Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Profil Oluşturucuları Kullanma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Profil Oluşturucuları Kullanma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Sayfa Sıralamaları

Profil Oluşturucuları Kullanma

Profil Oluşturmayı Neden ve Ne Zaman Kullanmalısınız?

Profil oluşturma terimi, geleneksel olarak performans darboğazlarını bulmak ve düzeltmek için yöntem yürütme sürelerini ölçme sürecini tanımlamak için kullanılır. Bununla birlikte, Java dünyasında bu terim, çeşitli ölçümlerin toplanmasını ve çalışma zamanı iş parçacığı ve nesne hata ayıklamasına izin verecek şekilde genişletildi.

Bir Java uygulaması için bir profil oluşturucu kullanmanın nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Performansı artırmak için yığın kullanımını ve çöp toplama sıklığını araştırmak
  • Bellek sızıntılarını bulmak ve düzeltmek için nesne tahsisine ve referanslara göz atmak için
  • Kilitleme ve veri yarışı sorunlarını bulmak ve performansı artırmak için iş parçacığı ayırma ve eşitlemeyi araştırmak
  • Performansı artırmak için pahalı yöntemleri belirlemek
  • İç yapısını daha iyi anlamak için çalışma zamanında bir uygulamayı araştırmak

Profil oluşturma genellikle geliştirme aşamasından sonra yapılır ve henüz bir profil oluşturucu kullanmadıysanız ufuk açıcı olabilir. Bir profil oluşturucu kullanmanın üç ana üst düzey hedefi, uygulama performansını iyileştirmek, kodda bulunması zor olan hataları düzeltmek ve iş mantığını gerçekleştirirken çalışma zamanında uygulamada neler olup bittiğini anlamaktır.

Java için En İyi Profilciler

Etkili olmak için doğru araçlara ihtiyacınız var. Java için en iyi bilinen üç profil oluşturucu, Quest Software tarafından JProbe Suite (ilk olarak KLGroup tarafından geliştirilmiştir), Borland tarafından OptimizeIt Suite ve ej-technologies tarafından JProfiler’dır. Üçü de iyidir ve işi neredeyse eşit derecede iyi yapabilir.

Profil oluşturma, bellek hata ayıklama ve iş parçacığı hata ayıklama için ayrı araçlara sahip olmanın aksine, JProfiler’ın tüm işlevleri tek bir uygulamada bütünleştirmesini seviyorum. JProbe muhtemelen bu türden ilk araçtı ve hala en iyisidir.

Diğer araçlarda bulunan işlevselliği sağlamanın yanı sıra, nesneleri dikdörtgen düğümler olarak gösteren ve nesne grafiklerinde çeşitli şekillerde gezinmeye izin veren düzgün bir yığın grafik penceresi sağlar.

Diğer araçlar, nesne grafiğini yalnızca bir ağaç olarak gösterir, bu da gösterimi basitleştirir ancak görsel değildir. Bu, JProbe’un diğer ekstra özelliklerinin yanı sıra, onu bellek hata ayıklaması için tercih ettiğim araç haline getiriyor. Bu bölümün geri kalanında öncelikle onu kullanacağız, ancak tercih ettiğiniz veya lisansına sahip olduğunuz aracı seçmekte özgürsünüz.

Performansı Artırmak İçin Yığın Kullanımı ve Çöp Toplama Sıklığının İncelenmesi

Çöp toplama, Java’nın harika bir özelliğidir ve geliştiricileri tahsis edilen nesneleri açık bir şekilde serbest bırakma zorunluluğundan kurtarır. Bu basitlik için ödenen bedel, çöp toplama çalıştığında ortaya çıkan performans yüküdür.

JVM’nin en son sürümleri, eşzamansız olarak çalışabilen kuşaksal çöp toplamayı kullanır; Bu iyileştirmelerden sonra bile, ek yük hala önemli. Çöp toplamanın uygulama performansı üzerindeki etkisini hafife almak kolaydır.

Diğer profil oluşturucuların yanı sıra JProbe, çalışan bir uygulama için çalışma zamanı yığını özet grafiğini gösterir. Gösterildiği gibi ayrılan hafızanın ve kullanılabilir boş hafızanın toplam boyutunun izlenmesini sağlar.

Ayırma isteğini karşılamak için yeterli boş bellek olmadığında, JVM, kullanılmayan nesneler tarafından kullanılan belleği boşaltmak için birinci nesil çöp toplama işlemini çalıştırır. İlk nesil, tüm nesne grafiğinin zaman alıcı yinelemesinden kaçınmak için yalnızca son zamanlarda tahsis edilen nesnelere bakar. Yeterli bellek boşaltılmamışsa, tam çöp toplama çalıştırılır.

Tam çöp toplama, genellikle aktif iş parçacıkları ve statik değişkenler tarafından başvurulan nesneler olan nesne ağacının köklerinden başlar ve kökten ulaşılabilen tüm nesneleri tanımlar.

Kökten erişilemeyen nesneler (yani, kök nesneden başlayan bir referans grafiğin parçası olmayan nesneler) çöp toplama için işaretlenir.

Tam çöp toplama yeterli belleği boşaltmazsa, JVM işletim sisteminden daha fazla bellek ayırmasına izin verilip verilmediğini kontrol eder. İzin verilen maksimum sınıra ulaştıysa veya işletim sistemi daha fazla bellek sağlayamazsa, OutOfMemory istisnası atılır.


e-devlet işkur profil oluşturma
İŞKUR profil oluşturma hatası
işkur.gov.tr profil oluşturma
İşkur profil oluşturma nedir
İŞKUR profil oluşturma video
İŞKUR profil düzenleme
Kişinin İŞKUR kaydı var fakat profil oluşturması gerekir
E-Devlet profil oluşturma


Gördüğünüz gibi, birçok yeni nesne oluşturmak, karmaşık ve zaman alan işlemlerle sonuçlanabilir. JVM, iş mantığını gerçekleştirmek yerine işlemci süresini bellek yönetimine harcayabilir. İçindeki grafik, optimize edilmiş maksimum yığın boyutuna sahip olmayan bir uygulamanın bellek kullanımını gösterir.

Kullanılan yığın miktarındaki her düşüş, bir çöp toplamanın sonucudur. JVM’nin sık sık çöp toplamayı çalıştırması gerektiğini görebilirsiniz çünkü çok az boş bellek var. Yığın boyutunun maksimum değeri, java komut satırına -Xmx parametresi kullanılarak ayarlanır. Maksimum yığın boyutunun 5 MB’tan 16 MB’a çıkarılması, gösterilen yığın özeti grafiğini oluşturur.

Uygulamanın performansı önemli ölçüde iyileştirildi çünkü çöp toplama, daha önce neredeyse 30 kez çalıştırılmasına kıyasla yalnızca 3 kez çalıştırıldı. Yığının en uygun boyutunu belirlemek için kullanılabilecek sabit bir kural yoktur.

Bazen birkaç çöp toplama döngüsünü çalıştırmak, daha fazla nesneyi yinelemesi gereken bir döngüyü çalıştırmak kadar hızlı olabilir. Belirli bir uygulama için başlangıç ve maksimum yığın boyutları değerleri ile denemeler yapmak, o uygulama için en iyi ayarı bulmanın tek güvenilir yoludur.

Java uygulamalarında bellek sızıntısı olması artık bir yenilik değil. Bunlar, C++ gibi daha düşük seviyeli dilleri karıştıran sızıntıların aynı türü değildir, ancak yine de sızıntılardır çünkü ayrılan bellek, boş havuza geri salınmaz. Daha önce öğrendiğiniz gibi, Java çöp toplama, erişilemeyen nesneler tarafından tutulan belleği serbest bırakır.

Bir nesnenin kendisine bir referansı varsa, bir daha kullanılmasa bile çöp toplama için uygun değildir. Örneğin, bir nesne bir diziye yerleştirilir ve ondan hiç çıkarılmazsa, her zaman bellekte kalır. Bazen kalan nesneler olarak adlandırılan bu nesneler, zamanla kullanılabilir tüm boş belleği tüketebilir ve OutOfMemory istisnasına neden olabilir. Nesne, diğer nesnelerden oluşan büyük bir ağaca atıfta bulunduğunda, ki bu genellikle uygulamalarda söz konusudur, sorun büyütülür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın