Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Giriş Birimleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Giriş Birimleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Hazırlama

İçerik Birimlerini MVC Mimarisi ile Eşleştirme

Her birim, MVC2 mimarisinin iki bileşenine eşlenir: iş katmanında bir birim hizmeti ve Görünümde özel bir etiket. Birimlerin Modeldeki eylemlere katkıda bulunmadığını unutmayın, çünkü Denetleyici yalnızca sayfaları bilir ve tek tek çağrılabilir eylemler olarak gösterilmeyen bu sayfalarda yer alan birimlerden habersizdir.

Bir birim hizmeti, birimin içeriğini hesaplamaktan ve böyle bir içerikle dolu bir JavaBeans koleksiyonu oluşturmaktan sorumlu bir Java sınıfıdır. Sınıf, veri alma sorgusunu birleştirmek için gereken talimatları içine alır, yürütür ve sonuçları bir dizi JavaBeans içinde paketler. Tüm kategori nesnelerinin adını alan NewsCategories dizin birimi için hizmeti uygulayan Java sınıfını gösterir.

şablonuyla karşılaştırıldığında, gösterilen birim hizmeti, veri alma sorgusunun kodu ve sonuç veri çekirdeğinin biçimi de dahil olmak üzere dizin biriminin içeriğini hesaplamak için iş mantığını kapsar.

Görünümde, içerik birimleri, birim çekirdeklerinde depolanan içeriği HTML’ye dönüştüren özel etiketlerle eşlenir. Bu tür etiketler, standart bir etiket kitaplığından alınan genel etiketler veya WebML birimlerinin özelliklerini eşleştirmek amacıyla tanımlanmış WebML’ye duyarlı etiketler olabilir. Bir WebML dizin biriminin içeriğini sunmak için tasarlanmış özel etiketlerin bir örneğini gösterir. Bu etiketler, tüm WebML birimlerini sunmak için tasarlanmış daha geniş bir etiket kitaplığının parçası olabilir.

İndeks biriminin sunumu, adı verilen üç etiket aracılığıyla sağlanır. Etiketi, indeks biriminin içeriğini sınırlar ve birimin içeriğinin depolandığı veri çekirdeğine başvurur (unitID özelliğinde).

Webml etiketi, içerdiği webml:indexUnit etiketi: ile ilişkili veri çekirdeğinde bulunan tüm nesneler üzerinde yineleme etkisine sahiptir, her yinelemede, statik işaretleme ve webml içine yerleştirilmiş özel etiketler tarafından üretilen işaretleme etiketi HTML sayfasına eklenir.

webml:attribute etiketi, öznitelik kimliği özniteliğinde belirtilen data bean özelliğinin değerini yazdırır. Bir webml:iterator etiketinin içine yerleştirildiğinde, webml:attribute etiketi tarafından kullanılan gerçek veri bean nesnesi, üzerinde yinelemenin gerçekleştirildiği veri çekirdekleri koleksiyonunun geçerli öğesidir.

WebML verileri, çoklu veri ve kaydırma birimleri, veri alma mantığını kapsayan bir birim hizmeti ve birim hizmeti tarafından oluşturulan JavaBeans içeriğini sunan uygun özel etiketler tanımlanarak dizin birimleriyle aynı şekilde uygulanabilir.

Giriş Birimlerini MVC Mimarisine Eşleme

Giriş birimleri, diğer birimler için farklı şekilde uygulanır, çünkü bunlar bir veri alma hizmeti gerektirmez, sadece kullanıcı girdisini kabul eder. Bu işlev normalde HTML formları tarafından desteklenir, ancak bir takım sınırlamalar vardır.

Örneğin, bir HTML formu, sayfaya ikinci kez erişildiğinde önceki kullanıcının seçimlerini hatırlamaz ve giriş doğrulamasını ve hata mesajlarını desteklemez. Daha iyi bir uygulama, HTML formlarının kapasitesini artırmak için özel bir etiket kitaplığından yararlanabilir.

Gösterilen EnterKeyword giriş birimini uygulayan JSP şablonu, HTML formlarının işlevlerini genişletmek için Struts HTML etiket kitaplığını kullanır. 1): dahil edilen kitaplığın tüm etiketlerinin, onları normal HTML etiketlerinden ayıran html: öneki ile başlayan bir adı vardır.

Sayfanın HTML bölümü, düz HTML etiketleri yerine Struts etiketleri kullanılarak uygulanan bir anahtar kelime gönderme formu (4-17 satırlar) içerir. Özellikle, özel etiketler, HTML formunun ve giriş etiketlerinin (4, 8 ve 13. satırlar) yerini alır.


Giriş birimleri nedir
Giriş birimleri Nelerdir
Bilgisayar giriş Birimleri
Giriş Çıkış Birimleri
giriş-çıkış birimleri pdf
Bilgisayarda çıkış birimi nedir
Monitör çıkış birimi midir
Çıkış birimi nedir


Özel etiketler, standart HTML etiketlerini “bellek” ve hata denetimi ile genişletir. Sayfaya ikinci kez yeniden erişilirse, giriş alanları önceden gönderilen anahtar kelimeyi yeniden görüntüler. Ayrıca, formun önüne yerleştirilen html:errors etiketi (3. satır), formun gönderilmesinden sonra başlatılan eylem tarafından üretilen herhangi bir hata mesajını, örneğin boş bir anahtar kelimenin gönderilmesinden sonra bir uyarı mesajı yazdırır.

Form etiketlerinin “akıllı” davranışı, temeldeki MVC mimarisi tarafından verilir. Her Struts formu, Modelde formun durumunu, yani önceki kullanıcının girdisini depolayan özel bir nesne (form bean olarak adlandırılır) tarafından desteklenir. Form çekirdekleri, form gönderildiğinde otomatik olarak oluşturulur ve doldurulur ve doğrulama ve detaylandırma için eyleme geçirilebilir.

Örneğinde eylem, giriş anahtar sözcüğünü doğrulamak ve eşleşen NewsCategories’i almak için iş mantığını içeren, 4. satırda bahsedilen searchNews adlı modül tarafından temsil edilir.

İş katmanında doğrulamayı desteklemek için, örneklenen bir Struts eylem sınıfının perform() işlevi form adlı bir parametreyi kabul eder; bu parametre, iş katmanındaki hizmete doğrulama için aktarılabilen, formla birlikte gönderilen girdiyi saklayan form çekirdeğini tutar.

Form çekirdeği, içeriğini önceden gönderilen değerleri ve hata mesajlarını yeniden görüntülemek için kullanabilen Görünüm şablonunda da mevcuttur. Tüm bu karmaşık özellikler, Görünüm tasarımcısına standart HTML düzeni ve sunum öğeleriyle karıştırılabilen etiketler olarak sunulur.

İşlemleri MVC Mimarisine Eşleme

İşlemler, MVC mimarisine eşlenecek son WebML parçasıdır; ele aldığımız ve hatırladığımız oluştur ve bağla deseni örneğinin uygulamasını taslağıyla çizerek haritalamalarını gösteriyoruz.

Olası işlem hatası ve OK veya KO bağlantılarının varlığında, ilgili eylemleri ve kontrol akışını gösteren Denetleyicinin yapılandırma dosyasını göstererek başlıyoruz. Her işlem, Denetleyicinin yapılandırma dosyasına bir işlem eylemi eşlemesi sağlar.

Köprü metni için yapılandırma dosyası, XML parçası ile gösterilmektedir. XML, biri oluşturma işlemi ve diğeri bağlantı işlemi için olmak üzere iki eylem etiketi içerir. Her eylem etiketi, HTTP isteğini uygun eylem sınıfına (yol, tür, ad) ve iki ileri alt öğeye eşlemek için öznitelikleri içerir.

Her ileri alt öğe, işlemin olası bir sonucuna (OK veya KO) karşılık gelir ve sonraki çağrılacak bileşeni belirtir. Her WebML işlemi, bir işlem eylem sınıfı ve bir hizmet gerektirir; ilki, işlemi gerçekten gerçekleştirmekten sorumlu olan ikincisini çağırmanın ayrıntılarını kapsar.

İşlem eylemi sınıfı, gösterilen sayfa eylemi sınıfının basit bir çeşididir: fark, bir sayfa hizmeti yerine bir işlem hizmeti olan oluşturulacak iş hizmetinin türünde ve hizmet yürütme sonucunun işlenmesindedir. OK veya KO olabilir. CreateNews işlemi için eylem sınıfını gösterir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın