Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Geçersiz Kılma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Geçersiz Kılma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Geçersiz Kılma

Klonlanabilir arabirim, nesnelerin klonlamaya izin verdiklerini bildirecekleri bir karıştırma arabirimi olarak tasarlanmıştır. Ne yazık ki, bu amaca hizmet etmemektedir. Birincil kusuru, bir klonlama yöntemine sahip olmaması ve Object’in klonlama yönteminin korunmasıdır. Yansımaya başvurmadan, yalnızca Cloneable uyguladığı için bir nesne üzerinde klon yöntemini çağıramazsınız.

Nesnenin erişilebilir bir klonlama yöntemine sahip olduğunun garantisi olmadığı için, yansıtıcı bir çağrı bile başarısız olabilir. Bu ve diğer kusurlara rağmen, tesis yeterince geniş bir kullanımda ve bunu anlamak için para ödüyor. Bu öğe size iyi niyetli bir klonlama yöntemini nasıl uygulayacağınızı anlatır, bunun ne zaman uygun olduğunu tartışır ve alternatifleri kısaca tartışır.

Peki Cloneable, hiçbir yöntem içermediği için ne yapar? Object’in korumalı klon uygulamasının davranışını belirler: Bir sınıf Cloneable uygularsa, Object’in klonlama yöntemi nesnenin alan-alan kopyasını döndürür; aksi takdirde CloneNotSupportedException’ı atar.

Bu, arabirimlerin oldukça atipik bir kullanımıdır ve öykünülecek bir şey değildir. Normalde, bir arabirim uygulamak, bir sınıfın istemcileri için neler yapabileceği hakkında bir şeyler söyler. Ancak Cloneable durumunda, bir üst sınıfta korumalı bir yöntemin davranışını değiştirir.

Cloneable arabiriminin bir sınıf üzerinde herhangi bir etkiye sahip olması için, o ve tüm üst sınıflarının oldukça karmaşık, uygulanamaz ve büyük ölçüde belgelenmemiş bir duruma uyması gerekir Cloneable’ı üst sınıfları iyi davranışlı klon yöntemleri sağlayan bir sınıfta uygulamak istediğinizi varsayalım.

super.clone()’dan aldığınız nesne, sınıfın doğasına bağlı olarak, sonunda döndüreceğiniz nesneye yakın olabilir veya olmayabilir. Bu nesne, her bir üst sınıfın bakış açısından, orijinal nesnenin tamamen işlevsel bir klonu olacaktır.

Sınıfınızda (varsa) bildirilen alanlar, klonlanan nesneninkilerle aynı değerlere sahip olacaktır. Her alan bir ilkel değer veya değişmez bir nesneye referans içeriyorsa, döndürülen nesne tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir, bu durumda başka bir işleme gerek yoktur. Bu, örneğin, Madde 8’deki PhoneNumber sınıfı için geçerlidir. Bu durumda, tek yapmanız gereken Object’in korumalı klon yöntemine genel erişim sağlamaktır.

Bu sınıfı klonlanabilir yapmak istediğinizi varsayalım. Klon yöntemi yalnızca super.clone() değerini döndürürse, elde edilen Stack örneği, boyut alanında doğru değere sahip olur, ancak öğeler alanı, orijinal Stack örneğiyle aynı diziye başvurur.

Etkili Java’yı Değiştirme: Programlama Dili Kılavuzu orijinal, klondaki değişmezleri yok eder ve bunun tersi de geçerlidir. Programınızın anlamsız sonuçlar ürettiğini veya ArrayIndexOutOfBoundsException oluşturduğunu hemen göreceksiniz.

Bu durum, Stack sınıfındaki tek kurucunun çağrılmasının bir sonucu olarak asla gerçekleşemez. Aslında, klon yöntemi başka bir kurucu olarak işlev görür; orijinal nesneye zarar vermediğinden ve klon üzerinde değişmezleri düzgün bir şekilde oluşturduğundan emin olmalısınız. Stack üzerinde klonlama yönteminin düzgün çalışması için stack’in içindekileri kopyalaması gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu, element dizisinde klonu yinelemeli olarak çağırmaktır.

Klonlama yönteminin alana yeni bir değer ataması yasaklanacağından, kovalar alanı son olsaydı bu çözümün işe yaramayacağını unutmayın.

Bu temel bir sorundur: klon mimarisi, değiştirilebilir nesnelerin bir nesne ve onun klonu arasında güvenli bir şekilde paylaşılabileceği durumlar dışında, değiştirilebilir nesnelere atıfta bulunan son alanların normal kullanımı ile uyumsuzdur. Bir sınıfı klonlanabilir hale getirmek için bazı alanlardan son değiştiricileri kaldırmak gerekebilir.

Klonu yinelemeli olarak çağırmak her zaman yeterli değildir. Örneğin, her biri bağlantılı bir anahtar/değer çiftleri listesindeki ilk girdiye başvuran veya kova boşsa boş olan bir dizi kovadan oluşan bir karma tablo için bir klonlama yöntemi yazdığınızı varsayalım. Performans için sınıf, dahili olarak java.util.LinkedList kullanmak yerine kendi hafif tek bağlantılı listesini uygular.

Klon kendi kova dizisine sahip olsa da, bu dizi orijinal ile aynı bağlantılı listelere başvurur, bu da hem klonda hem de orijinalde kolayca belirsiz davranışa neden olabilir. Bu sorunu çözmek için, her bir kovayı içeren bağlantılı listeyi ayrı ayrı kopyalamanız gerekir.

Özel sınıf HashTable.Entry, bir “derin kopyalama” yöntemini destekleyecek şekilde genişletildi. HashTable’daki klonlama yöntemi, uygun boyutta yeni bir kova dizisi tahsis eder ve boş olmayan her kovayı derinden kopyalayarak orijinal kovalar dizisi üzerinde yinelenir.


Java polimorfizm Nedir
Java paket kavramı
Access Modifiers Java türkçe
Tostring nedir java
Polimorfizm yazılım
Şadi Evren SEKER Java
Java Nesne Yönelimli
Şadi Evren ŞEKER YouTube


Entry’deki derin kopyalama yöntemi, girişin başındaki tüm bağlantılı listeyi kopyalamak için kendini yinelemeli olarak çağırır. Bu teknik sevimli ve kovalar çok uzun değilse iyi çalışıyor olsa da, listedeki her öğe için bir yığın çerçevesi tükettiğinden bağlantılı bir listeyi klonlamak için iyi bir yol değildir. Liste uzunsa, bu kolayca yığın taşmasına neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için, deepCopy’deki özyinelemeyi yineleme ile değiştirebilirsiniz.

Karmaşık nesneleri klonlamaya yönelik son bir yaklaşım, super.clone’u çağırmak, elde edilen nesnedeki tüm alanları bakire durumlarına ayarlamak ve ardından nesnenin durumunu yeniden oluşturmak için daha yüksek düzeyli yöntemleri çağırmaktır.

Hashtable örneğimizde, kovalar alanı yeni bir kova dizisine başlatılır ve klonlanan karma tablosundaki her bir anahtar/değer eşlemesi için put(key, value) yöntemi (gösterilmemiştir) çağrılır. Bu yaklaşım, tipik olarak, nesnenin ve klonunun içini doğrudan manipüle eden biri kadar hızlı çalışmayan, basit, makul derecede zarif bir klonlama yöntemi sağlar.

Bir yapıcı gibi, bir klon yöntemi de yapım aşamasında olan klon üzerinde herhangi bir nihai olmayan yöntemi çağırmamalıdır. Klon, geçersiz kılınan bir yöntemi çağırırsa, bu yöntem, tanımlandığı alt sınıf klondaki durumunu düzeltme şansına sahip olmadan önce yürütülür ve büyük olasılıkla klonda ve orijinalde bozulmaya yol açar. Bu nedenle, önceki paragrafta tartışılan put(anahtar, değer) yöntemi ya nihai ya da özel olmalıdır. (Özel ise, nihai olmayan bir genel yöntem için muhtemelen “yardımcı yöntem” dir.)


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın