Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

EJB Ana Sayfası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

EJB Ana Sayfası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Google'ın Yazım Yönergeleri

EJB Ana Sayfası

EJBHome arayüzü, Enterprise JavaBeans için tüm ev arayüzleri için temel arayüzdür. Bir Enterprise JavaBeans nesnesi geliştirirseniz, bu arabirimi genişleten bir ana arabirim sağlamanız gerekir.

Ev arabirimi, istemcilerin karşılık gelen türde çekirdekler oluşturmasına ve bu bir varlık çekirdeğiyse bunları bulmasına olanak tanır. EJB nesne türünüz için bir ev arabirimi oluşturmak üzere EJBHome arabirimini genişlettiğinizde, istemciye sağlamayı düşündüğünüz fasulye için herhangi bir oluşturma veya bulucu yöntemi belirtmeniz gerekir.

EJBHome arabirimi, bir istemcinin kapsayıcıdan bir bean başvurusunu kaldırmasına izin veren iki remove() yöntemi ve EJB nesnesinin türü için bir EJBMetaData örneği döndüren bir getEJBMetaData() yöntemi sağlar.

Bu arayüz, belirli bir Enterprise JavaBeans nesnesi türü hakkında meta veriler sağlar. Fasulye tipinin ana arabirimini, ana arabirimi için Class’ı, birincil anahtarının Class’ını (yalnızca varlık bean’leri için), uzak arabirimi için Class’ı ve bean’in bir session bean mi yoksa bir varlık mı olduğunu sorgulamanıza izin verir. fasulye.

Bu meta veriler, EJB geliştirme araçları tarafından, Nesne içgözlem yöntemlerinden elde edilemeyen EJB sınıflarının ek yönleri üzerinde içgözlem yapmak için kullanılabilir. Bu arayüzün herhangi bir uygulamasının serileştirilebilir olması ve RMI üzerinden kullanım için geçerli olması gerekir.

Bu arabirim, Enterprise JavaBeans için tüm uzak arabirimler için temel arabirimdir. Bir istemci, bir EJB nesnesine uzak bir başvuru aldığında, ona bir saplama olarak EJBObject arabiriminin bir örneği verilir. Bir Enterprise JavaBeans nesnesi geliştirirseniz, EJBObject arabirimini genişleterek bunun için bir uzak arabirim sağlamanız gerekir.

EJB nesne türünüz için uzak arabirimde, çekirdeğinizde uzak istemciler tarafından erişilebilen iş yöntemlerini belirtirsiniz. EJBObject arabirimi, bir istemcinin bean’in ana arabirimini sorgulamasına, uzak bean için taşınabilir bir tutamaç almasına, bean için birincil anahtarı almasına (eğer bir varlık bean’iyse), bean’i eşitlik açısından başka bir bean ile karşılaştırmasına izin veren yöntemler sağlar. ve müşterinin fasulye referansını kaldırın.

Bu arabirim, tüm Enterprise JavaBeans uygulamaları için temel arabirimdir. Bir Enterprise JavaBeans nesnesi geliştirirseniz, fasulye uygulamanız, genellikle türetilmiş arabirimlerden biri olan SessionBean veya EntityBean’i genişleterek bu arabirimi genişletmelidir. EnterpriseBean arabirimi yalnızca işaretleyici bir arabirimdir ve herhangi bir yöntem tanımlamaz.

Bu arabirim, tüm varlık EJB nesneleri için temel arabirimdir. EntityBean arayüzünde tanımlanan yöntemler, EJB konteynerleri tarafından varlık çekirdeğini, durumunu kalıcı depolamadan (yeniden) yükleme ihtiyacı gibi varlığa özgü olaylar hakkında bilgilendirmek için kullanılır.

ejbActivate() ve ejbPassivate() yöntemleri, bean sırasıyla belirli bir varlıkla ilişkilendirildiğinde ve ilişkisi kesildiğinde kap tarafından bean üzerinde çağrılır. ejbLoad() ve ejbStore() yöntemleri, varlık çekirdeğinin sırasıyla kalıcı durumunu okuması ve yazması gerektiğinde çağrılır.

ejbRemove() yöntemi, bu bean ile ilişkili varlığın kalıcı depolamadan kaldırılması gerektiğinde çağrılır. Kap, varlık çekirdeğinin bağlamını ayarladığında, setEntityContext() yöntemini çağırır. Kapsayıcı, unsetEntityContext() yöntemini çağırarak belirli bir bağlamla ilişkilendirmeyi kaldırır.


Ejb nedir
EJB vs Spring
Java EE
Jpa Nedir


EJBContext arabiriminin bu uzantısı, bir varlık çekirdeği için çalışma zamanı bağlam bilgisini temsil eder. EJBContext yöntemleri tarafından sağlanan bağlama ek olarak, EntityContext varlık çekirdeğinin birincil anahtarını ve kendisine uzak bir referansı sorgulamasına izin verir.

Bu istisna, bir varlık çekirdeğinin ana arabiriminde bildirilen herhangi bir bulucu yöntemi tarafından atılmalıdır. Sunucu istenen varlık veya varlıkları bulmaya çalışırken bir hata oluşursa atılır.

Tutamaç, serileştirilebilmesi, Java VM sınırlarının ötesine geçebilmesi ve daha sonra elde edildiği aynı EJB nesnesine bir uzak referansı yeniden oluşturmak için kullanılabilmesi açısından uzak bir EJB nesnesine yönelik taşınabilir bir referansı temsil eder. Uzak EJBO nesnesinde getHandle() yöntemini kullanarak bir EJB nesnesi için bir tanıtıcı edinirsiniz.

Handle arabirimi, tipik olarak kapsayıcı dağıtım araçları tarafından sizin için oluşturulan EJB tipine özgü tanıtıcı sınıfları için bir temel arabirim işlevi görür. Tek yöntemi, temsil ettiği EJB nesnesine uzak bir başvuru döndüren getEJBObject() yöntemidir.

FinderException’ın bu alt sınıfı, istenen varlık sunucunun kalıcı deposunda bulunamadığında, tek bir varlık çekirdeği döndürdüğü bildirilen bulucu yöntemleri tarafından oluşturulur.

Bu, tüm oturum Enterprise JavaBeans uygulamaları için temel arabirimdir. Bu arabirimdeki yöntemler, EJB kabı tarafından çekirdeği belirli olaylar hakkında bilgilendirmek için kullanılır.

ejbActivate() ve ejbPassivate() yöntemleri, çekirdek kapta pasif bir duruma (sırasıyla) çıktığında/girdiğinde kap tarafından çağrılır. ejbPassivate() yöntemi tamamlandıktan sonra, kap, bean nesnesini seri hale getirebilmeli ve kapsayıcı seçerse onu diske veya başka bir kalıcı depolamaya depolayabilmelidir.

ejbActivate() yöntemi sırasında, bean pasifleştirildiğinde serbest bıraktığı herhangi bir veriyi veya kaynağı geri yükleyebilir. Kap, bean yok edilmeden hemen önce bean üzerinde ejbRemove() öğesini çağırır. Kap, setSessionContext() yöntemini çağırarak bean’in içeriğini ayarlar. Oturum çekirdeği, ömrü boyunca aynı bağlamı korur, bu nedenle, EntityBean’de olduğu gibi karşılık gelen bir ayarsız yöntem yoktur.

EJBContext arabiriminin bu uzantısı, bir oturum çekirdeği için çalışma zamanı bağlam bilgisini temsil eder. EJBContex yöntemleri tarafından sağlanan bağlama ek olarak, SessionContext, oturum çekirdeğinin kendisine uzak bir başvuru için sorgulama yapmasına izin verir.

Oturum çekirdeklerinin işlemsel olması gerekmez, ancak oturum çekirdeğinizin işlem sınırlarının bildirilmesini istiyorsanız, çekirdek uygulama sınıfınızın SessionSynchronization arabirimini genişletmesini sağlayabilirsiniz. EJB kapsayıcısı, çekirdeğinizi işlemlerin başlangıcı ve bitişi hakkında bilgilendirmek için bu arabirimdeki yöntemleri çağırır.

afterBegin(), yeni bir işlem başladığında çağrılır. Bu nokta ile onun beforeCompletion() yöntemine yapılan müteakip çağrı arasında fasulye üzerinde çağrılan tüm iş yöntemleri, bu işlem bağlamında yürütülür. Bir işlem bitmek üzereyken bean’de beforeCompletion() yöntemi çağrılır.

AfterCompletion() yöntemi, işlem sona erdikten sonra çağrılır ve boolean bağımsız değişkeni, bean’e işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini (true) veya geri alındığını (false) söyler.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın