupportedException’ı atar.

Bu, arabirimlerin oldukça atipik bir kullanımıdır ve öykünülecek bir şey değildir. Normalde, bir arabirim uygulamak, bir sınıfın istemcileri için neler yapabileceği hakkında bir şeyler söyler. Ancak Cloneable durumunda, bir üst sınıfta korumalı bir yöntemin davranışını değiştirir.

Cloneable arabiriminin bir sınıf üzerinde herhangi bir etkiye sahip olması için, onun ve tüm üst sınıflarının oldukça karmaşık, uygulanamaz ve büyük ölçüde belgelenmemiş bir protokole uyması gerekir. Ortaya çıkan mekanizma dil dışıdır: Çağırmadan bir nesne yaratır.

Klon yöntemi için genel sözleşme zayıftır. İşte burada, Java.lang.Object spesifikasyonundan kopyalanmıştır. Bu nesnenin bir kopyasını oluşturur ve döndürür. “Kopyalama”nın kesin anlamı, nesnenin sınıfına bağlı olabilir. Genel amaç, herhangi bir x nesnesi için ifadenin olmasıdır.

Doğru olacak, bu mutlak bir gereklilik değil. Bir nesneyi kopyalamak genellikle sınıfının yeni bir örneğini oluşturmayı gerektirir, ancak dahili veri yapılarının da kopyalanmasını gerektirebilir. Hiçbir kurucu çağrılmaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın