Televizyon ve İnsan

Profesyonel Lcd ve Led Tv Tamirciniz - 0 (312) 276 75 93

Televizyon ve İnsan

20 Mayıs 2018 Ankara Lcd Televizyon Tamiri Ankara Lcd ve Led Televizyon Tamiri Ankara Televizyon Tamiri Dünya Kültürü Lcd Televizyon Tamiri Ses ve Görüntü Sosyal Hayat Televizyon Tamiri Televizyon ve İnsan TELEVİZYONUN TEKNOLOJİYE ETKİSİ TRT 0
Söğütözü Led Tv Tamircisi, Söğütözü Lcd Tv Tamircisi, Söğütözü Tv Tamircisi, Söğütözü Led Televizyon Tamircisi, Söğütözü Lcd Televizyon Tamircisi, Söğütözü Televizyon Tamircileri, Söğütözü Televizyon Tamircisi

 

TELEVİZYON ve İNSAN

İnsan doğası gereği sürekli olarak yeni keşiflere muhtaç bir varlıktır. Televizyon da insanın bu ihtiyacı sebebiyle 19. yüzyıllardan başlayan birçok deneyim sonrası  günümüze kadar ulaşan bir teknik gelişimdir. İlk olarak 1923 senesinde John Logie Baird tarafından icat edilmiştir fakat 1926 da yayın hayatına başlamıştır.1950 yılına kadar siyah beyaz yayın yapan televizyon bu yıldan sonra renkli yayına geçmiştir ilk kez ABD’de…Fakat 1960’dan sonra büyük kitleler tarafından kullanılmaya başlanmıştır.  İlk kez televizyon ülkemize 1953 yılında geldi ve fakat yayına girmesi TRT tarafından 1968 senesinde siyah beyaz olarak yapıldı. Renkli yayına geçmemiz 1980’leri buldu. Daha sonra gelişim gösteren televizyon 1990’lı yıllardan itibaren özel kanalların kurulmasıyla geniş kitlelere sunuldu.fakat harcanan enerji sebebiyle tüplü olana televizyonlar günümüzde LCD olarak tasarruflu olarak kendini güncelledi.

TELEVİZYON TAMİRİ

Gelişmekte olan ülkelerin çoğunda kitlelerin hayatında televizyon dünyası büyük yer işgal eder … Bu yüzden de tamir bakımı büyük önem taşır. Fakat televizyon, teknolojik aletlerin arasında tamiri en kolay olanıdır. Televizyonlarda 4 tane çıkış devresi vardır. Bunlar ses çıkışı, düşey saptırma çıkışı, yatay saptırma çıkışı ve video çıkışıdır. Ses hariç diğer çıkışlar hep görüntüyle ilgilidir. Yani kısaca televizyon arızası genellikle ekranla alakalıdır. Bu arızalar beş duyu organıyla rahatlıkla görünebilir şayet tamir eden kişi bu işin ehli ise (!) Aksi takdirde bir televizyon parasına tamir etme parası ödeyebilirsiniz.

TELEVİZYO’NUN TEKNOLOJİYE ETKİSİ

Televizyon, ses ve görüntü ile yayın yapan  günümüzün ve insanımızın en vazgeçilmez tercihlerinden olmayı başarmıştır. Çünkü günümüz insanların sosyal hayatlarında eksik olan eğlence gibi unsurların yanında  haber alma ihtiyaçlarını da karşılayan, popüler olan dünya kültürünü de barındıran , hem olumlu hem olumsuz içeriğe sahiptir. Televizyon da buna paralel olarak kanal çeşitliliğine gidilmiştir. Teknik olarak insanların sürekli artan ihtiyaçlarına ayak uydurmuştur. Bu sebeple kendini yenileyerek alıcısına beğendirme kaygısı taşımıştır ve zamanla televizyon ihtiyaçlara cevap veremediği için yerini bilgisayara bırakmak zorunda kalmıştır. 2000’li yılların başında bilgisayarın hayatımıza girmesiyle televizyon eski popülerliğini kaybetmiştir fakat eğitim ve ekonomik gelir seviyesi düşük kitlelerin tek eğlence kaynağı olarak yerini hala korumaya devam etmektedir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button