Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Adlandırma Bağlamına Nesneler Ekleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Adlandırma Bağlamına Nesneler Ekleme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

ORB’yi Başlatma

ORB, bir CORBA ortamındaki her şey için çok merkezi olduğundan, herhangi bir CORBA işleminin yapması gereken ilk şey, diğer nesneleri bulmak, CORBA hizmetlerine erişmek ve uzak yöntem çağrılarını işlemek için kullanabileceği yerel veya uzak bir ORB’ye referans almaktır. .

Bir CORBA katılımcısı, ORB arabirimindeki statik init() yöntemlerinden birini çağırarak ORB referansını başlatır. Bu yöntemlerin her biri, CORBA nesnelerini ve hizmetlerini bulabilen bir ORB nesnesi döndürür. Bir ORB’de sağlanan standart init() yöntemleri aşağıdaki gibidir (Sun’ın Java IDL’si bu standart başlatma yöntemlerinin tümünü destekler).

Bir ORB için, init() çağrısında, String argümanları dizisi veya bir Properties nesnesi kullanılarak ayarlanabilen iki standart özellik tanımlanmıştır.

Bunlar, bir init() yöntemi çağrıldığında ORB’leri oluşturmak için kullanılacak Java sınıflarını belirten ORBClass ve ORBSingletonClass özellikleridir. (ORBSingletonClass, esas olarak CORBA nesnelerinin türlerini tanımlayan TypeCode nesneleri oluşturmak gibi şeyler yapmak için oluşturulan sınıflar tarafından kullanılan paylaşılan bir ORB örneğidir, ORBClass ise tamamen işlevsel bir ORB’dir.)

Özel bir ORB uygulamasını belirtmek için bu özellikleri kullanabilirsiniz. Varsayılan ORB uygulamasını (Java IDL’de com.sun.CORBA.iiop.ORB) belirli performans özelliklerine sahip olanlardan biriyle geçersiz kılmak isteyebilirsiniz. Veya bir uygulama içinde CORBA kodunuzu çalıştırıyor olabilirsiniz ve uygulamanızın karşılaştığı tarayıcı sürümü ne olursa olsun geçerli bir ORB’nin mevcut olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz.

Sun’ın Java IDL’si ayrıca iki standart olmayan özellik ekler: ORBInitialHost ve ORBInitialPort. Varsayılan olarak, her ORB.init() yöntemi, hizmetlerini yerel olarak arayan bir ORB’yi başlatır.

Java IDL API’sinin geçerli sürümü, tek bir hizmet olan Adlandırma Hizmeti’ni içerir ve ORB.init() yöntemleri, Adlandırma Hizmetinin yerel ana bilgisayardaki 900 numaralı bağlantı noktasını dinlediğini varsayar. Java IDL, yerel ORB’nizin hizmetlerini (adlandırma, ticaret, vb.) belirli bir ana bilgisayar üzerinde çalışan ve belirli bir bağlantı noktasını dinleyen uzak bir ORB’ye ertelemesine izin vermek için bu iki standart olmayan özelliği ekler.

Uygulamanızda veya uygulamanızda bu özelliklere bağlı olmaya karar vermeden önce dikkatli olun. Bunlar yalnızca Sun’ın CORBA standardının Java IDL uygulamasında onurlandırılır. CORBA uygulamanızın standart IDL-to-Java bağlamasının herhangi bir uygulamasına taşınabilir olmasını istiyorsanız ve uzak bir Adlandırma Hizmeti kullanmak istiyorsanız, ikincil bir iletişim yoluyla elde edilen uzak hizmete dizelenmiş bir başvuru kullanmaya bağlı kalmalısınız. 

Bu özelliklerden herhangi biri, bir Özellikler nesnesi içinde veya bir Java uygulamasına komut satırı seçeneği olarak belirtilebilir. Örnek olarak, Adlandırma Hizmeti gibi hizmetleri bulmak için kullanılacak farklı bir ana bilgisayar belirtmek istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu, bir Properties nesnesi kullanarak ORB’yi başlatan kodda ana bilgisayarı açıkça belirtmektir.

Alternatif olarak, Java kodunuza iletilen komut satırı argümanlarını alabilir ve bunları ayrıştırılmak üzere ORB.init() yöntemine iletebilirsiniz. InitRemote adında bir ana yöntemin aşağıdaki gibi uygulandığı bir sınıfımız olduğunu varsayalım. Buradaki örneklerde bunu göstermemiş olsa da, ikinci ORB.init() yöntemini hem bir String argüman dizisi hem de belirtilen bir Özellikler listesi ile kullanabileceğinizi unutmayın.


java konu anlatımı pdf
java ders notları
oop java nedir
java terms and definitions pdf
pdf java
java kursu
java handbook
java documentation pdf


Adlandırma Hizmetine Kaydolma

Bir sunucu nesnesini uzak istemciler için kullanılabilir hale getirmenin bir yolu, onu yerel CORBA Adlandırma Hizmetine belirli bir adla kaydettirmektir. Uzak bir istemci daha sonra Adlandırma Hizmeti için kök NamingContext’e bir başvuru alabilir ve sunucu nesnesini adıyla sorabilir.

Örnek, main() yöntemi, ThisOrThatServer uygulamamızın bir örneğini oluşturan ve ardından nesneyi Adlandırma Hizmetine kaydeden bir sınıfı gösterir. Program, yerel ORB’ye bir referans alarak başlar.

Ardından ORB’den,solve_initial_references() yöntemiyle (“NameService” standart adını kullanarak) Adlandırma Hizmetine bir başvuru ister.

Bu referans aslında NamingContext köküdür, bu yüzden NamingContextHelper kullanarak nesne referansını daraltırız. Bir NameComponent nesneleri dizisi oluşturarak ve ardından NamingContext üzerinde rebind() yöntemini çağırarak ThisOrThatServer’ı Adlandırma Hizmetine kaydederiz. Kayıtlı nesne ile, istemci isteklerini bekleyen bir bekleme durumuna geçiyoruz.

Örnek’in Java IDL’deki iki ana paket olan org.omg.CORBA ve org.omg.CosNaming paketlerini içe aktardığını unutmayın.  Object, org.orm.CORBA’yı içe aktaran CORBA uygulamalarında kullandığımızda bu iki sınıfın tam nitelikli isimlerini kullanmalıyız. Son olarak, bu örneğin, “ThisOrThatServer” adını kullanarak kök NamingContext içindeki ThisOrThatServer nesnesini bağladığını unutmayın. Alt bağlamların nasıl oluşturulacağını ve bunların içindeki nesneleri nasıl bağlayacağınızı kısaca göreceğiz.

CORBA nesnemizin bu başlatmasını çalıştırmadan önce, nesne için ana bilgisayar üzerinde bir Adlandırma Hizmeti başlatmamız gerekir. Bir Adlandırma Hizmeti arka plan programı, belirli bir bağlantı noktasındaki Adlandırma Hizmeti isteklerini dinler ve yönettiği adlandırılmış nesne dizinine erişim sağlar. Java IDL’de Adlandırma Hizmeti, tnameserv komutu kullanılarak başlatılır.

Adlandırma Bağlamına Nesneler Ekleme

Başlangıçta, bir CORBA adlandırma dizini boştur, yalnızca kök NamingContext’i vardır ve hiçbir nesne yoktur. Bir NamingContext nesnesindeki bind() yöntemi, bir sunucu nesnesini bağlam içindeki bir ada bağlar. bind_new_context() yöntemi, belirli bir NamingContext içinde yeni alt bağlamlar oluşturur.

Bir dosya dizini benzetmesi kullanarak, bir NamingContext nesnesi üzerinde bind_new_context() öğesini çağırmak yeni bir alt dizin oluşturmaya benzerken bind() öğesini çağırmak bir dizine yeni bir dosya koyar.

Java IDL eşlemesi, bir adlandırma dizini içindeki alt bağlamların adlarını temsil etmek için NameComponent nesne dizilerini kullanır. Her NameComponent, adlandırılmış nesneye giden yolun bir bileşenini temsil eder.

Bir NameComponent, yoldaki bileşeni etiketlemeye yarayan kimlik ve tür dizesi alanlarını içerir. Ad benzersizliğini belirlemede yalnızca id alanı önemlidir.

Bu nedenle, kimliği “öğrenci” ve türü boş bir dizeye ayarlanmış bir NameComponent, her iki NameComponent nesnesi de aynı alt bağlama göreliyse, “öğrenci” ve tür “doktora” olan bir NameComponent ile çakışır. NameComponent sınıfı, id ve tür değerlerini argüman olarak alan bir kurucuya sahiptir. Tek bir NameComponent’in nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın