Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Swing Özellikleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Swing Özellikleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

AWT Kullanımı

Swing’in neden var olduğunu anlamak için Java’yı bir bütün olarak yönlendiren pazar güçlerini anlamaya yardımcı olur. Java Programlama Dili, 1993 ve 1994’te, büyük ölçüde Sun Microsystems rehberliğinde geliştirildi.

Sun, Java Development Kit’i İnternet’te piyasaya sürdüğünde, bilgi işlem endüstrisini kasıp kavuran bir heyecan fırtınasını ateşledi. İlk başta, geliştiriciler öncelikle uygulamalar için Java ile deneyler yaptılar: istemci tarafı web tarayıcılarına yerleştirilmiş mini programlar. Bununla birlikte, sonraki iki yıl içinde Java olgunlaştıkça, birçok geliştirici Java’yı tam ölçekli uygulamalar geliştirmek için kullanmaya başladı.

Ya da en azından denediler. Geliştiriciler Java’yı giderek daha fazla platforma taşıdıkça, zayıf noktaları ortaya çıkmaya başladı. Dil sağlam ve ölçeklenebilirdi, bir ağ aracı olarak son derece güçlüydü ve daha köklü C++’ın öğrenmesi kolay bir halefi olarak iyi hizmet etti.

Bununla birlikte, birincil eleştiri, yorumlanmış bir dil olmasıydı; bu, tanımı gereği, yerel, derlenmiş eşdeğerlerinden daha yavaş kod çalıştırdığı anlamına gelir. Sonuç olarak, birçok geliştirici, büyük ölçekli uygulamalarını hızlandırmak için tam zamanında (JIT) derleyicilere, yüksek düzeyde optimize edilmiş tercümanlara akın etti. Bu birçok sorunu çözdü.

Bununla birlikte, tüm bunlar boyunca, sürekli olarak sert eleştiriler alan bir zayıf nokta, Java’nın üzerine inşa edildiği grafik widget’lardı: Soyut Pencere Araç Takımı (AWT). Buradaki birincil sorun, AWT’nin yalnızca bir pencereleme uygulaması oluşturmak için gereken minimum miktarda işlevselliği sağlamasıydı. Kurumsal uygulamalar için, programcıların daha büyük bir şeye ihtiyaç duyduğu kısa sürede anlaşıldı.

Yaklaşık bir yıllık yoğun incelemeden sonra, AWT sınıfları bir değişikliğe hazırdı. AWT, Java 1.0’dan Java 1.1’e kadar olay modelini “zincir” tasarımından “olay abonesi” tasarımına yeniden uyguladı. Bu, olayları önceden tanımlanmış bir bileşen hiyerarşisine yaymak yerine, ilgili sınıfların kayda değer olayları almak için diğer bileşenlere basitçe kaydolması anlamına geliyordu.

Olaylar tipik olarak yalnızca gönderici ve alıcıyı içerdiğinden, bu, onları yaymadaki ek yükün çoğunu ortadan kaldırdı. Bileşen olayları tetiklendiğinde, bir olay nesnesi yalnızca onları almakla ilgilenen sınıflara iletildi.

JavaSoft geliştiricileri, AWT bileşenleri için yerel parçacıklara güvenmenin zahmetli olduğunu da görmeye başladılar. Benzer bileşenler birçok platformda farklı görünüyordu ve farklı davranıyordu ve her platformun sürekli genişleyen farklılıklarını kodlamak bir bakım kabusu haline geldi. Ek olarak, bileşen pencere öğelerinin her platform için yeniden kullanılması, bileşenlerin yeteneklerini sınırladı ve sistem belleğinde pahalıya mal oldu.

Açıkçası JavaSoft, AWT’nin yeterli olmadığını biliyordu. AWT dersleri işe yaramadı; tam ölçekli kurumsal uygulamalar için gerekli işlevselliği sağlamadılar. San Francisco’daki 1997 JavaOne Konferansında JavaSoft, Java Temel Sınıflarını duyurdu.

JFC’nin tasarımının anahtarı, yeni Swing bileşenlerinin tamamen Java ile yazılması ve platformlar arasında tutarlı bir görünüm ve hisse sahip olmasıydı. Bu, Swing ve JFC’nin Java 1.1 veya sonraki sürümleri destekleyen herhangi bir platformda kullanılmasına izin verdi; kullanıcının tek yapması gereken uygun JAR dosyalarını CLASSPATH’e dahil etmekti ve bileşenlerin her biri kullanıma hazırdı.


Java Swing konu anlatımı
Java Swing Nedir
Java Swing Örnekleri
Java Swing PDF
Java Swing projeleri
Java GUI Örnekleri
Swing. Ders Notları
Java AWT nedir


JFC ve AFC

Sun Microsystems, Inc.’in JFC’yi duyurmasıyla hemen hemen aynı zamanda, baş rakipleri Microsoft, Application Foundation Classes (AFC) adı altında benzer bir çerçeve duyurdu. AFC kitaplıkları iki ana paketten oluşur: UI ve FX.

AFC sınıfları birçok açıdan JFC’ye benzer ve olay mekanizmaları farklı olsa da hedefler aynıdır. Programcılar için en görünür fark işletim ortamındadır: JFC, JDK 1.1 hizmetlerini gerektirirken, AFC daha tarayıcı dostu JDK 1.0.2 ile birlikte çalışabilir. Ek olarak AFC, AWT 1.1 sınıflarının hiçbirini yeniden kullanmaz, bunun yerine kendi hafif grafik bileşenleri hiyerarşisini tanımlar.

Hangi geliştirme kütüphanesi daha iyi? Elbette Microsoft, AFC’nin JFC’yi çok geride bıraktığına inanmanızı isterken, Sun bunun tersine inanmanızı ister. Pazarlama aldatmacasını ve herhangi bir dini konuyu bir kenara bırakırsak, seçim büyük ölçüde kişisel tercihe bağlıdır. Hem JFC hem de AFC, çok sağlam bir kurumsal uygulama oluşturmaya yetecek kadar sınıf içerir ve her iki tarafın da kendi artıları ve eksileri vardır.

Swing Özellikleri

Swing, Java’da büyük ölçekli uygulamalar yazmayı planlayanlar için birçok yeni özellik sunar. İşte daha popüler özelliklerden bazılarına genel bir bakış sunalım.

Swing sınıflarının en heyecan verici yönlerinden biri, bileşenlerin her birinin görünüm ve hissini (L&F) dikte etme, hatta çalışma zamanında görünüm ve hissi sıfırlama yeteneğidir. Bak ve hisset, son beş yılda GUI geliştirmede önemli bir konu haline geldi.

Çoğu kullanıcı, Windows 3.1’de yaygın olan ve halen Unix platformlarında geniş kullanımda olan Motif tarzı kullanıcı arayüzüne aşinadır. Microsoft o zamandan beri Windows 95/98 ve NT 4.0 işletim sistemlerinde çok daha iyileştirilmiş bir görünüm ve his ile bu standarttan sapmıştır. Ek olarak, Macintosh bilgisayar sistemi, çoğu Apple kullanıcısının kendini rahat hissettiği kendi markalı görünüm ve hisse sahiptir.

Swing, çeşitli görünüm ve hisleri taklit etme yeteneğine sahiptir ve şu anda Windows 98 ve Unix Motif için destek içermektedir. Bu, bir kullanıcı en rahat olduğu L&F ortamında çalışmak istediğinde işe yarar. Ek olarak Swing, kullanıcının mevcut uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan çalışma zamanında görünüm ve his arasında geçiş yapmasına izin verebilir.

Bu şekilde, bir kullanıcı anlık geri bildirimle hangi L&F’nin kendisi için en iyi olduğunu deneyerek görebilir. Ayrıca, bir geliştirici (belki bir oyun geliştiricisi) olarak kendinizi gerçekten hırslı hissediyorsanız, Swing bileşenlerinin her biri için kendi görünüm ve hislerinizi oluşturabilirsiniz.

Swing, Swing sınıfları beta sürüm aşamasındayken geliştirilen “Metal” adlı varsayılan bir görünüm ve his ile birlikte gelir. Bu görünüm ve his, günümüzün L&F’lerindeki en iyi grafik öğelerden bazılarını bir araya getiriyor ve hatta kendi sürprizlerini de ekliyor.

Yeni Metal görünüm ve his dahil, Swing ile kullanabileceğiniz çeşitli görünüm ve hislerin bir örneğini gösterir. Tüm Swing L&F’ler, Basic L&F adı verilen bir dizi temel sınıftan oluşturulmuştur. Ancak, zaman zaman Temel L&F’ye atıfta bulunabilsek de, onu tek başına kullanamazsınız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın