Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java Programlama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java Programlama – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Java Programlama

JavaTM’de kriptografik programlama güvenli sistemlerin “büyük resmini” sunar ve hızlı bir şekilde kriptografinin özelliklerine geçer. Güvenli sistem tasarımını tanımlayarak başlıyorum. Daha sonra kriptografinin ne olduğunu ve güvenli sistem geliştirmedeki rolünü açıklayacağım. Bu bölüm, bir çift “tanıtıcı” örnekle sona eriyor: çalışmanın geri kalanında iştahınızı kabartacak iki kısa Java uygulaması.

Güvenli Sistemler

Bilgisayar uygulamaları insanların iş yapmasını sağlar. Uygulamalar, insanları, faks makinelerini, beyaz tahtaları, kredi kartlarını, kağıt formları ve tüm sistemi çalıştıran diğer her şeyi de içeren daha büyük bir sistemin (genellikle bir işletmenin) parçalarıdır. Güvenli sistemler, insanların yapmamaları gereken şeyleri yapmalarını zorlaştırır.

Örneğin bir banka güvenli bir sistem olarak tasarlanır. İster gişeden, ister bankamatikten, ister telefonla başkasının hesabından para çekememelisiniz. Tabii ki, veznedara rüşvet verebilir veya banka makinesini parçalarına ayırabilirsiniz, ancak bunlar genellikle maliyete değmez.

Güvenli sistemler, sistemin herhangi bir bileşenini kırmanın maliyeti, ödüllerden daha ağır basacak şekilde tasarlanmıştır. Maliyet genellikle hem yasal hem de kişisel olarak para, zaman ve risk olarak ölçülür.

Kırma sistemlerinin faydaları genellikle kontrol, para veya para karşılığında satılabilen bilgilerdir. Sistemin güvenliği, koruduğu kaynaklarla orantılı olmalıdır; Örneğin, bir aracı kuruma girmek, bir dergi abonelik listesine girmekten çok daha zor olmalıdır.

“Güvenli sistemler” terimi biraz yanıltıcıdır; sistemlerin güvenli veya güvensiz olduğunu ima eder. Gerçekte, mutlak bir güvenlik yoktur. Yeterli zaman ve para verilirse her sistem bozulabilir. Tekrar belirteyim, her sistem bozulabilir. Daha güvenli ve daha az güvenli sistemler var, ancak tamamen güvenli sistemler yok. İnsanlar güvenli sistemlerden bahsettiklerinde, güvenliğin bir endişe kaynağı olduğu veya tasarımın bir parçası olarak kabul edildiği sistemleri kastederler.

Uygulama programcısının işi, sistemdeki diğer herhangi bir bileşen kadar kırılması maliyetli bir uygulama yapmaktır. Güvenli bir uygulama oluşturmak genellikle üç yollu bir dengeleme eylemi içerir. Uygulamanızın bozulmasının maliyeti, hem uygulamanın maliyeti hem de uygulamanın kullanım kolaylığı ile dengelenmelidir.

Çok güvenli bir uygulama oluşturmak için bir milyon dolar harcayabilirsiniz, ancak zorla girmenin maliyetinin yalnızca binlerle ölçülmesi mantıklı olmaz. Bunun yerine orta düzeyde güvenli bir uygulama oluşturabilirsiniz, ancak kullanımı çok zorsa size bir faydası olmaz.

Herhangi bir uygulamanın güvenliği, üzerinde çalıştığı platformun güvenliği ve uygulamanın kendisinde tasarlanan güvenlik özellikleri tarafından belirlenir. Bu bölümde daha sonra platform güvenliği hakkında konuşacağım.

Bir uygulamaya programlanabilen güvenlik kavramlarını açıklar. Uygulamaların güvenlik için kullandığı en önemli araç, matematiğin gizli yazılarla ilgilenen bir dalı olan kriptografidir.

Bu ciddi bir şey! Ne yazık ki, uygulama geliştirmede, güvenlik genellikle zamanımız olursa bunu daha sonra ekleyeceğiz listesine indirgenir. Güvenlik, sonradan ihmal edilen bir düşünce değil, en başından itibaren tasarımınızın bir parçası olmalıdır.

Uygulamanızın barındırdığı bilgiler değerlidir. Uygulamanın kullanıcıları bu bilgilere değer verir; bu, kullanıcıların rakiplerinin ve çok sayıda üçüncü tarafın da bilgileri değerli bulabileceği anlamına gelir. Bu bilgiyi çalmanın maliyeti, değerine kıyasla küçükse, başınız belada demektir.

İnternet uygulamalarının hızlı büyümesi, bilgisayar suçu fırsatlarının hızla artmasıyla yakından gölgeleniyor. İnternet güvenli bir yer değil. Yalnızca güçlü ve iyi korunan uygulamaların orada yeri vardır. Kapalı bir şirket ağında bile, yetkili kullanıcıların zarar görmesini veya kaybolmasını sınırlamak için uygulamalar güvenli olmalıdır. Ağa bağlı olmayan tek bir bilgisayarda bile, yetkisiz kullanıcılardan kaynaklanan hasar veya kayıpları sınırlamak için uygulamalar güvenli olmalıdır.

Bilgisayar güvenliği alanı büyüleyici ve değişkendir. İçinde, kötü uygulanan kriptografinin tehlikeleri hakkında vaaz veren ateş ve kükürtlü güvenlik uzmanları, hükümetin herkesin e-postalarını okuduğuna inanan paranoyak pervane kafaları ve neden Sun’ı anlayamayan iri gözlü programcılar bulabilirsiniz. O lanet kum havuzu olayıyla hayatlarını çok zorlaştırdılar. Tüm alanı gölgede bırakan, hayal edilemez ve anlaşılmaz kriptanalitik gücün göz korkutucu bir devi olan Ulusal Güvenlik Teşkilatıdır.

Ayrıca ABD hükümeti, bazı kriptografik yazılımları silah olarak sınıflandırıyor ve ihracatını sınırlıyor. Sonuç olarak, bir çadır canlandırması ve Yıldız Savaşları’nın bir kombinasyonu. Kriptografik algoritmaların arkasındaki hikayeler, matematiğin kendisinden çok daha ilginç.

Bu çalışma, Java Güvenlik API’sindeki kriptografik sınıfları açıklamaktadır. Güvenlik API’si yeni ve heyecan vericidir, ancak Java programlarını bir anda güvenli hale getirmeyecektir. Güvenlik, aldatıcı, gelişen bir akıl oyunudur. Bu yazı dizisinin amacı, Java uygulamalarınızı daha güvenli hale getirmek için kriptografiyi nasıl kullanabileceğinizi açıklamaktır.


Java PROGRAMLAMA dili PDF
Java ile PROGRAMLAMAYA Giriş – PDF
Java programlama kitabı
Java programlama dili öğrenme
Java Ders Notları PDF
Java programlama dili Nedir
Java programlama İndir
Java programlama dili ile neler yapılabilir


Kriptografi

Kriptografi gizli yazma bilimidir. Matematiğin bir dalı, kriptolojinin bir parçası. Kriptolojinin, kriptografiyi kırma (analiz etme) bilimi olan kriptanaliz adında bir çocuğu daha vardır.

Uygulamaların temel güvenlik endişeleri kriptografi ile giderilir. İlk olarak, uygulamaların, kullanıcıların söyledikleri kişi olduklarına dair güvenceye ihtiyacı vardır. Kimlik doğrulamaya kimlik doğrulama denir. Fiziksel dünyada, ehliyet bir tür kimlik doğrulamadır. Bilgisayar kullandığınızda, kimliğinizi doğrulamak için genellikle bir ad ve parola kullanırsınız. Kriptografi, imzalar ve sertifikalar adı verilen daha güçlü kimlik doğrulama yöntemleri sağlar.

Bilgisayar uygulamalarının verilerini yetkisiz erişime karşı koruması gerekir. İnsanların verilerinizi gözetlemesini istemezsiniz (gizlilik istersiniz) ve bilginiz olmadan birisinin verileri değiştirmesini istemezsiniz (verilerinizin bütünlüğünden emin olmak istersiniz). Örneğin, bir diskte depolanan veriler, görüntülenmeye veya çalınmaya açık olabilir. Bir ağ üzerinden iletilen veriler, her türlü alçakça saldırıya maruz kalır. Yine, kriptografi çözümler sunar.

Peki kriptografi ile neler yapabilirsiniz? Buradakiler sadece birkaç örnek bulunuyor:

Güvenli ağ iletişimi

Kriptografi, verilerinizi hırsızlardan ve sahtekarlardan koruyabilir. Çoğu web tarayıcısı artık bilgileri İnternet üzerinden iletilmeden önce şifreleyen bir şifreleme protokolü olan SSL’yi desteklemektedir. SSL, kredi kartı numaranızı kullanarak, numaranın çalınacağından endişe duymadan bir şeyler satın almanızı sağlar.

Güvenli sabit disk

Sabit diskinizdeki dosyaları şifreleyebilirsiniz, böylece düşmanlarınız bilgisayarınıza fiziksel erişim sağlasalar bile verilerinize erişemezler.

Güvenli e-posta

E-postanın çalınması ve sahteciliği herkesin bildiği gibi kolaydır. Kriptografi, sahte e-posta yapmayı ve diğer kişilerin mesajlarını okumayı zorlaştırabilir.

Kriptografi ağırlıklı olarak matematiksel olsa da, bu çalışmada çok fazla matematik yoktur. Java Security API ile ilgili gerçekten güzel şeylerden biri, herhangi bir iyi yazılım kitaplığı gibi çok fazla karmaşıklığı gizlemesidir. Security API, Signature ve Cipher gibi kavramları ortaya çıkarır ve altta yatan ayrıntılarla sessizce ilgilenir.

Kaputun altında neler olup bittiği hakkında çok fazla şey bilmeden bir Java uygulamasında kriptografiyi etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Elbette bu, Güvenlik API’sini doğru şekilde yazmak için Sun’a güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu kitap size ağlamayı kullanmak için bilmeniz gerekenleri söylemelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın