Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

RMI Protokolü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

RMI Protokolü – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

RMI Protokolü

Java Remote Method Invocation (JRMI), uzak ana bilgisayarlara ikili iletiler göndermek için Java’ya özgü Java Uzak Yöntem Protokolü (JRMP) veya Internet Inter-Orb Protokolü (IIOP) kullanır. JRMP ve IIOP, iletileri ağ boyunca taşımak için İletim Denetimi Protokolü/İnternet Protokolü’nü (TCP/IP) kullanır, bu da iletişim kanalını ağ dinlemeye tabi kılar.

Teorik olarak, mesajları alacak ve istenen alıcıya iletmeden önce günlüğe kaydedecek bir tünel yazabilirsiniz, ancak bu çok sıkıcı bir iş olacaktır. Bu nedenle, RMI’ye kulak misafiri olmak için ağ dinlemeye güveneceğiz.

Ne yazık ki, HTTP Sniffer’ın HTTP’yi desteklemesine benzer şekilde, hiçbir aracın daha yüksek seviyeli Java protokolleri için yerel desteği yoktur. Bu, RMI çağrılarının tamamını veya bir kısmını temsil eden TCP ve IP paketlerini inceleyerek daha düşük bir seviyede çalışmamız gerektiği anlamına gelir. Sohbet uygulamalarının iki kullanıcısı arasındaki sohbeti gözetleme alıştırması yapacağız.

RMI Aktarım Protokolü

RMI, tel biçimini temsil etmek için bir akış kavramını kullanır. Dahili olarak, iletişimin birbiriyle ilişkili iki akışı vardır; bir dış akış ve bir akış içi. Akışlar, karşılık gelen soket akışlarıyla eşleştirilir ve mesajları göndermek ve onaylamak için kullanılır.

Çıkış akışı, bir mesaj dizisini takip eden bir başlıktan oluşur. HTTP kullanılıyorsa, çıktı akışı bir HTTP mesajına gömülür. Başlık, protokol kimliğini ve kullanılan protokol tipini açıklayan öznitelikleri içerir.

Bir RMI çağrısının özü, mesaj bölümünde bulunur. Çıktı mesajları, yöntem çağrıları, uzak ping veya çöp toplama trafiğinden oluşur; giriş mesajları, bir aramanın dönüş sonucu veya bir ping onayı olabilir.

RMI, uzak bir çağrı yürütmek için, yöntem adını ve parametre değerlerini kablo üzerinden gönderilen bir ikili yapıya biçimlendirmek için Java Nesne Serileştirme protokolünü kullanır. Bu nedenle, tüm uzak aramalar ikili düzeyde aynı biçimi izler.

RMI’ye kulak misafiri olmak için taşıma ayrıntılarının bilinmesi gerekli değildir, ancak bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız. Amacımız için, iki Java uygulamasının mesaj alışverişinde bulunmak için RMI kullandığında, giriş ve çıkış akışlarıyla düşük seviyeli bir TCP/IP bağlantısının oluşturulduğunu ve kullanıldığını bilmek yeterlidir.


rmi protocol port
rmi in java
java remote procedure call
rmi software
java remote call
rmi java client server example
java rmi (remote)
rmi server


RMI Mesajlarını Yakalamak için Bir Ağ Dinleyicisi Kullanma

En popüler ağ koklama araçlarından biri Ethereal’dir. Ücretsizdir ve Unix ve Windows bağlantı noktalarına sahiptir. Akla gelebilecek hemen hemen her protokolü analiz edebilir (RMI hariç) ve kullanıcı arayüzü biraz kaba olsa da, daha iyi bir aracın yokluğunda iş görür. Ethereal, HTTP Sniffer’ın ağ paketlerini yakalamak için kullandığı aynı kitaplık olan WinPcap’e güvenir.

Ethereal’ı indirin, kurun ve çalıştırın. Yakalayabileceği bilgi türü hakkında bir fikir edinmek için ağ trafiğini kaydetmeye başlayın. Bir tarayıcı açın ve birkaç Web sitesini ziyaret edin; ardından kaydı durdurun ve üst panelde görüntülenen öğelere bakın. Birkaç paket göreceksiniz. İlk görevimiz, aracı yalnızca görmek istediğimiz bilgileri gösterecek şekilde yapılandırmaktır.

Yakalama menüsünden Başlat’ı seçtiğinizde görüntülenen Yakalama Seçenekleri iletişim kutusunu açarak başlıyoruz. Karışık Modda Paketleri Yakala düğmesinin seçimini kaldırın, Gerçek Zamanlı Paket Listesini Güncelle’yi seçin ve Tüm Yakalamayı Şundan Sonra Durdur düğmelerinin seçili olmadığından emin olun.

Ağ algılama, istemci ve sunucunun farklı ana bilgisayarlarda çalışmasını gerektirdiğinden, Chat’i iki makinede çalıştırın. Yakalama seçeneklerini onaylamak ve kayda başlamak için Tamam’a tıklayın. Ardından Sohbet’e geçin ve diğer toplantı sahibine Hi Alex mesajı gönderin. (Benim ismim yerine kendi isminizi kullanırsanız alınmam.) Bir mesaj daha gönderin ve mesajı unutmayın (ikinci mesajım bilişim işleri sıkıcı olmaya başladı); daha sonra ihtiyacın olacak. Ardından Ethereal’a geri dönün ve yakalamayı durdurun.

Çok sayıda paket yakaladık ve Sohbet konuşmasını görmek için, kullanıcıların gönderdiği metin mesajlarının parçalarını taşıyan paketleri filtrelemenin bir yoluna ihtiyacımız var. Kayıt sırasında gönderildiğini bildiğimiz diziyi taşıyan bir paketi arayarak başlayabiliriz. Ara iletişim kutusunu getirmek için Düzen menüsünden Çerçeve Bul’u seçin.

Gönderdiğiniz mesajın bir kısmını girin (Ben Alex girerdim) ve Find Syntax buton grubu için String seçeneğini seçtiğinizden emin olun. Bu, Ethereal’e paketin herhangi bir bölümünde diziyi aramasını söyler. Tamam’a tıklayın ve diziyi içeren paket seçilmelidir. BEN

n alt panellerde ikili içerik arasında sizin arama dizginizi içermesi gereken paketin içeriğini görmelisiniz. Bir RMI çağrısı birden fazla TCP/IP mesajına bölünebileceğinden, akışı yeniden bir araya getiren ve ayrı bir pencerede gösteren TCP Akışını Takip Et özelliğinin kullanılması genellikle yardımcı olur.

Seçilen paket çerçevesine sağ tıklayın ve TCP Akışını Takip Et’i seçin. Bu noktada, bir RMI paketinin ikili versiyonuna bakıyoruz. Biraz şifreli ama biraz sabırla ondan biraz bilgi edinebiliriz. JRMI protokolünün RMI aktarımı için kullanıldığını belirten JRMI başlığı ile başlar.

Ardından kaynak ana bilgisayarın IP adresi, sunucunun nesne kimliği ve çeşitli dağıtılmış çöp toplama (DGC) bilgileri gelir. Mesaj içeriği en sonundadır. Benim durumumda Hi Alex dizesini ve ardından mesaj sınıfı adı olduğunu tahmin ettiğimiz covertjava.chat.MessageInfo’yu görebiliyorum. Bunu, ana bilgisayar adı ve kullanıcı adı gibi mesajın diğer parametreleri takip eder.

Chat tarafından gönderilen RMI mesajını temsil eden TCP/IP akışını inceledikten sonra, sonraki mesajların aynı biçime sahip olacağı varsayımında bulunabiliriz. Yani mesaj metni değişse bile mesajın başlığı ve formatı aynı kalacaktır.

Bu varsayım doğruysa, sohbet mesajlarını mesaj başlığından veya biçiminden bir alt dizeye göre arayabiliriz. Bu teoriyi test etmek için, Çerçeve Bul iletişim kutusunu kullanarak tüm çerçeveleri covertjava.chat.MessageInfo için aramayı deneyelim. Filtre dizisi ekranın altında ayarlanmışsa, filtreyi sıfırlayın. Ardından ilk çerçeveye gidin ve aramayı yürütün.

Bulduğum ilk çerçeve Merhaba Alex dizesine sahip ve sonraki çerçeveyi aradıktan sonra, içerikte BT işlerinin sıkıcı hale geldiğini belirten bir mesaj buldum. Bu, Chat hakkındaki varsayımımızı destekler ve kullanıcılar arasındaki sohbeti takip etmemizi sağlar.

Diğer uygulamalar için de benzer bir yaklaşım kullanılabilir. Ethereal çok düşük bir seviyede çalışır, ancak durum tespiti ve biraz analiz ile herhangi bir uygulama arasındaki ağ iletişimini gizlice dinleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın