Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Öğeleri Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Öğeleri Oluşturma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Öğeleri Oluşturma, Kaldırma ve Değiştirme

DOM ayrıca HTML/JavaScript ortamında kullanabileceğiniz belgenin yapısını değiştirmek için yöntemler sağlar (JavaScript aracılığıyla XML dönüştürme yaparsanız daha fazlası vardır). Yalnızca mevcut öğeleri değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda yenilerini oluşturabilir ve eskilerini de değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

JavaScript ile geliştirilmiş ancak yalnızca buna bağlı olmayan web ürünleri oluşturmak istediğinizde tüm bunlar vazgeçilmezdir. Tüm kullanıcı geri bildirimlerinizi uyarı, onaylama ve istem açılır pencereleri aracılığıyla vermediğiniz sürece, size sağlanacak HTML öğelerine güvenmek zorunda kalacaksınız.

Ancak, JavaScript’inizin çalışması için ihtiyacınız olan HTML yalnızca JavaScript etkinleştirildiğinde anlamlı olduğundan, komut dosyası desteği olmadığında mevcut olmamalıdır. Fazladan bir SPAN kimseye zarar vermez, ancak kullanıcıya harika işlevsellik (tarih seçme araçları gibi) sunan ancak çalışmayan form kontrolleri bir sorundur.

Web tasarımında oldukça yaygın olan bir sorunu gidermek için bu yöntemleri kullanalım: Gönder düğmelerini bağlantılarla değiştirmek. Form verilerini göndermenin iki yolu vardır: Gönder düğmesi veya resim düğmesi (aslında, Enter tuşuna basmayı sayarsanız üç tane vardır).

Gönder düğmeleri, işletim sistemleri ve tarayıcılar arasında tutarlı bir şekilde biçimlendiremeyeceğiniz için birçok tasarımcı için bir baş belasıdır. Görüntü düğmeleri, yerelleştirmeye sahip sitelerde çok fazla çalışma gerektirdiğinden bir sorundur ve bir ziyaretçi daha büyük bir yazı tipi ayarına sahip olduğunda yeniden boyutlandırılmazlar (boyutlarını ems olarak tanımlamazsanız, bu da hoş olmayan pikselleşme bozukluklarına neden olur).

Bağlantılar çok daha güzeldir, çünkü onları CSS ile biçimlendirebilirsiniz, yeniden boyutlandırılırlar ve yerelleştirilmiş bir veri kümesinden kolayca doldurulabilirler. Bağlantılarla ilgili sorun, onlarla bir form göndermek için JavaScript’e ihtiyacınız olmasıdır. Bu nedenle, tembel veya çok meşgul geliştiricinin bu ikileme yanıtı, formu javascript: protokolünü kullanarak gönderen bir bağlantıdır (birçok kod oluşturucu veya çerçeve aynı şekilde çıkacaktır).

Bu kitapta çok daha önce, bunun bir seçenek olmadığını, JavaScript olmadan bunun ölü bir bağlantı olacağını ve formu göndermenin hiçbir yolu olmayacağını belirledim. Her iki dünyanın da en iyisine sahip olmak istiyorsanız, JavaScript olmayan kullanıcılar için basit bir Gönder düğmesi ve komut dosyası oluşturma etkin olanlar için bir bağlantıya sahip olmak istiyorsanız, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

1. Belgenin tüm INPUT öğelerini gözden geçirin.
2. Türün gönderilip gönderilmediğini test edin.
3. Durum bu değilse, döngüye devam edin, sığdırmak için atlayın.
4. Durum buysa, bir metin düğümü ile yeni bir bağlantı oluşturun.
5. Metin düğümünün düğüm değerini, INPUTelemanın değerine ayarlayın.
6.Bağlantıyı geçersiz javascript’e ayarlayın:document.forms[0].gönder
7. Giriş öğesini bağlantıyla değiştirin.

Ancak, işlevin önemli bir kusuru vardır: Gönder düğmesinin ardından daha fazla girdi öğesi olduğunda başarısız olur. Gönder düğmesinden sonra başka bir giriş yapmak için HTML’yi değiştirin.


ArrayList java. Kullanımı
Java ArrayList oluşturma
ArrayList Örnekleri java.
Java. liste oluşturma
ArrayList Örnekleri C
Arraylist Nedir
Java ArrayList yazdırma
Java package nedir


“Gönder” Gönder düğmesinin bir bağlantı ile değiştirilmediğini göreceksiniz. Bunun nedeni, dizinin boyutunu değiştiren bir girdi öğesini kaldırmanız ve döngünün ulaşması gereken öğelerle senkronize olmamasıdır.

Bu sorunun çözümü, bir öğeyi her kaldırdığınızda döngü sayacını azaltmaktır. Ancak, döngü sayacını dizinin uzunluğuyla karşılaştırarak döngünün zaten son yinelemede olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir (yalnızca sayacı azaltmak, orada olmayan bir öğeye erişmeye çalıştığı için komut dosyasının başarısız olmasına neden olur) .

■Formların bu betiğin bozulacağı bir kullanılabilirlik yönü olduğuna dikkat edin: Formlarda bir Gönder düğmesi varken Enter düğmesine basarak gönderebilirsiniz. Tüm Gönder düğmelerini kaldırdığımızda, bu artık mümkün olmayacaktır.

Çözüm, boş bir görüntü düğmesi eklemek veya Gönder düğmelerini kaldırmak yerine gizlemektir. Bir sonraki bölümde bu seçeneğe geri döneceğiz. Diğer kullanılabilirlik endişesi, form öğelerinin anında tanınabilirliğini kaybederken, formların görünüşünü ve verdiği hissi değiştirmeniz gerekip gerekmediğidir.

Ziyaretçiler, formların tarayıcılarında ve işletim sistemlerinde nasıl göründüğüne alışkındır; bunu değiştirirseniz, etkileşimli öğeleri aramaları gerekecek ve başka işlevler bekleyebilirler. İnsanlar, kişisel verileri ve para işlemleri konusunda formlara güveniyor; kafalarını karıştırabilecek her şey kolayca bir güvenlik sorunu olarak algılanıyor.

NOSCRIPT’ten Kaçınmak

SCRIPT öğesinin NOSCRIPT’te bir karşılığı vardır. Bu öğenin asıl amacı ziyaretçilere JavaScript olmadığında alternatif içerik sağlamaktı. Semantik HTML, belge içinde komut dosyası bloklarının kullanımını reddeder (gövde yalnızca belgenin yapısına katkıda bulunan öğeleri içermelidir ve SCRIPT bunu yapmaz); NOSCRIPT kullanımdan kaldırıldı. Ancak, bir güvenlik önlemi olarak NOSCRIPT kullanımını savunan Web’de birçok erişilebilirlik eğitimi bulacaksınız.

Sayfaya bir <noscript> etiketinin içine, siteyi tam olarak kullanmak için JavaScript’e ihtiyacınız olacağını açıklayan bir mesaj eklemek cazip geliyor ve soruna gerçekten kolay bir yaklaşım gibi görünüyor. Bu nedenle birçok geliştirici, W3C’nin NOSCRIPT’i reddetmesine veya neden için HTML geçerliliğini feda etmesine kaşlarını çattı.

Ancak, DOM yöntemlerini kullanarak sorunu çözebilirsiniz. Mükemmel bir dünyada, yalnızca daha hızlı çalışan ve bazen komut dosyası kullanılabilir olduğunda kullanımı daha kolay olan web sitelerinin çalışması için JavaScript’e ihtiyaç duyan herhangi bir web sitesi olmazdı.

Ancak gerçek dünyada, bazen, yalnızca komut dosyası oluşturmaya bağlı kod üreten hazır ürünler veya çerçeveler kullanmanız gerekecektir. Yeniden mühendislik yapmak veya bunları daha az rahatsız edici sistemlerle değiştirmek bir seçenek değilse, ziyaretçilere sitenin çalışması için komut dizisine ihtiyaçları olduğunu söylemek isteyebilirsiniz.

Bunun gibi bir mesaj pek yardımcı olmaz, en azından yapmanız gereken, komut dosyası oluşturmayı etkinleştiremeyen ziyaretçilerin (örneğin, güvenlik tehdidi oluşturduğu için komut dosyası oluşturmayı kapatan bankalar ve finans şirketlerindeki çalışanlar) sizinle iletişim kurmasına izin vermektir.

Modern komut dosyası oluşturma, bu sorunu diğer taraftan ele alır: bazı bilgiler verir ve komut dosyası kullanılabilir olduğunda bunları değiştiririz. Komut dosyasına bağlı bir uygulama olması durumunda, bu olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın