Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İstemci ve Sunucu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İstemci ve Sunucu – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

İstemci ve Sunucu

İstemci kimliklerinin EJB sunucusuna özgüllüğünü standartlaştırmaya yönelik bir adım olarak, çeşitli EJB sağlayıcıları tarafından, müşterinin kimliğini tutmak için ayrılmış bir JNDI adı girişinin kullanılmasını içeren bir teklif var.

İstemci, sunucudan ilk JNDI adlandırma bağlamını oluşturduğunda iletilen Context.PROVIDER_IDENTITY özelliğinin değeri olarak EJB sunucusuna bir Kimlik nesnesi sağlar. Bu sorun, EJB spesifikasyonunda yakında yapılacak bir güncellemeyle çözülmelidir.

Bean’iniz için istemci erişim kurallarını belirlemeye ek olarak, EJB sunucusuna bean’inizin diğer EJB nesneleri ve veritabanları gibi kontrollü kaynaklara eriştiğinde hangi kimliği alması gerektiğini belirtmeniz gerekir.

Bu, iki dağıtım özelliği kullanılarak yapılır: mod olarak çalıştır ve kimlik olarak çalıştır. run-as-mode özelliği, bean’in kendisini çağıran istemcinin kimliğini (CLIENT_IDENTITY), sistem tanımlı bir hesabın kimliğini (SYSTEM_IDENTITY) veya başka bir belirli kullanıcı hesabının kimliğini (SPECIFIED_IDENTITY) üstlenip üstlenmeyeceğini belirtir.

SYSTEM_IDENTITY seçeneği, EJB sunucusunun platforma özgü ayrıcalıklı bir hesap kullanmasına neden olur. Örneğin, bir sunucu Unix sistemlerinde kök hesabı veya Windows NT sistemlerinde Yönetici hesabını kullanabilir.

Bazı EJB sunucuları, SYSTEM_IDENTITY belirtildiğinde sunucuyu çalıştıran hesabı kullanabilir. Run-as-identity özelliği, run-as-modu SPECIFIED_IDENTITY olarak ayarlandığında kullanılır. run-as-identity özelliğinde verilen kimlik, bean’in sistem kaynaklarına ve diğer bean’lere erişirken varsaydığı kimliktir.

Run-as-mode ve run-as-identity öznitelikleri, istemci erişim düzeylerinin uygulandığı şekilde fasulye düzeyinde veya bireysel yöntem düzeyinde ayarlanabilir. Bu öznitelikleri fasulyenizde belirli yöntemler için ayarlarsanız, bu, erişim denetimi amaçları için bu yöntemlerin belirtilen kimlik kullanılarak yürütülmesini istediğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, EJB spesifikasyonu tarafından getirilen bazı kısıtlamalar vardır. Tek bir işlemde, fasulyenizde çağrılan tüm yöntemler aynı kimlikle çalıştırılmalıdır.

Bir istemci işlemi, farklı erişim denetimi kimlikleriyle dağıttığınız yöntemleri yürütmeye çalışırsa, sunucu istemciye bir RMI RemoteException atar. Fasulyeniz durum bilgisi olan bir oturum bean ise, bir oturum ömrü boyunca yürütülen tüm yöntemler aynı olmalıdır.

Bir istemci, aynı oturum içinde, kendileriyle ilişkilendirilmiş farklı erişim denetimi kimliklerine sahip bean’inizde yöntemleri yürütmeye çalışırsa, EJB sunucusu bir RMI RemoteException fırlatır.

Kapsayıcı Sınıflarını ve Dağıtım Tanımlayıcısını Oluşturma

Bean’iniz için tüm konuşlandırma seçeneklerini belirledikten sonra kapsayıcı, bu konuşlandırma özelliklerini seri hale getirilmiş bir konuşlandırma tanımlayıcısına dönüştürmek için bir yardımcı program sağlar. Bu dağıtım tanımlayıcısı, javax.ejb.deployment paketinden EntityDescriptor veya SessionDescriptor sınıfının serileştirilmiş bir örneğidir.

Konteyner araçları, belirlediğiniz tüm konuşlandırma seçeneklerini, konuşlandırdığınız fasulye türüne bağlı olarak bu sınıflardan birinin örneğinde depolar ve nesneyi, konuşlandırdığınız her fasulye türü için bir tane olmak üzere belirttiğiniz bir dosyaya seri hale getirir. . Daha sonra, biraz sonra açıklanacağı gibi kurumsal çekirdeklerinizi EJB−JAR dosyalarına paketlemek için bu konuşlandırma tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz.

Yerleştirme tanımlayıcısına ek olarak, gösterildiği gibi çekirdeğinizi konuşlandıran kapsayıcıya özel sınıflar oluşturmak için EJB kapsayıcısının araçlarını da kullanmanız gerekir.

Bu sınıfları oluşturmak için kapsayıcı araçlarının dağıtım seçeneklerinizi hesaba katması gerekir. Örneğin, bir varlık bean dağıtıyorsanız, aracın bean’in kapsayıcı tarafından yönetilen kalıcılık kullanıp kullanmadığını bilmesi gerekir, böylece araç, oluşturulan sınıflarında bean için JDBC kodunu içermesi gerekip gerekmediğini bilir. Konteyner araçları, genellikle konuşlandırma sınıflarının nerede oluşturulacağını belirtmenize izin verir.

Derlenmiş arabirimlerinizi ve bean uygulama sınıfınızı, konuşlandırma tanımlayıcısını ve bean’iniz için kap tarafından oluşturulan sınıfları aldıktan sonra, bean’inizi bir EJB-JAR dosyasında paketlemeye hazırsınız.


Client-Server Mimarisi Nasıl çalışır
İstemci ne demek
İstemci ve sunucu arasında alınıp verilen isteklerin ve yanıtların içeriğin biçimlendirilmesi
İstemci ve sunucu arasında bir zaman ve/veya tarih farkı var
VALORANT istemci
Sunucu Nedir
Üç katmanlı istemci sunucu mimarisi
Sunucu ve istemci Nedir


Ambalaj Kuruluşu JavaBeans

EJB−JAR dosyaları, Enterprise JavaBeans için standart paketleme biçimidir. Bunlar, standart jar yardımcı programı kullanılarak oluşturulan normal Java arşiv (JAR) dosyalarıdır, ancak EJB-JAR dosyasında bulunan fasulyeleri dağıtmak için bir EJB kabı için gereken tüm bilgileri sağlayan belirli dosyaları içerirler. Bir EJB−JAR dosyası bir veya daha fazla çekirdek içerebilir.

Bir EJB−JAR dosyası üç bileşen içerir:

  • javax.ejb.deployment paketinden EntityDescriptor veya SessionDescriptor sınıflarının serileştirilmiş bir örneği biçiminde bir dağıtım tanımlayıcısı.
  • JAR dosyası içindeki META−INF/MANIFEST.MF dosyasında yer alan ve her bean için JAR dosyası içindeki konuşlandırma tanımlayıcısını adlandıran bir bölümü olan bir bildirim dosyası.

Bildirim dosyası, bölümleri boş satırlarla ayrılmış basit bir metin dosyasıdır. Her bölümün ad/değer çiftleri vardır. Ad satırı başlatır, ardından iki nokta üst üste ve ardından değer gelir. EJB−JAR dosyaları iki etiket tanımlar: “Ad” ve “Enterprise−Bean”.

Enterprise−Bean, bölümü EJB sunucusuyla ilgili olarak işaretler ve her zaman “Doğru” değerine sahipken, Ad satırı bir kurumsal bean için seri hale getirilmiş dağıtım tanımlayıcısını belirtir. Fasulye örneklerimizden birkaçını içeren bir EJB−JAR dosyası için kullanılabilecek tipik bir bildirim dosyası aşağıdadır.

Bu bildirim dosyası, iki kurumsal çekirdeği açıklamaktadır. Bu bildirimi içeren EJB−JAR dosyası, bildirim dosyasında adı geçen iki seri hale getirilmiş dağıtım tanımlayıcısını, bean için dağıtım tanımlayıcılarında belirtilen tüm sınıf dosyalarını ve bean’i konuşlandırmak için kapsayıcı tarafından oluşturulmuş tüm sınıfları içermelidir.

Bir EJB−JAR dosyası, çekirdeğinizi dağıtmak için bir EJB kabının ihtiyaç duyduğu her şeyi içerir. Konteyner bildirim dosyasını okur ve belirtilen her çekirdek için seri hale getirilmiş konuşlandırma tanımlayıcısını yükler ve parametrelerini kontrol eder. Konteyner, fasulye için gereken sınıf dosyaları için JAR dosyasına bakar ve konuşlandırma tanımlayıcılarında belirtilen ek parametreleri kullanarak fasulyeyi dağıtır.

Bazı EJB konteyner/sunucu sağlayıcıları, fasulye sınıflarınızdan EJB−JAR dosyalarının oluşturulmasını kolaylaştıran bir yardımcı program içerir. Bununla birlikte, hemen hemen her Java SDK uygulamasında sağlanan standart jar yardımcı programını kullanarak bir tane oluşturmak basit bir meseledir.

ProfileManifest.txt adlı bir dosyada daha önce gösterilen gibi bir bildirim dosyası oluşturduğunuzu varsayarsak, aşağıdaki komutla önceki iki çekirdek için bir EJB−JAR dosyası oluşturabilirsiniz.

Bu komut, geçerli dizinde ProfileBeans.jar adlı bir EJB−JAR dosyası oluşturur. Jar yardımcı programı, bildirim dosyasını sizin için otomatik olarak JAR dosyasındaki uygun konuma yerleştirir. JAR dosyasına eklediğimiz alt dizinlerin hem ihtiyacımız olan sınıf dosyalarını hem de bildirim dosyasında bahsedilen seri hale getirilmiş konuşlandırma tanımlayıcılarını içerdiğini varsaydığımızı unutmayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın