Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kampanya Parametrelerini Belirlemek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kampanya Parametrelerini Belirlemek

PPC Reklamları

Kampanya Parametrelerini Belirlemek

İlk kampanyanızı oluşturmadan önce, bir dizi farklı parametre belirtmeniz gerekir. Belirtildikten sonra, bu parametreler o kampanyadaki tüm reklam grupları ve reklamlar için geçerlidir.

Kampanyayı oluşturmadan önce bu seçeneklerin her biri için stratejinizi belirlemeniz gerekir. Elbette, kampanyanız bazı yararlı sonuçlar döndürdükten sonra bu ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ve kampanyanıza gerçek dünya performansına göre ince ayar yapmak her zaman iyidir. Ne tür parametrelerden bahsediyoruz? Bir sürü var ve her birine ayrı ayrı bakacağız.

İsim

Her kampanyanın bir isme ihtiyacı vardır. Kampanyanın ne yaptığını veya neyi başarmayı umduğunuzu biraz açıklayan bir ad belirtmelisiniz.

Konumlar

Burada coğrafi konumlardan, ülkenin veya dünyanın hedeflemek istediğiniz bölgelerinden bahsediyoruz. Reklamlarınızı tüm dillerde ve bölgelerde veya yalnızca belirli coğrafi konumlardaki kullanıcılara göstermeyi seçebilirsiniz. Örneğin, reklamınızı yalnızca ABD’deki kullanıcılara veya yalnızca belirli bir eyalette yaşayan kullanıcılara veya yalnızca belirli bir şehirde veya posta kodunda yaşayan kullanıcılara göstermeyi seçebilirsiniz.

Belirli bir yer seçmek, bir kıtadan müşteri çekmek istemediğiniz yerel işletmeler için en iyi yaklaşımdır.

Demografi

AdWords, reklamınızı cinsiyete ve yaş aralığına göre filtrelemenize olanak tanır. Yani, erkeklere veya kadınlara veya bir veya daha fazla belirli yaş grubundaki kişilere göstermeyi seçebilirsiniz. Örneğin, reklamınızı yalnızca 25 ila 34 yaş arasındaki kadınlara göstermek isteyebilirsiniz; Google bunu yapmanıza izin verir.

Yalnızca bir cinsiyete veya belirli bir yaş grubundaki kullanıcılara hitap eden bir ürün veya hizmetiniz varsa demografik filtreleme yararlıdır.

Ağlar

AdWords denilince çoğu kişinin aklına Google’ın arama sonuçları sayfalarında görüntülenen metin reklamlar gelir. Ancak Google’ın arama sayfaları, AdWords ağının yalnızca bir parçasıdır; reklamlarınızı aşağıdaki yerlerin herhangi birinde veya tümünde görüntüleyebilirsiniz:

  • Google’ın arama sayfaları
  • Google’ın arama ortakları
  • Google’ın satış ortağı siteleri (AdSense programının parçası olan üçüncü taraf web siteleri)

Ağın tüm bu bölümlerinde, bazılarında veya yalnızca seçtiğiniz bağlı web sitelerinde görüntülemeyi seçebilirsiniz. Örneğin, üçüncü taraf sitelerde görüntülemeyi bırakarak yalnızca Google’ın arama sayfalarında ve arama ortaklarında görüntülemeyi seçebilirsiniz. Veya Google’ın arama sayfalarını atlayabilir ve yalnızca üçüncü taraf içerik sayfalarında görüntüleyebilirsiniz. Bu senin seçimin.

Ağdaki bağlı sitelerde, Google arama sitesindeki reklamlara kıyasla daha düşük bir TBM ödersiniz; ancak, muhtemelen daha düşük bir tıklama oranıyla da karşılaşacaksınız.


Google UTM Builder
Google Ads özel parametreler
Google Analytics
UTM link oluşturma
Google utm
UTM builder
google analytics’te hedef oluşturmak için hangileri gerekir?
Link kısaltma


Cihazlar

Benim gibiyseniz, biraz bilgisayar merkezlisiniz; Web tabanlı reklamları düşündüğünüzde, bunların bir tür kişisel bilgisayardaki bir web tarayıcısında görüntülendiğini tasavvur edersiniz. Ancak iPhone’larda ve diğer mobil cihazlarda giderek daha fazla İnternet erişimi oluyor ve Google bunun farkındadır.

Bu nedenle Google, reklamlarınızın hangi tür cihazlarda görünmesini istediğinizi belirtmenize izin verir. Reklamlarınızı yalnızca bilgisayarlarda veya yalnızca mobil cihazlarda (iPhone gibi) veya tüm cihazlarda görüntüleyebilirsiniz. Seyahat edenler veya hareket halindeki kişiler için tasarlanmış bir hizmet sunuyorsanız, yalnızca mobil cihazlar seçeneğini tercih etmek isteyebilirsiniz.

Teklif Verme

Bu, reklamlarınız için ödemek istediğiniz fiyatı kampanya kurulum sürecinin çok önemli bir parçasıdır. Google, tıklamalar için manuel veya otomatik olarak teklif vermenize izin verir; otomatik seçenek, hedef bütçeniz için aldığınız tıklama sayısını en üst düzeye çıkarmaya çalışır.

Çoğu reklamveren için Otomatik seçeneği, Google’ın her tıklama için girdiğiniz teklif sınırına kadar, ancak asla bu sınırı aşmayan uygun miktarda teklif vermesine olanak tanıdığından, gitmek için daha iyi bir yoldur. Bu yaklaşımla, manuel olarak tek bir tutar teklif ettiğinizde yapabileceğiniz gibi, herhangi bir anahtar kelime için fazla harcama yapmamanızı sağlarsınız.

Teklifinizi tıklamalar yerine dönüşümlere veya gösterimlere odaklamayı da seçebilirsiniz. Belirli öğeleri doğrudan reklamlarınızdan satmaya çalışıyorsanız, dönüşüm teklifi iyidir, gösterim teklifi ise resim veya marka odaklı reklamlar için en iyisidir. Tıklama teklifi, sitenize trafik çeken her türlü tanıtım için iyi olduğundan en yaygın yöntem olmaya devam ediyor.

Dönüşümlere odaklanırsanız, edinme başına maliyet (EBM) temelinde ödeme yaparsınız. Gösterimlere odaklanırsanız, bin gösterim başı maliyet (BGBM) temelinde ödeme yaparsınız.

BGBM’yi (gösterimler) yalnızca Google içerik ağındaki reklamlar için kullanabilirsiniz, Google arama sonuçları sayfalarında görüntülenen reklamlar için kullanamazsınız.

Bütçe

Kampanyanız için bir günlük bütçe belirlersiniz. Bu, bu kampanyadaki tüm reklamlar için günde harcamak istediğiniz maksimum para miktarıdır. Belirleyebileceğiniz minimum veya maksimum değer yoktur; Makul sayıda reklam gösterecek kadar, ancak karşılayabileceğiniz sınırlar dahilinde harcama yapın.

Pozisyon Tercihi

Varsayılan olarak, reklamlarınız görüntülenen sayfalarda herhangi bir yerde görünebilir. Bununla birlikte, manuel teklif vermeyi seçerseniz, tercih edilen bir konumu hedeflemek için AdWords’ün tekliflerinizi otomatik olarak yönetmesini sağlayabilirsiniz.

Teslimat Yöntemi

Varsayılan olarak, reklamlarınız zaman içinde eşit aralıklarla yerleştirilir; 24 saatlik bir süre boyunca görünürler. Bununla birlikte, manuel teklif vermeyi seçerseniz, reklam gösterimini hızlandırabilir, böylece reklamlarınız gün içinde daha hızlı ve daha erken görünür.

Takvim

Doğal olarak, kampanyanızın ne kadar süreyle yayınlanmasını istediğinizi AdWords’e söylemelisiniz. Bu amaçla, kampanyanız için başlangıç ve bitiş tarihlerini belirtmeniz gerekir.

Reklam Rotasyon

Optimize edilmiş bir rotasyon olmadan, tüm reklamlarınız aşağı yukarı eşit bir şekilde dönüşümlü yayınlanır. Diğer bir deyişle, düşük performans gösteren reklamlarınız, yüksek performans gösteren reklamlarınız kadar sık görünür.

Daha yüksek performanslı reklamlarınıza daha fazla öncelik vermeyi tercih ederseniz, reklam rotasyonunu optimize etmeyi seçebilirsiniz. Bu seçenekle, AdWords, tıklama oranı daha yüksek olan reklamları, TO’su düşük olan reklamlarınıza göre daha sık görüntüler. (Optimize edilmiş reklam rotasyonu, varsayılan ayardır.)

Sıklık Sınırı

Google’ın içerik ağındaki reklamlar için, belirli bir kullanıcı belirli bir reklamı göründüğü sıklıkta görebilir. Tek bir kullanıcıyı aşırı sıkmak istemiyorsanız, sıklık sınırı uygulayabilirsiniz, yani benzersiz bir kullanıcının reklamlarınızı görme sayısını sınırlayabilirsiniz.

Sıklık sınırı, reklamınızı herhangi bir kullanıcıya aşırı göstermeden daha fazla bireysel kullanıcıya gösterir. Bununla birlikte, sıklık sınırını devre dışı bırakmak, en yüksek potansiyele sahip müşterilerinize daha fazla gösterim sunacak ve bu da teorik olarak TO’yu ve satışları artırmaya yardımcı olabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın