Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

HTTP İsteği   – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

HTTP İsteği   – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

HTTP İsteği  

HTTP İsteği Varsayılanlarına dahil edilmek üzere bariz seçenekler protokol (HTTP), sunucu adı (yerel ana bilgisayar), yol (/webcream/apps/WebCreamDemo) ve bağlantı noktası numarasıdır (8040). WebCream tarafından oluşturulan HTML sayfalarının kaynağına dikkatlice bakarsanız, Listeleme’de gösterildiği gibi her sayfada üç gizli parametrenin bulunduğunu fark edeceksiniz.

Kullanıcı sayfalar arasında gezinirken, bu parametrelerin değerleri ardışık istek numarasını ve mevcut pencere başlığını yansıtacak şekilde değişir. __Action parametresi, sunucuya uygulamada hangi eylemi gerçekleştireceğini söylemek için kullanılır. Örneğin, bir pencereyi kapatmak için müşteri kodu __Action’ı kapatacak şekilde ayarlar.

Bu parametreler her istekle birlikte gönderildiğinden, bunların HTTP İsteği Varsayılanlarına dahil edilmesi ihtiyatlı bir davranıştır. Değerleri şimdilik boş bırakarak üç parametreyi eklemek için JMeter GUI’yi kullanıyoruz. JMeter hakkında biraz daha bilgi edindikten sonra değerleri belirtmek için geri döneceğiz. Şu ana kadar oluşturduğumuz plan ağacını gösterir.

Bir kullanıcının WebCream demosunu bir tarayıcıda açmasını, Oturum Açma Düğmesine tıklayarak Oturum Açma sayfasına gitmesini ve ardından ana sayfaya geri dönmek için Tamam’ı tıklatmasını simüle edeceğiz. Sunucuda bellek sızıntısı veya çoklu okuma sorunu olmadığından emin olmak için, kullanıcının iletişim kutusunu birkaç kez açıp kapatmasını simüle edeceğiz.

Test planını kısa ve öz tutmak için, thread grubuna Once Only Controller ekleyerek örnekleme isteklerini bir alt ağaçta gruplandırmamıza ve bunları yapılandırma öğelerinden ayırmamıza olanak tanırız. Ardından, denetleyiciye HTTP İstek Örnekleyicisi ekliyoruz.

Buna HTTP İsteği – Init adını veriyoruz ve Web uygulamasına yapılan ilk istek olduğu için GET yöntemini belirtiyoruz ve diğer her şeyi boş bırakıyoruz. Web sunucusu (protokol ve ana bilgisayar gibi) hakkındaki bilgiler, daha önce belirttiğimiz istek varsayılanlarından gelir. Bu noktada kullanıcı yazmaya eşdeğer bir adım oluşturduk.

tarayıcı adres çubuğuna girin ve Enter’a basın. Sunucu ana sayfa ile yanıt vermelidir. Doğru yanıtı aldığımızı doğrulamalıyız; bunu HTTP İsteği – Başlatma düğümüne bir Yanıt Onayı ekleyerek yaparız.

Bir iddia, yanıtta bulunması gereken bir alt dize kadar basit veya bir eşleşme üretmesi gereken bir dizi normal ifade kadar karmaşık olabilir. Basit tutacağız ve tarayıcıda gördüğümüz gibi WebCream Demo başlıklı sayfanın yanıt verdiğini test edeceğiz. Test planını yazarken, komut dosyası yazdığınız sayfayla tarayıcıyı açık tutmaya yardımcı olur.

Onaylamayı tamamlamak için, yanıtın <title>WebCream Demo</title> kalıbını içermesini istediğimizi belirtiyoruz. Şu ana kadar oluşturduğumuz plan ağacını gösterir.

Artık bir iletişim kutusu içeren bir sayfayı açan ve kapatan teste devam etmeye hazırız. Bunu birkaç kez yapmak istiyoruz, bu nedenle önce Once Only Controller’a bir Loop Controller mantık denetleyicisi ekliyoruz ve döngü sayısı olarak 5 belirtiyoruz.

Bir sonraki görevimiz, Oturum Açma İletişim Kutusu düğmesine tıklayan kullanıcıyı simüle eden bir HTTP İstek Örnekleyici eklemektir. Bu istekte neyin gönderilmesi gerektiğini görmek için ana HTML sayfasının kaynak kodunu açmamız gerekiyor. Oturum Açma İletişim Kutusunu aramak bizi Listede gösterilen koda götürür.

Biraz HTML bilgisiyle, bir kullanıcı düğmeyi tıkladığında, parametre olarak ‘/button/JButton31266642’ geçen doSubmit Java betiğini çağırdığını belirleyebilirsiniz. Sayfada ve dahil edilen JavaScript dosyalarında doSubmit arandığında, webcream_misc.js’de bulunan aşağıdaki parçacığı üretir.

Böylece, bir kullanıcı Login Dialog düğmesine tıkladığında __Action parametresini /button/JButton31266642 olarak ayarlayıp formu sunucuya gönderdiği sonucuna varıyoruz.


Http isteği Nedir
www:http// ne anlama gelir
HTTP istekleri
Http Nedir
http:// yerine https://
Https nedir
Http www
Http güvenli mi


Tarayıcıyı kullanarak birkaç kez WebCream demosuna eriştiğimizde, eylem dizisinin değiştiğini görebiliriz. Her zaman /button/JButton ile başlar, ancak kalan sayılar otomatik olarak oluşturuldukları için zaman zaman değişir. Çoğu Web sayfasının bir tür dinamik içeriği vardır, bu nedenle WebCream için kullandığımız teknik diğer uygulamalar için de yararlıdır.

JMeter’de dinamik olarak oluşturulmuş içerikle çalışmak için değişkenlere ve düzenli ifadelere güvenmelisiniz. Normal İfade Çıkarıcı, örnekleme yanıtına düzenli bir ifade uygulayan ve çıkarılan değeri bir değişkene yerleştiren bir son işlemcidir.

Normal ifadeler, metin girişiyle çalışmanın güçlü bir mekanizmasıdır; onlara aşina değilseniz, onlar hakkında öğrenmenizi tavsiye ederim. Web’de normal ifadeleri kapsayan çok sayıda referans ve eğitim var ve hatta O’Reilly’nin Normal İfadelerde Uzmanlaşmak adlı bir kitabı var.

Çıkarıcı tarafından bir değişken başlatıldıktan sonra, değeri örnekleyiciler gibi diğer test öğelerine iletilebilir. HTTP İstek Varsayılanlarında tanımladığımız üç parametrenin değerlerini elde etmek için çıkarıcıyı kullanacağız.

Http Request – Init düğümüne sağ tıklayıp Regular Expression Extractor adında bir post işlemci ekliyoruz. Ardından, bu parametrenin değerini almak için kullanılacağı için çıkarıcının adına – İstek Kimliği ekliyoruz.

Çıkarıcı için yapılandırma ekranında, referans adı olarak __RequestId belirtiyoruz. Bunu yapmak, JMeter’e ayıklama sonucunun __RequestId adlı bir değişkende saklanması gerektiğini söyler. Listing’deki gizli form parametrelerini tanımlayan HTML koduna baktığımızda, __RequestId’nin değeriyle eşleşecek bir düzenli ifade bulabiliriz.

Bu normal ifade, __RequestId tanımını benzersiz bir şekilde tanımlamak için statik karakterler ve herhangi bir sayıda basamak belirtmek için \d+ maskesini kullanır. Parantezler, sonuç olarak ifadenin hangi bölümünün kullanılacağını belirtir. Yalnızca sayısal değerle ilgilendiğimiz için, parantezler \d+’yı çevreler.

Ayıklayıcıdaki şablon, normal ifade uygulanarak bulunan eşleşmelerden bir dize oluşturulmasını sağlar. Şablon, normal ifadenin n’inci eşleşmesi için yer tutucu olarak statik metin ve $n$ içerebilir. Yalnızca bir eşleşme bekliyoruz, bu nedenle şablon olarak $1$ belirtiyoruz ve __RequestId çıkarma işlemini bitiriyoruz.

__RequestId’e benzer şekilde, __WindowTitle ve __Action değişkenleri için iki çıkarıcı daha eklemeliyiz. Bu, beyninizi çalıştırmak ve kendi düzenli ifadelerinizi ve şablon dizilerinizi oluşturmak için iyi bir zamandır.

Ancak her ihtimale karşı, __WindowTitle için normal ifadenin olabileceğini ve şablonun /button/$1$ olması gerektiğini söyleyerek hayatınızı kolaylaştıracağım. Düzenli ifade ve şablonu bulmanın anahtarı, bir sonraki istek için parametre değeri olarak kullanılabilecek bir dize üretmektir. Şimdiye kadar oluşturduğumuz test planı ağacını gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın