Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İstemciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İstemciler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Değişmez Nesneler

Değişmez nesnelerin özgürce paylaşılabilmesinin bir sonucu, hiçbir zaman savunma kopyaları yapmak zorunda kalmamanızdır. Aslında, hiçbir zaman kopya yapmak zorunda değilsiniz çünkü kopyalar sonsuza kadar orijinallerine eşdeğer olacaktır.

Bu nedenle, değişmez bir sınıf üzerinde bir klon yöntemi veya kopya oluşturucu (Madde 10) sağlamanız gerekmez ve sağlamamalısınız. Bu, Java platformunun ilk günlerinde iyi anlaşılmamıştı, bu nedenle String sınıfının bir kopya oluşturucusu var, ancak nadiren kullanılmalıdır.

Yalnızca değişmez nesneleri paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda içlerini de paylaşabilirsiniz. Örneğin, BigInteger sınıfı dahili olarak bir işaret büyüklüğü gösterimi kullanır. İşaret bir int ile temsil edilir ve büyüklük bir int dizisi ile temsil edilir. Negate yöntemi, benzer büyüklükte ve zıt işaretli yeni bir BigInteger üretir. Diziyi kopyalaması gerekmez; yeni oluşturulan BigInteger, orijinal ile aynı dahili diziye işaret eder.

Değişmez nesneler, değiştirilebilir veya değişmez olsun, diğer nesneler için harika yapı taşları oluşturur. Bileşen nesnelerinin altında değişmeyeceğini biliyorsanız, karmaşık bir nesnenin değişmezlerini korumak çok daha kolaydır.

Bu ilkenin özel bir durumu, değişmez nesnelerin harika harita anahtarları ve set öğeleri oluşturmasıdır; harita veya setin değişmezlerini yok edecek şekilde harita veya sette olduklarında değerlerinin değişmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Değişmez sınıfların tek gerçek dezavantajı, her bir farklı değer için ayrı bir nesne gerektirmeleridir. Bu nesneleri oluşturmak, özellikle büyüklerse maliyetli olabilir. Örneğin, bir milyon bitlik BigInteger’ınız olduğunu ve onun düşük değerli bitini tamamlamak istediğinizi varsayalım.

flipBit yöntemi, orijinalinden yalnızca bir bit farklı olan, yine bir milyon bit uzunluğunda yeni bir BigInteger örneği oluşturur. İşlem, BigInteger’ın boyutuyla orantılı zaman ve alan gerektirir. Bunu java.util.BitSet ile karşılaştırın. BigInteger gibi, BitSet de keyfi olarak uzun bir bit dizisini temsil eder, ancak BigInteger’den farklı olarak BitSet değişkendir. BitSet sınıfı, sabit zamanda bir milyon bitlik örneğin tek bir bitinin durumunu değiştirmenize izin veren bir yöntem sağlar.

Her adımda yeni bir nesne oluşturan ve sonunda nihai sonuç dışındaki tüm nesneleri atan çok adımlı bir işlem gerçekleştirirseniz performans sorunu büyür. Bu sorunla başa çıkmak için iki yaklaşım vardır. Birincisi, hangi çok adımlı işlemlerin yaygın olarak gerekli olacağını tahmin etmek ve bunları ilkel olarak sağlamaktır.

İlkel olarak çok adımlı bir işlem sağlanırsa, değişmez sınıfın her adımda ayrı bir nesne oluşturması gerekmez. Dahili olarak, değişmez sınıf keyfi olarak akıllı olabilir. Örneğin, BigInteger, modüler üs alma gibi çok adımlı işlemleri hızlandırmak için kullandığı, pakete özel değiştirilebilir bir “tamamlayıcı sınıfa” sahiptir.

Daha önce ana hatlarıyla belirtilen tüm nedenlerden dolayı değiştirilebilir tamamlayıcı sınıfı kullanmak çok daha zordur, ancak neyse ki buna gerek yoktur. BigInteger’ın uygulayıcıları sizin için tüm zor işleri yaptı.


İstemci Nedir
İstemci işlem için kısıtlandı ne demek
Sunucu ve istemci Nedir
İstemci ne demek LoL
İstemci güncelleme
Maksimum istemci sayısı nedir
Valorant istemci
İstemci sunucu Mimarisi örnekleri


İstemciler

Bu yaklaşım, istemcilerin değişmez sınıfınızda hangi karmaşık çok aşamalı işlemleri gerçekleştirmek isteyeceğini doğru bir şekilde tahmin edebiliyorsanız işe yarar. Değilse, o zaman en iyi seçeneğiniz, herkese açık değiştirilebilir bir arkadaş sınıfı sağlamaktır. Java platform kitaplıklarındaki bu yaklaşımın ana örneği, değiştirilebilir arkadaşı StringBuffer olan String sınıfıdır. Muhtemelen, BitSet, belirli koşullar altında BigInteger’a değişken yol arkadaşı rolünü oynar.

Artık değişmez bir sınıfın nasıl oluşturulacağını bildiğinize ve değişmezliğin artılarını ve eksilerini anladığınıza göre, birkaç tasarım alternatifini tartışalım. Değişmezliği garanti etmek için bir sınıfın, yöntemlerinin hiçbirinin geçersiz kılınmasına izin vermemesi gerektiğini hatırlayın. Bir sınıf finali yapmanın yanı sıra, bunu garanti etmenin iki yolu daha var.

Bir yol, sınıfın kendisini değil, sınıfın her yöntemini nihai yapmaktır. Bu yaklaşımın tek avantajı, programcıların eski yöntemlerin üzerine inşa edilmiş yeni yöntemler ekleyerek sınıfı genişletmesine izin vermesidir. Yeni yöntemleri ayrı, değişmez olmayan bir yardımcı program sınıfında statik yöntemler olarak sağlamak da eşit derecede etkilidir, bu nedenle bu yaklaşım önerilmez.

Değişmez bir sınıfı final yapmanın ikinci bir alternatifi, tüm oluşturucularını özel veya paket özel yapmak ve genel oluşturucuların yerine genel statik fabrikaları eklemektir. Bunu somut hale getirmek için, bu yaklaşım kullanılırsa Complex’in nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır.

Bu yaklaşım yaygın olarak kullanılmasa da, genellikle üç alternatifin en iyisidir. Birden çok paket-özel uygulama sınıfının kullanımına izin verdiği için en esnek olanıdır.

Paketinin dışında bulunan istemcileri için değişmez sınıf, başka bir paketten gelen ve ortak veya korumalı bir oluşturucusu olmayan bir sınıfı genişletmek imkansız olduğundan, etkin bir şekilde nihaidir.

Bu yaklaşım, birden çok uygulama sınıfının esnekliğine izin vermenin yanı sıra, statik fabrikaların nesne önbelleğe alma yeteneklerini geliştirerek sonraki sürümlerde sınıfın performansını ayarlamayı mümkün kılar.

Statik fabrikaların, tartışıldığı gibi, yapıcılara göre birçok başka avantajı vardır. Örneğin, kutupsal koordinatlarına dayalı olarak karmaşık bir sayı oluşturmanın bir yolunu sağlamak istediğinizi varsayalım. Bu, yapıcıları kullanmak çok karmaşık olurdu çünkü doğal kurucu bizim zaten kullandığımız imzanın aynısına sahip olacaktı: Complex(float, float). Statik fabrikalarda bu kolaydır; sadece işlevini açıkça tanımlayan bir adla ikinci bir statik fabrika ekleyin.

BigInteger ve BigDecimal yazılırken değişmez sınıfların etkin bir şekilde nihai olması gerektiği yaygın olarak anlaşılmadı, bu nedenle tüm yöntemleri geçersiz kılınabilir. Ne yazık ki, bu durum, yukarı doğru uyumluluk korunurken gerçeğin ardından düzeltilemedi.

Güvenliği, güvenilmeyen bir istemciden gelen bir BigInteger veya BigDecimal argümanının değişmezliğine bağlı olan bir sınıf yazarsanız, argümanın güvenilmeyen bir alt sınıfın bir örneği yerine “gerçek” bir BigInteger veya BigDecimal olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İkincisi ise, değişken olabileceği varsayımı altında savunma amaçlı olarak kopyalamanız gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın