Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sunum Tasarımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sunum Tasarımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Tıklama Başına Ödeme

Sunum Tasarımı

Sunum tasarımı, kod oluşturucunun sayfa şablonlarını üretmek için ihtiyaç duyduğu sunum kurallarını somutlaştıran XSL stil sayfalarının tanımını ele alır. WebRatio, hem hali hazırda mevcut sunum stilleri kitaplığından seçim yapmak ve bunları uygulama sayfalarıyla ilişkilendirmek için hem de grafik sanatçıları tarafından tasarlanan HTML maketlerini otomatik olarak XSL stil sayfalarına dönüştürmek için işlevler sağlar. Bir XSL stil sayfası, sayfa düzeninin ve çeşitli türdeki birimlerin oluşturulma şeklini yöneten bir dizi XSL kuralını kapsar.

XSL stil sayfalarını farklı içeriğe sahip birden çok sayfada yeniden kullanılabilir hale getirmek için, XSL kuralları tek tek sayfaların birimlerine atıfta bulunmaz, ancak sayfa düzeninde birimlerin yerleştirilebileceği konumların özelliklerini içerir. Bir sayfa için bir stil sayfası seçildiğinde, WebRatio gösterilen sürükle ve bırak arayüzü ile sayfa birimlerinin stil sayfasının gösterdiği konumlara bağlanmasına yardımcı olur.

Sayfada konumlandırılan her birim için ve hatta bir birimde bulunan her nitelik, bağlamsal bağlantı ve alan için, öğeyi oluşturmak için kullanılacak özel sunum stilini tanımlayan farklı bir XSL stil sayfası seçilebilir.

Sayfaların ve birimlerin XSL stil sayfaları, XSL programcısı tarafından elle yazılabilir veya HTML maketlerinden otomatik olarak oluşturulabilir. İkinci durumda, grafik tasarımcı, belirli bir sayfa veya birim için bir “sunu örneği” belirten açıklamalı bir HTML dosyası üretir. Model dosyası, WebRatio’nun onu stil sayfası kitaplığına eklenebilecek bir XSL stil sayfasına dönüştürmesine izin veren özel XML etiketleri içerir.

Sunumun diğer iyileştirmeleri, doğrudan kod oluşturucu tarafından üretilen sayfa şablonlarına uygulanabilir. Grafikleri ve düzeni değiştirmek veya sayfaya statik içerik eklemek için standart WYSIWYG araçları kullanılabilir.

WebRatio, Acer-Euro uygulamasından bir HTML şablonunun gösterildiği şekilde, WebML etiketlerinin özel simgeler olarak görünmesini sağlayan Macromedia Dreamweaver için bir uzantı dosyası içerir.

Sayfa şablonu iki veri birimi (Ülke ve Seçilmiş Ürün), bir dizin birimi (Ödüller) ve bir giriş birimi (Yeni Ödül) içerir. A simgesiyle etiketlenen simgeler, WebML etiket kitaplığının özel bir etiketini, özellikle de veri birimini ve dizin birimi özniteliklerini temsil eden etiketi belirtir. Grafik tasarımcı, normal HTML etiketleri gibi WebML etiketlerinin sunum özelliklerini düzenleyebilir.

Kod Oluşturma

Varlık-İlişki şeması ve site görünüm diyagramlarını belirledikten, veri modelini veri kaynaklarına eşledikten ve sayfalara stil sayfaları atadıktan sonra, site görünümlerini seçilenler için modüllere dönüştürerek otomatik kod oluşturmayı başlatmak mümkündür. JSP, Struts ve Microsoft .NET olabilen dağıtım platformu. Uygulama kodunu oluşturmadan önce hedef platform ve dağıtım ana bilgisayarı ayarlanmalıdır.

Kod üreteci, sunulan Model-View-Controller yazılım mimarisini uygular. Örneğin, işaretleme dili olarak HTML’yi ve bir dağıtım platformu olarak Struts’u seçerek, kod oluşturma çıktısı şunları içerir:

HTML kodu ve JSP özel etiketleri dahil olmak üzere Görünüm için bir dizi JSP sayfası şablonu. İki etiket kitaplığı kullanılabilir:

  • JSP’nin standart etiket kitaplığı (JSTL) veya WebML’ye özgü kitaplık (WebML Taglib).
  • Modelde dağıtılacak bir dizi sayfa ve işlem eylemi.
  • Denetleyicinin yapılandırma dosyası.

Genel sayfa, birim ve işlem hizmetleri için sayfaların, birimlerin ve bağlantıların özelliklerini belirten bir dizi XML tanımlayıcısı. Normalde geliştiricinin tanımlayıcıları düzenlemesi gerekmez; ancak, örneğin bir SQL sorgusunu optimize etmek için bu ihtiyaç ortaya çıkarsa, güncellenen tanımlayıcı özel bir dizinde saklanabilir ve kod oluşturucunun sonraki çağrıları tarafından üzerine yazılmaz.

Üretilen şablonlar herhangi bir işaretleme dilini kullanabilir. Bu nedenle, kod oluşturucu, aynı içeriğin birden çok dağıtım kanalına, örneğin HTML tarayıcılarına ve WML özellikli mobil terminallere sunulduğu çoklu cihaz uygulamalarını etkin bir şekilde dağıtmak için kullanılabilir.


PowerPoint sunum tasarımları
Hazır sunum İndir
PowerPoint sunum örnekleri
Online slayt yapma
Online PowerPoint sunum hazırlama
Hazır slayt
Programsız slayt yapma
Online sunum hazırlama


Diğer özellikler

Gösterilen genişletilmiş tasarım akışında vurgulandığı gibi, doğruluk kontrolü, ortak çalışma, proje belgelerinin otomatik üretimi ve kullanıcı tanımlı model uzantıları için daha fazla işlevsellik mevcuttur.

Doğruluk Kontrolü

Kavramsal modellemenin faydalarından biri, tasarım düzeyinde hataları otomatik olarak kontrol etme olasılığıdır. Bu özellik, tasarımcı tarafından üretilen şemaların erken doğrulanmasını sağlayarak, kod oluşturma ve uygulamanın hata ayıklamasında zamandan tasarruf sağlar. WebRatio, üç düzeyde hata denetimi sağlar:

  • Model denetimi: Bu işlev, Varlık-İlişki diyagramının ve WebML site görünümlerinin doğruluğunu doğrular ve tespit edilen sorunları, bunların nasıl düzeltileceğine ilişkin ipuçlarıyla birlikte sunar. Model denetleyicisi tarafından algılanan hatalara örnek olarak, bir birim için gerekli girdinin olmaması, eksik bağlantı parametreleri, işlemlerin OK veya KO bağlantılarının olmaması vb. verilebilir.
  • Eşleme denetimi: bu işlev, veri şemasının öğelerinin veri kaynaklarına doğru şekilde eşlenip eşlenmediğini kontrol eder ve belirtimdeki veya fiziksel veri kaynaklarındaki değişiklikler nedeniyle veritabanlarının Varlık-İlişki şemasına göre yanlış hizalanması durumunda sinyal verir. Tabloların ve sütunların yeniden adlandırılması veya ortadan kaldırılması gibi. İlişkili ipuçlarıyla algılanan sorunlar vurgulanır.
  • Sunum ve yayınlama denetimi: bu işlev, bir site görünümünün sayfalarının bir stil sayfasıyla ilişkilendirilip ilişkilendirilmediğini, sayfayı oluşturan tüm birimlerin sayfa düzeninde konumlandırılıp konumlandırılmadığını ve dağıtım sunucusunun çalıştırmak için gereken tüm bileşenleri içerip içermediğini kontrol eder. başvuru. Eksik bir şey varsa, sorunların nasıl çözüleceğine ilişkin önerilerle birlikte uygun uyarılar sağlanır.

Kooperatif Çalışması

WebRatio, bir uygulamanın bir çalışma ekibi tarafından paralel olarak geliştirilmesini kolaylaştıran içe ve dışa aktarma işlevlerini içerir. Bir WebRatio projesinin tipik iş akışı, önce veri modelini geliştirmeyi ve ardından uygulama gereksinimlerini karşılamak için gerekli site görünümlerinin özelliklerini eklemeyi içerir. Site görünümleri, ayrı çalışma ekipleri tarafından bağımsız olarak geliştirilecek doğal çalışma birimleridir.

Bu nedenle WebRatio, paralel geliştirmeyi kolaylaştırmak için iki işlev içerir:

  • İçe aktarma işlevi, iki projeyi birleştirerek başka bir projenin site görünümlerini mevcut projeye içe aktarmayı mümkün kılar. İçe aktarma işlevi, birleştirilmiş projenin birleştirilmiş iki alt projenin doğru birleşimi olmasını sağlayan bir dizi tutarlılık denetimi ve dönüşümü gerçekleştirir. Tutarlılık kontrolleri ve dönüşümler bir dosyaya kaydedilir ve bunları kabul edebilecek veya içe aktarmayı geri alabilecek kullanıcıya bir rapor olarak sunulur.
  • Dışa aktarma işlevi, mevcut projeden tek başına veri modelini veya bir veya daha fazla site görünümüyle birlikte veri modelini dışa aktarmayı mümkün kılar. Dışa aktarma işlevi, dışa aktarılan alt şemalardan oluşan yeni bir proje oluşturur. Yeni proje, orijinal projeyle paralel olarak geliştirilebilir ve daha sonra içe aktarma işlevi kullanılarak orijinal projeyle birleştirilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın