Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dize Birleştirme Performansı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dize Birleştirme Performansı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

Dizeleri Düzenleme

Dizeler metni temsil edecek şekilde tasarlanmıştır ve iyi bir iş çıkarırlar. Dizeler çok yaygın olduğundan ve dil tarafından çok iyi desteklendiğinden, dizeleri tasarlanma amaçları dışında kullanmak için doğal bir eğilim vardır. Bu öğe, dizelerle yapmamanız gereken birkaç şeyi tartışıyor.

Dizeler, diğer değer türleri için zayıf ikamelerdir. Bir dosyadan, ağdan veya klavye girişinden bir programa bir veri parçası geldiğinde, genellikle dize biçimindedir. Bunu bu şekilde bırakmaya yönelik doğal bir eğilim vardır, ancak bu eğilim yalnızca gerçekten metinsel nitelikteyse haklı görülebilir. Sayısalsa, int, float veya BigInteger gibi uygun sayısal türe çevrilmelidir.

Evet veya hayır sorusunun yanıtıysa, bir boolean’a çevrilmelidir. Daha genel olarak, uygun bir değer türü varsa, ister ilkel ister nesne referansı olsun, onu kullanmalısınız; yoksa bir tane yazmalısın. Bu tavsiye bariz görünse de, genellikle ihlal edilir.

Dizeler, numaralandırılmış türler için zayıf ikamelerdir.  Tartışıldığı gibi, hem typesafe numaralandırmalar hem de int değerleri, dizilerden çok daha iyi numaralandırılmış tür sabitleri yapar.

Dizeler, toplama türleri için zayıf ikamelerdir. Bir varlığın birden fazla bileşeni varsa, onu tek bir dize olarak göstermek genellikle kötü bir fikirdir. Örneğin, burada gerçek bir sistem tanımlayıcısından gelen bir kod satırı suçluyu korumak için değiştirilmiştir.

Bu yaklaşımın birçok dezavantajı vardır. Alanları ayırmak için kullanılan karakter, alanlardan birinde ortaya çıkarsa, kaos ortaya çıkabilir. Tek tek alanlara erişmek için, yavaş, sıkıcı ve hataya açık olan dizeyi ayrıştırmanız gerekir.

equals, toString veya CompareTo yöntemleri sağlayamazsınız, ancak String’in sağladığı davranışı kabul etmek zorunda kalırsınız. Daha iyi bir yaklaşım, genellikle özel bir statik üye sınıfı olan toplamı temsil edecek bir sınıf yazmaktır.

Dizeler, yetenekler için zayıf ikamelerdir. Bazen, bazı işlevlere erişim sağlamak için dizeler kullanılır. Örneğin, iş parçacığı yerel değişken bir tesisin tasarımını düşünün. Böyle bir tesis, her bir iş parçacığının kendi değerine sahip olduğu değişkenler sağlar.

Birkaç yıl önce böyle bir tesisi tasarlamakla karşı karşıya kaldıklarında, birkaç kişi bağımsız olarak, istemci tarafından sağlanan dize anahtarlarının bir iş parçacığı yerel değişkeninin içeriğine erişim sağladığı aynı tasarımla ortaya çıktı.

Bu yaklaşımla ilgili sorun, anahtarların paylaşılan bir genel ad alanını temsil etmesidir. Paketin iki bağımsız istemcisi, iş parçacığı yerel değişkeni için aynı adı kullanmaya karar verirse, istemeden değişkeni paylaşırlar ve bu da genellikle her iki istemcinin de başarısız olmasına neden olur. Ayrıca, güvenlik zayıftır; kötü niyetli bir istemci, diğer istemcinin verilerine yasa dışı erişim sağlamak için kasıtlı olarak başka bir istemciyle aynı anahtarı kullanabilir.

Bu, dize tabanlı API ile ilgili her iki sorunu da çözerken, daha iyisini yapabilirsiniz. Artık statik yöntemlere gerçekten ihtiyacınız yok. Bunun yerine anahtar üzerinde örnek yöntemler haline gelebilirler, bu noktada anahtar artık bir anahtar değildir: bu bir iş parçacığı yerel değişkenidir. Bu noktada, somut olmayan üst düzey sınıf artık sizin için hiçbir şey yapmıyor, bu yüzden ondan kurtulabilir ve iç içe sınıfı ThreadLocal olarak yeniden adlandırabilirsiniz.

Bu, kabaca konuşursak, Java.util.ThreadLocal’ın sağladığı API’dir. Dize tabanlı API ile ilgili sorunları çözmenin yanı sıra, anahtar tabanlı API’lerin herhangi birinden daha hızlı ve daha zariftir.

Özetlemek gerekirse, daha iyi veri türleri varken veya yazılabilirken nesneleri dizeler olarak temsil etme doğal eğiliminden kaçının. Uygunsuz kullanıldığında, dizeler diğer türlere göre daha hantal, daha az esnek, daha yavaş ve daha fazla hataya açıktır. Dizelerin yaygın olarak kötüye kullanıldığı türler arasında ilkel türler, numaralandırılmış türler ve toplu türler bulunur.


Bubble Sort Bilgisayar Kavramları
Insertion Sort Bilgisayar Kavramları
Radix Sort algoritması
Counting Sort algoritması
C Sıralama Algoritmaları
Selection Sort Bilgisayar Kavramları
Sıralama algoritmaları animasyon
Shell Sort algoritması


Dize Birleştirme Performansı

Dizi birleştirme operatörü (+), birkaç diziyi tek bir dizide birleştirmenin uygun bir yoludur. Tek bir çıktı satırı oluşturmak veya küçük, sabit boyutlu bir nesnenin dize temsilini oluşturmak için uygundur, ancak ölçeklenmez. n dizelerini birleştirmek için dize birleştirme operatörünü tekrar tekrar kullanmak, n cinsinden ikinci dereceden zaman gerektirir. Dizelerin değişmez olduğu gerçeğinin talihsiz bir sonucudur.

İki dize birleştirildiğinde, her ikisinin de içeriği kopyalanır. Örneğin, her kalem için art arda bir satır birleştirerek bir faturalandırma ekstresinin dize temsilini oluşturan aşağıdaki yöntemi göz önünde bulundurun.

Öğe sayısı büyükse, bu yöntem berbat bir şekilde çalışır. Kabul edilebilir bir performans elde etmek için, yapım aşamasındaki ifadeyi depolamak için bir String yerine bir StringBuffer kullanın.

Performanstaki fark dramatiktir. numItems 100 ve lineForItem 80 karakterlik sabit bir dize döndürürse, ikinci yöntem makinemde birinciden doksan kat daha hızlıdır.

İlk yöntem öğe sayısında ikinci dereceden ve ikincisi doğrusal olduğundan, daha fazla sayıda öğe için performans farkı daha da dramatiktir. İkinci yöntemin, sonucu tutacak kadar büyük bir StringBuffer önceden tahsis ettiğini unutmayın. Varsayılan boyutlu bir StringBuffer kullanmak için ayarlanmamış olsa bile, yine de birincisinden kırk beş kat daha hızlıdır.

Ahlaki basittir: Performans alakasız olmadıkça, birkaç dizeden fazlasını birleştirmek için dize birleştirme operatörünü kullanmayın. Bunun yerine StringBuffer’ın ekleme yöntemini kullanın. Alternatif olarak, bir karakter dizisi kullanın veya dizeleri birleştirmek yerine birer birer işleyin.

Nesnelere Arayüzlerine Göre Bakın

Parametre türleri olarak sınıflar yerine arayüzleri kullanmanız gerektiği tavsiyesini içerir. Daha genel olarak, nesnelere atıfta bulunmak için sınıflardan ziyade arayüzlerin kullanımını tercih etmelisiniz.

Uygun arabirim türleri varsa, parametreler, dönüş değerleri, değişkenler ve alanların tümü arabirim türleri kullanılarak bildirilmelidir. Bir nesnenin sınıfına gerçekten başvurmanız gereken tek zaman, onu yarattığınız zamandır. Bunu somutlaştırmak için List arayüzünün bir uygulaması olan Vector örneğini düşünün. Bunu yazmayı alışkanlık haline getirin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın